Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 11 Дек 2016, 00:41

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 925 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 62  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 25 Мар 2011, 00:08 
Аватар

Местожителство: Varna
Гледах министъра преди две или три седмици по новините като употреби тази реплика бая се замислих или той чете форума или сам е стигнал до този извод. Защото аз близо от две години я използвах като подпис на профила ми с малки корекции като преди няколко месеца я промених на in rakiyata.com veritas, за това няма какво да се сърдя на министъра.
Пък министър като каже нещо става негова реплика, хем трибуната му по висока хем аудиторията по голяма.
Е мен ме радва че и дори един човек му е направило впечатление. Благодаря на savxan :respekt:
Дано министърът носи репликата с гордост и пробие в Европа за патента на ракията.
А пък аз за да не цитирам министъра си харесах една реплика от филма "Механикът" беше гравирана на юбилеен пистолет и малко я перифразирах. :prost2:
Е и ако признае Европа ракията за българска марка може вече да не изобразяват България като кенеф на картата на Европа, а като казан за варене на ракия. А.. кво ще кажете по-добре нали :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Мар 2011, 11:38 
Аватар

Местожителство: ''Survivor'' България
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=803517 Сливи специално за ракия.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Мар 2011, 07:18 
Аватар

Местожителство: Wallis and Futuna
http://dnes.dir.bg/news/quake-japan-yod ... 86673?nt=4 лошо....някои да каже усеща ли езика си изтръпнал,и пръстите си надебелели :lachtot: :lachtot: министъра на земеделието и храните(ако не се лъжа)спомена,че видите ли,ние отдавна не внасяме риба и зеленчуци от япония.... а само Хонди(коли,де) :megagrin: и няма опасност от........Cavhan,спомена,че радияцията в калифорния се е увеличила... В БГ??е намаляла?? No problem...маи япония се явява заден двор на бг,а калифорния и чили са ми предния двор,където пускам немеца сутрин да тича :lachtot: :lachtot: :lachtot:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Мар 2011, 20:29 
Аватар

Местожителство: Горна Оряховица
Да Наско чете наша преса :) ,безпокойството ми за него бе че писаха че радиоактивния облак от АЕЦ Фукошима 1 може да достигне Калифорния а той както ни извести купува грозде от там. По някога бизнес интересите взимат приоритет и компетентните органи си затварят очите.
Не е страхова невроза но все пак да имаме едно на ум!
:prost: :sauf: :prost:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Мар 2011, 22:19 
Администратор
Аватар

Местожителство: София
Ако дребните радиационни нива, измервани извън Япония бяха от някакво значение, то наш ilu6a щеше да свети като крушка, щото всеки ден закусва с разни изотопи. Не се паникьосвай излишно - новините от Фукушима са 2/3 ВЕИ пропаганда и 1/3 мерак за сензации. Че ситуацията е кофти там, няма съмнение, ама не се вързвай на приказките за някакви глобални последици.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 31 Мар 2011, 09:47 
Аватар

Честито 200 години от рождението на Роберт Бунзен е. Заедно с Густав Кирхоф той открива спектралния анализ, с чиято помощ се доказва елементарния състав на химичните вещества. Усъвършенства бензиновата горелка. Открива Бунзен-елемента и Бунзен-фотометъра.

Бунзен е роден на 30 март 1811 година и е най-малкият от четиримата синове на професор по литература. След завършване на училището в Гьотинген и Холцмилден, той следва химия в университета в Гьотинген. През 1830 г. завършва дисертацията си за хидрометъра. През 1831 г. получава научна степен. От 1832 до 1833 г., с помощта на провинциалната стипендия, пътува из цяла Западна Европа, за да се обучава. Тогава се запознава с Фридрих Рунде и Юстус фон Либих в Гийсен и Александър Митшерлих в Бон.През 1859 г. заедно с Кирхоф, Бунзен се занимава със спектроскопия на химичните елементи. С помощта на спектроскопията става възможно, чрез нагряване на химични вещества с огън, да се появят характерните спектрални линии. За тази цел Бунзен усъвършенства горелката, открита от Майкъл Фарадей и тя по-късно е наречена Бунзенова.Чрез спектроскопията на минералната вода в Бад Дюркхайм през 1860/61 г. Бунзен и Кирхоф откриват алкалните метали целзий и рубидий. С тези изследвания става възможно обяснението на Фраунхоферовите линии и така двамата полагат основите на модерната астрономия. Google новини.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 31 Мар 2011, 16:18 

http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3715711

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 31 Мар 2011, 19:13 
Аватар

Местожителство: Горна Оряховица
Новината за кончината на Людмила Гурченко е само една от многото за велики артисти слезли за винаги от сцената наречена живот.Тепърва ни предстоят раздели с титаните на изкуството на изминалия не зная как да го нарека тоя луд атомен ХХ век.
Нека да почива в мир!!!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Апр 2011, 14:17 
Аватар

Джанка роди бобови шушулки. На невиждана досега аномалия и мутация в природата станало свидетел варненско семейство. В двора на къщата им в село Орешак на клоните на сливовото дръвче се появили… бобови шулки.“Останахме абсолютно изумени, когато видяхме, че на клоните има и сливи, и боб. Първо ми стана смешно, но после като се замислих, стана ми страшно, защото ако това е едно мутирало дърво, заразата може да се разпростре навсякъде, това е нещо страшно”, не крие ужаса си Веселина Стоянова, стопанка на чудатата слива. Жената се притеснила сериозно, след като забелязала, че и по други дървета в двора й започнали да растат бобени шушулки. Решила да се обади в Министерство на земеделието и да търси съвет от специалисти. “Започнаха да ме препращат от номер на номер. Исках да им кажа колко е опасно това, защото мутацията на нашата слива може да се превърне в масов проблем. Говорим за мутации, за израждане, някой трябва да отговори какво е това в двора ни”, убедена е Веселина Стоянова. От Министерство на земеделието засега отказват коментар с обещанието, че ще проучат въпроса.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Апр 2011, 15:28 
Аватар

Пускат лека бира "за закуска"

понеделник, 04 април 2011

Уелингтън

Новозеландска пивоварна ще пусне на пазара в четвъртък нова марка бира "За закуска", съобщи телевизия Фокс нюз.

Кехлибарената течност ще бъде с леко ухание на череши и производителите уверяват, че ще бъде подходяща за много ранна консумация дори и от дамите.

Всяка бутилка на новата марка е с алкохолно съдържание от 5,5%. Новозеландските въздържателни дружества обаче посрещнаха на нож новата промоция.

АСН
весник СТАНДАРТ.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Апр 2011, 07:02 
Аватар

http://www.liveauctioneers.com/item/8919120 някои да каже ....от винарите :) ....мисля да се пробвам..заради колекцията,пък и може да се отвори едната....от воинишките години е... :megagrin:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Апр 2011, 09:48 

Opus One го познавам....но не година 1989...а 2000 Opus One-беше великолепно...!
Едно от най-добрите калифорнийски вина...
Но горе долу по всички винени карти и упътвания пише ,че потенциала му за стареене е 20години...та да не му изпуснеш момента...
А за това божуле ммм съм малко скиптично настроен...вината добивани чрез въглекисела мецарация нямат голям потенциал за стареене.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Апр 2011, 08:02 
Аватар

дааа..не може да се вземе само опуса.. :cry: https://www.cellarit.com.au/29156/Penfo ... -1991.aspx тук Ilu6a съм без коментар.......!!!!!!!! :shock:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Апр 2011, 09:34 

За австралийския Шираз няма две мнения...но нищо не съм опитвал от долината Бароса...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Апр 2011, 06:10 
Аватар

http://www.struma.com/obshtestvo/trakto ... ova_17124/ :lachtot: :lachtot: :lachtot: :lachtot:

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 925 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 62  Следваща

Часова зона: Европа/София