Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 03 Дек 2016, 23:59

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 14 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 04 Окт 2011, 10:40 

Какво се разбира под 100 кила ракия давам само да те претежавам - имали такава стойност ракията в наше време? :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Окт 2011, 11:18 
Аватар

Местожителство: Стара Загора
Сега ракията е толкова ценна, че и за 5 кила можеш да притежаваш някоя магистрална мацка/временно/ :megagrin:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Окт 2011, 21:02 
Аватар

Местожителство: Монтана БГ
Може и само за 3 ракии ...да ги приеме орално де!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Окт 2011, 16:54 

http://www.youtube.com/watch?v=48ZHFpvmAdU :megagrin:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Окт 2011, 19:26 
Аватар

Местожителство: ПловдивЪ
spout написа:
Какво се разбира под 100 кила ракия давам само да те претежавам - имали такава стойност ракията в наше време? :)

Е как да няма?
Нека анализираме.Значи тоя човечец който предлага 100 кила ракия значи я е прежалил, сами сметнете колко има че да не го бъркат 100 кила, значи поне 300л. ракия си има настрани.Нито един нормален българин не би си дал всичката ракия за една жена значи тоя който дава има мнооооого повече.
От тук само сметките могат да покажат за тези 300-400 кила ракия колко грозде му е нужно, ако е сливова малееее и захар колко е набутал не е истина.Значи пари бая има щом си е заделил за доволно количество пиячка.Нека не пропускаме къде е ферментирала мъстта.Това се е случило на някое село под навеса и сигурно щом се хвали че дава 100 кила ракия значи и сам си я е пекал.Извод-човека има село има и казан поне 250л. лично негов.Казана и той е солидна сума, дори фрапираща за единия кеф.А селото, ухааа значи ще има апартамент в града и къща на село, ще има на селото сигурно някоя баба или родители пенсионери които гледат животни, картофи, зеле, чушки, домати, краставички...Общо взето зимата е осигурена отсякъде с месо,буркани, туршии и кисело зеле а цяло лято салати на аванта.Пък може и сиренце да правят, кисело мляко...

Равносметката:такъв човек който дава 100 кила ракия е голяма партия за една жена :D
Така че има стойност ракията, "Колкото повече-толкова повече" както е казал Мечо Пух

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Окт 2011, 22:53 

Местожителство: Асеновград
:2thumbs: Всичко е вярно, ама може ли една жена да извърши толкова дълга мисловна дейност - не вярвам.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Окт 2011, 07:29 
Аватар

Местожителство: Varna
Извода от разсъжденията на karlsson показва че колкото повече ракия има един човек толкова по богата е той.
Колко лева излизат 100 кила ракия, ами ако сметнем по цената на захарта 2,10лв. /приемаме че от 1кг. захар излиза 1л. ракия/ то 100 х 2,10 = 210лв.
Ако сме направили захарен сироп с захарност 20% то значи сме сложили 1/4 захар/вода значи имаме около 460л. джибра трябва да я сварим на два казана по 250л. при цена на казана за варене 30л. то имаме и от тук 60лв. ами то ще трябват и дърва сложи ги 30лв. И общата сметка излиза 300л. най-евтиният вариант. Ами ако я правиш от грозде примерно мускат отонел или варненски мискет килограма е около 90ст. да забъркаш за 100 кила ракия ще ти трябват 600кг. в пари излиза 540л. ми за варенето още 90лв. 630лв.
Интересно ми е ако живееш в апартамент дали ще можеш в мазата да разбъркаш материала ще ти трябват 7-8бидона по 120л. дали ще се събере в стандартната маза 1,50 х 3 м.
Ами за да правиш по 100 кила ракия освен пари ти трябват и условия.
Следователно количеството ракия което правиш на година е ярък белег за твоят социален статус. :prost2:
Е то има и хора които не правят по 100 кила ракия и пак са богата, но тези които правят на година над 100 кила ракия не са за оплакване, щом могат да си го позволят.
Предлагам всеки през новат 2012г. в подписа си във форума да отбележе колко кила ракия е направил и колко вино през изминалата година за да може да съдим за неговият социален статус примерно /30Р 100В/ и без шашми еи :lachtot:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Окт 2011, 12:17 
Аватар

Местожителство: някъде в Безхаберия
petiomalchev написа:
Предлагам всеки през новат 2012г. в подписа си във форума да отбележе колко кила ракия е направил и колко вино през изминалата година за да може да съдим за неговият социален статус примерно /30Р 100В/ и без шашми еи :lachtot:

И какво ще стане после:митничарите и дянков ще ми потропат на вратата,форума ще престане да съществува а повечето ще се запознаем на живо в следствието! :lachtot: :lachtot: :lachtot:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Окт 2011, 14:25 
Аватар

BREAKER написа:
petiomalchev написа:
Предлагам всеки през новат 2012г. в подписа си във форума да отбележе колко кила ракия е направил и колко вино през изминалата година
И какво ще стане после:митничарите и дянков ще ми потропат на вратата,форума ще престане да съществува а повечето ще се запознаем на живо в следствието! :lachtot: :lachtot: :lachtot:

Голям праз, 2012 е края на света така че Дянков, двама следователи и трима митничари ги каня на сбирка покрай казана да обменим опит в дестилацията и да се тъпчем с ребърца и кюфтета :zauf2:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Окт 2011, 17:09 
Аватар

Местожителство: В.Търново
Ееее, ама аз почнах късно - къде септември , няма да е честно.
:)
Дайте да пишем кой колко е изпил, и не само ракия и вино. При мен много хвърля и бирата.
И освен това , не само колко е изпил сам, ами и с жена си , че и гостите като сложиш ...
Малеее, не ми се смята направо.
1. Литър на седмица ракия (стига и като свърши, спираме да пием).
2. По 2.2 л. бира на ден (не ни стига).
3. Вино само зиме и по поводи, ама щото няма - сега ще има поне 90 л. за 2012-та

48*11лв.=528лв за ракия от магазин
365*2.5лв. = 913лв. за бира
60-70 лв. за вино
------------------------
общо = 1500 лв годишно за алкохол ???!!!
Ами това си един хубав климатик или една почивка на море, че и за планина може да остане при по-скромно харчене
Е те затова трябва алкохола да се произвежда, а не да се купува !
И бира ще мъча аз по някое време да направя, да видим ...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Окт 2011, 20:40 
Аватар

Викторе, много постно...

Аз литър твърдо си го праскам сам за 3 дена, че жената не близва концентрати.

Лятно време бирата е поне 4 литра за денонощие.(от горния ред става ясно, че твърдото също е включено в дневното меню).

Пролет и есен съм на твоите количества бира, а зимата сърбам същото количество вино. Жената помага с виното и бирата, но според мен незначително. Де да пиех като нея...

Като обобщение ще кажа: Аз съм пропадащ битов алкохолик мъчещ се неуспешно да намали количествата. Добре че по време на работа нямам навика да пия повече от една бира...

И това горното количество изобщо не искам да го обръщам в евро(щото нали в евро плащам за пиенето). Ако прибавим и 6 до 8 евро на ден за цигари...

Май излиза че бачкам за пиене и цигари. Лошо няма, стига да не бяха вредни за здравето, а то е най-необходимо за изкарване на пари за пиене и цигари... Егати омагьосания кръг...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Окт 2011, 21:16 
Аватар

А какво да кажем ние с гайдите :?
Жена ми пие повече от мен, литър концентрат го изпива за половин година а бутилка вино за седмица,сметнете аз колко пия.Бира пием общо двамата 6л. за година.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Окт 2011, 22:38 

Местожителство: Варна
М-дааа! Към 30 август имах 50 л. акациева- към 10 октомври гледам останали 15 л. Ама да не си помислите нещо- то гости, рожденни дни, празници... /как се измъквам само :D /. Поне това значи, че ракията ми се харесва :thumbs1: . Иначе аз не се оплаквам от липса на компания - с жената всяка вечер /закон божий/ наместваме почти по половинка от моето производство. На рождения ми ден се оползотвориха 7 л. Какво ли се чудя тогава, че се вижда дъното на бурето!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Окт 2011, 09:55 
Аватар

Местожителство: Бургас с.Искра
Пийте вино, за да сте здрави!....... Защото здравето е нужно за да се пие ракия!
ОЛЯХ СЕ !! :D

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 14 мнения ] 

Часова зона: Европа/София