Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 02 Дек 2016, 20:00

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 924 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 62  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 09 Ное 2011, 11:42 

Местожителство: София
...

Последна промяна ilu6a на 09 Ное 2011, 12:34, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Ное 2011, 11:57 
Модератор
Аватар

Темата е "Новини от пресата"

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Ное 2011, 12:09 
Аватар

Местожителство: враца
Аслъ , имате си тема където да се карате :D

Изобщо кой твърди че работливостта е положително качество ??
" за лудо работи , за лудо не стой " или нещо подобно ... :D
Който нема акъл е работлив ( аз съм такъв за съжаление ) , работя като луд ..
Изобщо работливостта , лудостта , и ниското заплащане според мен са неразривно свързани, и водят до мизерия . :D
Иначе в мойта класация за работливост най напред са японците , китайци кореййци , турци , натам българи германци разни европейци , руснаци , гърци ...
Проблемът е че личностните разлики са мн по- големи от националните ,
демек има японци по- мързеливи от мен , и безброй други комбинаций .

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Ное 2011, 15:50 
Аватар

Местожителство: В.Търново
Може и да съм се изказал малко остро за южните съседи, но истината е една - тия лапаха 30 г. и сега дойде време да плащат. От тук насетне ще има още много сътресения и там и тука и навсякъде.
Българите колко сме работливи е друга тема - има и такива има и онакива. Аз лично се имам за работлив.
Който е гледал един стар филм от соц.времето - "Капитан Петко воевода" - има една реплика там на раздяла с един от неговите четници - грък, та оня казва нещо от сорта "На гърка му дай море, маслини и узо ..." и пришпорва коня. Трябва да го намеря точно да го цитирам, но в тоя смисъл беше. Става дума за края на 19 век !
Ако съм обидил някого, моля за извинение.
За мен тази криза си има съвсем логично обяснение свързано с глобализацията и паричните системи, но още не съм пил днес и не ми се започва, а и утре имам рожден ден. Ще има да я разисквам с гостите докато паднем под масата :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Ное 2011, 19:55 
Аватар

Местожителство: враца
Ne e така историята с Гърците ( според мен ) .
Ако са живяли по- добре от нас , не значи че са лапали , сигурно са медийни манипулаций .
Набутали са им големи заеми с голями лихви , и те двукратно вече са изплатили заемите , но ги затискат лихвите .
Лапат тия които са им набутали заемите ....
Освен това гърците имат големи залежи и добив на петрол ( видях го с очите си и мн се впечатлих) , н о БП Бритиш петролиум вадят техният петрол , до о. Тасос , преработват го и им го продават на самите тях .
В цялата схема гърците участват само като прости работници , превозвачи , и не печелят .
Освен това ( друга клюка :D ) в Австрия , Остерайх държавата им е осъдена 1945 г в Нюрнберг да плаща по 6 милиарда/ годишно на Израел -ВЕЧНО. Баси съда ??
викам им , дообре де детето ти е на 2 години защо ще плаща по 6 милиарда на Израел .... дигат рамене , и релето им изключва .

да питам и аз , акъла не ми го побира ??

КОЙ и откъде извади такива пари , та даде толкова на Гърция , Италия ??
и ги изтисква сега . ??
КОЙ стои зад тия банки които дават заеми на Италия , Испания , че и на нас ??
Кой е толкова мощен ?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Ное 2011, 20:20 
Аватар

Местожителство: София, Драгалевци
има кой, даже ни е бледна фантазията за какви бильони пари, злато и диаманти става въпрос
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0% ... 0%B8%D1%8F
Световната конспирация (известна още като световен заговор, конспиративна теория и пр.) е теория, според която световните събития се управляват задкулисно от малка група хора, "световният елит" (масоните, илюминатите, кралските фамилии, клубът Билдерберг, Комитет 300, Ротшилд, Рокфелер. и пр.).
повечето от които са ЕВРЕИ (нищо лично против тях)

@emil emilov - относно гръцките заеми първо се изплащат лихвите а след това самия заем (главницата), не че това има някакво значение за нас в случая....
Работлив не означава само да блъскаш в рафинерията и да превозваш петрола на ВР, трябва и прагматизъм, трябва да работят и учените, дипломатите, инженерите, докторите, полицаите ако щеш. Ако на гърците им стиска нека да обявят договорите си с БР за нищожни поради форсмажорни обстоятелства (световната икономическа криза) да ги изгонят, да си вземат находищата на петрол и ако имат и Know-how нека си вадят и продават петрола, както направиха много други страни по света като Либия, Нигерия, Венецуела и др. Но тогава има опастност ЕС да им наложи ембарго и да няма кой да купува гръцките мандарини и зехтин. :shock:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Ное 2011, 23:37 
Аватар

Местожителство: ПловдивЪ
MONI BARONA написа:
...Ние Българите сме се доказали с времето че сме работлив народ.

А пффф, да не набара транспарант от някой партиен конгрес :lol:
Българина е пословично мързеливо същество и изключително работлив става ли дума за него си.Българина ако е на работа от 09:00ч. винаги ще гледа да отиде към 09:15ч. с оправдание "задръстването".Ако работи до 17:00ч ще гледа да си тръгне към 16:45ч. с оправданието че трябва да взема малкия от градината.Може цял ден да си чеше топките но ако трябва да свърши нещо "частно" ще си счупи ръцете.Цяла седмица го болят дископатията и шиповете като не може да вдига тежко но в събота и неделя копае на селото си по декар и половина с картофи.Българина си носи болничния във вторник на обяд за три дена смятано от сряда и още вторник вечер е заминал на почивка.Не ми се мисли за още примери но веднага ми изплува крилатата фраза "Шефа не може да ми плаща толкова малко колкото малко мога да работя аз!".
Българина ще го призная за работлив когато след като започва работа в 08:00ч да отиде на работа в 07:40ч. като се преоблече, изпие си кафето и в 07:55ч. да е на работното си място.Ако е на работа до 17:00ч. да си остави инструментите или пособията в 17:05ч. и след това да излезе от работа.А не в 08:00ч да е с десния крак в завода а в 17:00ч. да е с левия навън.Българина ще е работлив тогава когато се обяви че в неделя ще се чисти около блока да излезе и да го свърши а не да вика" Бе я си 'мбавайте мамата смотаняци" и да ми зяпа телевизия.Българина ще е работлив когато зимата хване греблото да изрине пред блока и тротоара пред жилището си.Българина ще е работлив когато се съберат по 10лв. от апартамент и една неделя се хванат по двама комшии на етаж и си боядисат коридорите на етажа.Или всяка една българка прочута с това че е мега работлива и чистофайка да удари един парцал на стълбището поне веднъж годишно.Българина ще е работлив когато си изхвърли старата дограма до казаните а не да стои на площадката с години и също така когато прави ремонт да не си изхвърля строителните отпадъци в тоалетната а да си ги занесе до контейнера.
Айде стига с тази прословута работливост на българина че ми завира отвътре когатто не от култура а от мързел се хвърлят боклуци през терасите и пак от мързел се изсипват пепелници от колите по кръстовищата или се настъпват кучешки лайна понеже някой го мързи за се наведе и да изчисти на помияра си...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Ное 2011, 00:19 
Аватар

Кое е първо яйцето или кокошката .... " Они ни плащат колко да не умреме , па ние бачкаме колко да не заспиме"

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Ное 2011, 07:56 

Местожителство: Хасково
Не се самобичувайте момчета - ние сме родени на Балканите. Генът ни е такъв.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Ное 2011, 09:33 
Аватар

Местожителство: ''Survivor'' България
Не е гена бай Драгане, а ми 50 годишен болен социализъм лекуван с 'червена инжекция' която ни изхайлази.
karlsson...казваш че Българина работи само когато е за себеси,ееее? Не мисля че е вярно последното.Аз давам сезонна работа на около 100 човека и мога да заева категорично че нямам оплакване от мързеливи и некъдърни хора, просто такива са рядкос и те немогат да прогресират във фирмата/просто си заминават на борсата/.Прави ми вечатление че младите хора са по съвесни, работливи,инициативни от по-старото поколение което е свикнало на социалистическия начин на живот.Аз съм 'оптимис'
и вярвам че ще се оправим,че ще си върнем славата на кадърен народ. :2thumbs:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Ное 2011, 09:50 
Модератор
Аватар

Аз написа:
Темата е "Новини от пресата"

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Ное 2011, 10:39 

И на гърци, и на турци , и на българи , и на сърби,и на македонци само моабет ни е в главата. Поне един път в седмицата. А ако е през работно време е още по- сладко. Пък ако е банкет /кьор софра/ да не говорим. Това Мони имам в предвид .
И трябва да знаеш , че нашето го няма никъде. Промяната започва някъде към Хърватска и Словенска на запад, и от Узбекистан на изток/ поне до там съм стигал/ . Другаде просто се работи.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Ное 2011, 06:50 

Местожителство: ХАСКОВО
http://www.monitor.bg/article?id=314344

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Ное 2011, 09:26 

"седмица премиерът Бойко Борисов запазва мълчание по въпроси като пенсионната реформа и някои намеци за изненади с ДДС. Вчера обаче той се похвали пред чужди студенти, че данъците в България са най-ниски в ЕС, а кредитният рейтинг се повишава. Просветният министър Сергей Игнатов пък покани чуждестранните гости да учат в България. Според него тук се живее уютно, а почерпка с ракия в 5 сутринта не се смята за нарушение на добрите нрави.
"
:shock:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Ное 2011, 09:41 

ЖЕЛЕЗНИ доводи...

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 924 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 62  Следваща

Часова зона: Европа/София