Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Последно посещение: 21 Авг 2017, 19:11 Дата и час: 21 Авг 2017, 19:11

Часова зона: Европа/София [DST]

[ 29 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 25 Дек 2016, 17:45 
Аватар

Местожителство: Ruse
И аз обмислям идеята за електронна цигара. Напоследък все повече мои приятели са с електронни цигари, само аз като сме някъде, трябва да излизам навън да пуша. :D

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 25 Дек 2016, 18:57 
Аватар

Местожителство: Wallis and Futuna
Електронни цигари,надуваеми кукли,алкохол на прах...а козата си иска пръч :megagrin:

http://youtu.be/SYnGFZD2dP8

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 26 Дек 2016, 18:06 
Аватар

Да споделя и аз за електронните цигари.
Спрях цигарите преди около 2 години и половина. Купих си първата, преди около две години. За 40-50 кинта беше някакъв трошляк. Дърпаш един час, батерията свършва, затлачва се, почва да гъргори, плюеш течност. Отврат! Само че аз се заинатих, попрочетох тук, там и с помощта на двама колеги си сглобих първата прилична конфигурация. Електронна цигара звучи елементарно, но си е конфигуриране на доста елементи, като при рс-то напр. Моята първа комбинация беше :
1. Батерия, или така нареченият бокс мод, със възможности за промяна на изходната мощност до 40W :
http://www.nirvanaecigarette.com/produc ... cts_id=355
2. Изпарител - избрах си сравнително нов модел за тогава със сменяеми ( стокови ) глави :
http://www.nirvanaecigarette.com/produc ... cts_id=298
Ееегати кефа, започнах да пуфтя като парен локомотив и то където ми падне. В кухнята не съм палил цигара, откакто се роди щерката, а сега мрънкат само че съм запотил прозорците :D
Течности - третият компонент, който може за три секунди да откаже начинаещ вейпър. Първото и най-важно нещо при тях е човек да си напасне количеството никотин ( единствената вредна и пристрастяваща съставка ). На всяко шишенце е указано количеството никотин в %-ти или мг/ 1 литър. За мен :
0 мг - ясно, без никотин, само аромат - аз не го мога, но има хора, които си го изпаряват. Респект, за което !
0-6 мг - ниска концентрация на никотин, подходяща за колегите наблягащи на повечко пара.
6-12 мг - моята концентрация. Задоволява ми напълно нуждата от никотин при изпаряване на 4-6 мл дневно.
12-18 мг - опитвал съм един път, никога повече.
24 мг - за самоубийци
Ароматите са много и там вече нещата опират до личен вкус. Има както никотинови, така и плодови. Аз напоследък съм се отплеснал по сладки, като caramel, nut banana, bubble gum, но като се заседя до някоя по сериозна софра, задължително накапвам и нещо никотиново - shade, soho . . . Производителите на течности са безброй, аз наблягам на европейски. Не ме кефи да пуфтя нещо китайско или щатско , има и доста качествени български течности btw.

Откакто изпарявам, на два пъти се опитах да запаля цигара и един път пура ( свърши ми течността ). Не става. Нямат нищо общо с благите аромати, с които се глезя сега.

П.С. Пушил съм редовно 25 години от съзнателният си живот ( толкова ще си останат ).

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 26 Дек 2016, 19:50 
Аватар

Местожителство: Пловдив
Steve G написа:
П.С. Пушил съм редовно 25 години от съзнателният си живот ( толкова ще си останат ).

А нима сега не продължаваш? :) Никотинът е пристрастяващото вещество, той ни прави наркомани, т.е. дали "пушиш" или "изпаряваш" все си наркоман, отделен въпрос е кои цигари са по-вредни.
Пуша нормални цигари и не мисля, че електронните са начин за отказване. Достатъчно е да си припомним какво е никотинът - силно токсичен алкалоид, психоактивно вещество, предизвикващо зависимост по-силна отколкото към кокаин и хероин. Капан...

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 03 Мар 2017, 22:41 
Аватар

Байчо танасе,
където има дим там има и огън.
Където има пара, какво има ?
Ти като пушиш, имаш ли на идея какво още си вкарваш в дробовете? Или смяташ, че рискът от рак е еднакъв от пара и дим :lol:
Само че никотинът сам по себе си не предизвиква рак.
Да, никотинът пристрастява, както и алкохолът ама не сме ли в ракиятадотком. Само че аз дърпам чист никотин, според една немска лаборатория, а ти нямаш на идея Филип Морис какво ти причинява.
Нормално е да ти е промит мозъкът, щот цигарените концерни губят пазари, заради такива като мен и правят всичко възможно да си запазят клиенти като теб.
:google:

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 03 Мар 2017, 23:28 
Аватар

Местожителство: Берлин
Да, да..... Мисли си,че вода изпаряваш.....Менделеевата таблица е там .....Дано да няма бум на рака след някоя и друга година !!!!

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 03 Мар 2017, 23:44 
Аватар

Това, което изпарявам е доста по-безобидно от водата :lachtot:
Ти, като пишеш вода какво имаш в предвид?
Ако е вода от чешмата, да апсулютно си праф за Миндилеевата таблица :D

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 04 Мар 2017, 00:11 
Аватар

....!

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 04 Мар 2017, 00:54 
Аватар

akiro написа:
Ясно, на кой му е промит мозъка.. :lachtot: И защо си мислиш,че не съм пушил зверски ел. цигари- даже от препушване в инвазивна кардиология лежах....И това - последното,както си говориш,така и си го написал ли ???Трябваше и чушмъта да напишеш..... :lachtot:

Заради хора като теб, другите продължават да се тровят.
Няма как да препушиш, ако си ми прочел първият пост по темата.
Я виж тия двамата с промитите мозъци - те са безкрайно неинформирани, ама не съм чул да са лежали в инвазивна кардиология:
https://www.youtube.com/watch?v=mH2HeQcMXDI

Е, и в щатите, в конгреса се опитват да влязат в кардиологията :
https://www.youtube.com/watch?v=I23KYCvk4vE

Кажи ми сега, как на твоя интелект да обясня къде си сбъркал ?

И, припомни ми ако обичаш какво се случи с този велик футболист :
https://www.youtube.com/watch?v=2g2xnbue_Vc

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 04 Мар 2017, 02:31 
Аватар

Steve G написа:
Само че аз дърпам чист никотин, според една немска лаборатория

Според друга, пак немска, се тровиш повече заради нитрозамина и останалите канцерогени. Зависи кой финансира лабораторията...
В много страни ел. цигарите са забранени. Основната причина е, че засилват зависимостта към никотина. Други причини - няма тютюн, няма и регулация, която да ги третира нито като тютюневи, нито като медицински изделия, което дава вратички на производителите да те манипулират.
И не знам защо си мислите, че вдишването на изпарен VG или PG при т. нар. vaping е безобидно :?
Просто попитайте някой токсиколог и ще разберете, че има случаи на тежки отравяния от изпарения на антифриз в купето, примерно пробит радиатор на парното.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 04 Мар 2017, 03:28 
Аватар

Мухахааххаааах
В кои страни са забранени изпаряващите устройства, че си забравил да ги упоменеш?
Ди Каприо и Том Харди сигурно имат забрана да ги посещават Хаххахааах
Той тва, последният сигурно няма да може да си рекламира Taboo в тези държави, Хаа-хах ше го гледат през крив макарон :D
Ще съм ти много благодарен, ако ме светнеш по-подробно за " нитрозамина и останалите канцерогени " от коя лаборатория ти е информацията.
В замяна аз обещавам да ти предоставя информация за течностите, които изпарявам.
И като оставим настрана никотина, които присъства и във изпаряващите устройства и във смрадливите цигари, ти имаш ли въобще на идея какво ФИЛИП МОРИС ти вкарва във дробовете?
Въобще не е честно по това време на денонощието да ме развеселяваш така :lachtot:
Токсиколог, вейпинг . . .
Ми ако антифриза ми е от патоки :lachtot:
И какво общо има с изпаряването :warn:

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 04 Мар 2017, 12:06 
Аватар

1.-Почти веднага си изтрих мнението (за да не те обидя случайно) Как си го копнал даже ми е чудно ....
2.-Аз твоя пост го прочетох,ама ти не си прочел темата от начало !!!! Щеше да ти е ясно какво е станало с мен !!!
3.Водата е преобраз на нещо чисто....това естествено съм имал в предвид....
4.И не ти прави чест да ме обиждаш на тема интелект.....без да ме познаваш....Още повече,че сам не схвана афоризма ми за водата.....
5.Имам както ти казваш даже две конфигураций....Но ги оставих в България....Та от половин година си павкам пак нормални цигари,като се прибера на пролет (работя почти цяла година на голям строителен обект в Берлин ;) )-пак ще изпарявам,ама по-леки до 12мг.

Просто не си мисли фанатично,че е съвсем безвредно (не говоря за никотина).....

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 04 Мар 2017, 13:13 
Аватар

Има много писано за електронните цигари, който иска да чете, този форум е за друго...

ЕПИЛОГ
Ако някой намеква, че никотинът е безвреден, няма нужда да се спори с него.
Начинът на приемане на даден наркотик не го прави полезен.
Разликата между пушача и вeйпъра е, че единият е осъзнат, другият зарибен.
Заблуждението идва от факта, че лепенки дъвки и т. подобни са никотинозаместваща терапия, патеричка, ако пушачът е решил да се отказва, докато ел. цигарите се възприемат като безвредна и безопасна алтернатива, което е пълна заблуда IMHO.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 10 Мар 2017, 00:32 
Аватар

Местожителство: zimbabwe
Електронна цигара и безалкохолна бира са чудесен завършек на с*кса с надуваема кукла.

:D

по възможност захвърлете тая смрад.жената от 2-3г спря цигарите и мина на ел. обаче не се отказва от нея.явно пристрастяването към никотина.поне слага течност без мирис,и въпреки това ми идва да :igitt: и бягам надалеч.не съм медик,но си мисля,че водна пара със съмнителни примеси едва ли е добре за дихателната система,както и за околните.поне за деца би трябвало да се забрани.

Върнете се в началото

[ 29 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часова зона: Европа/София [DST]