Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 08 Дек 2016, 02:10

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 05 Фев 2012, 21:14 
Аватар

Местожителство: Sofia
Хакнаха сайта на българската организация за авторски права ПРОФОН, пише Дневник.

При влизане на уеб адреса - prophon.org се появява съобщение от хакерското движение Anonymous. Хакерите са написали, че "конфискуват сайта по силата на секция 14 от правилата за интернет". В петък 13 организации за защита на авторските права и продуцентски къщи, сред които и ПРОФОН, изпратиха отворено писмо до премиера, парламента и други институции в подкрепа на международното споразумение АСТА. Все още няма официална реакция от ПРОФОН.

Пълното послание на Anonymous е:

Здравейте ПРОФОН,

Ние сме Anonymous. Научихме, че вие и други 12 алчни организации са подписали отворено писмо в подкрепа на т.нар. споразумение ACTA.
Не само вашето писмо е пълно с фалшиви твърдения, но по същество вие предизвиквате притесненията на хората за тяхната свобода с "безпочвени предположения и манипулации". Това е неприемливо и точно това ни разгневи.
Вие сте първи, но не и последни. Това трябва да бъде урок за всички, които подкрепят ACTA.

Ние сме Anonymous.
Ние сме легион.
Ние не прощаваме.
Ние не забравяме.
Очаквайте ни.

Добавена и е речта на Чарли Чаплин от "Великия диктатор".

http://www.kaldata.com/67532/Anonymous- ... D1%8F.html

хахаха!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Фев 2012, 21:20 
Аватар

Добре са ги ударили. Пощата ми е пълна със спам и това не е нарушение, но ако си изтеглиш широко рекламирания софтуер - в затвора. Индустрията да плаща за всяко рекламно известие! Аз съм за Интернет без реклама и без съдържание с авторски права.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Фев 2012, 02:01 
Аватар

Местожителство: ПловдивЪ
Ненужна изкуствена истерия.В Замунда и Арена филмовите разпространители имат права да трият и го правят.Оставят филмите които смятат че вече няма да се печели от тях и готово.
А това че имам Фотошоп да си режа снимки на Адоб въобще не им пука, вече ако съм рекламна агенция и на пет компа има Фотошоп и Коръл ще ме пляскат и без АКТА и дрън-дрън.
На Баба Мадона пък и е през някъде си че ще дръпна някоя нейна песен, аз не съм й фен но пък ако се запаля заради клиповете й в Ютюб като нищо ще скоча на концерта й.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Фев 2012, 10:47 
Аватар

Местожителство: В.Търново
Темата за авторските права е много обширна.
И всичко се върти около цената :
Пример - ако един лицензен уиндоус струваше 20-30-40 лв. (колкото струва един антивирус за една година) аз щях да го купувам и инсталирам на всеки продаден от нас компютър, без да обяснявам на клиентите колко е лошо да нарушават закона и да си инсталират нелицензен. Да , ама чичко Бил Гейтс за да е един от най-богатите хора на земята иска 200-300 лв. на уиндоус и то без приложни програми (офиса струва още толкова че и горница).
Ако цената беше приемлива - купувачите щяха да са много повече и той пак щеше да спечели толкова (примерно - цената пада 4-ворно, плащащите се увеличават 3-но, но отпадат разходите за адвокати за водене на дела)
Ако един филм можеше да се гледа срещу 1 лв. с смс - легално , аз щях да си гледам филма легално.
Ако да свалиш един албум с музика на съответния състав от сайта му - цената беше 5 лв. примерно - защо да не го направиш ? Нека печели създателя на музиката.
Да , ама не ...
Всички права на интелектуална собственост се държат от различни крупни мастити фирми - за филмите има няколко т.н. мейджърски студиа, за игрите - основните фирми са 3 , за музиката е същата ситуацията ... (почти)
Всички тези т.н. продуцентски и др. компании смучат яко на гърба на твореца - издържат огромен арсенал от скъпоплатени адвокати и накрая самия творец взема един малък процент.
Със софтуера е същото - на практика освен уиндоус друго платено като операционна система няма. Остава безплатния вариант с линукса, но за линукс никой не пише приложен софтуер (фотошоп, корел, и пр.), разбира се има и тонове безплатен софтуер за линукс - вместо майкрософт офис - оупън офис, вместо фотошоп и корел - гимп ...
Да, ама никой не иска да си блъска главата да разучава нещо различно от уин-бозата , щото комшията имал такова, щото всички го знаели, щото ...
А всъщност може да се работи съвсем пълноценно в линукс среда - няма вируси, в общия случай даже изисква по-малко ресурси, държи се по-стабилно.
Но ... почти не могат да се играят известните игри (някои могат с емулатор, но пак е трудно)
Според мен от майкрософт даже толерират пиратлъка на тяхната боза с една единствена цел - да се разпространява повсеместно ! Иначе е много лесно да се спре завинаги пиратстването на уиндоуса : Така и така компютър без интернет вече няма - операционната система се свързва с техния сървър, сверява лицензния ключ с базата си от данни и ако вече е регистриран - просто спира да работи. Знаете за онова съобщение дето ти казва че най-вероятно копието ти не е лицензно и се извършва нарушение.

В същата посока можем да разсъждаваме и за закона за алкохола, прекалената регулация поражда масово "оказяване" на населението. И вместо да вземе нещо малко от много на брой плащащи хора - държавата ще вземе нещо много от малък брой големи алкохолни босове, които знаят много добре как да крият оборот и акциз. И в крайна сметка резултата е все един - малко пари в хазната и много бедни и недоволни хора. Глобализация ...
(Яйцата в БГ вече трябва да са снесени от щастливи кокошки - гледани в широки клетки - дрън, дрън че пляс - поредната европростотия)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Фев 2012, 12:02 
Аватар

Местожителство: враца
" Да печели създателя на музиката "?
Но музиката не е негова . Той е прост работник , дали са му всичко и той само я е написал .
Аз лепя плочки , и като свърша банята прим , ми плащат всичко и банята не е моя .
Музиканти с лопата да ги ринеш и друг ще я напише , това е все едно да кажеш че Джон Атанасов е направил компютъра , или Българин изобретил ракията .
Без нас нямаше да има ракия ?
Тия които дърпат конците и назначават президенти изстискват кокошката ( нас ) докрай и ни се струва кофти , но винаги може още и още .
( просто пиша от тяхна гледна точка , понеже няма кой да ги защити :D )

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Фев 2012, 12:13 
Аватар

Местожителство: ПловдивЪ
Той чича ти Бил си е направил сметката и му е ясно че няма как нецивилизованата част от Европа и Русия да си плащат за всичко, еле па за Уин.Прекрасно виждат че моята Седмица не е регистрирана въпреки че е лицензирана и кракната.Получава и ъпдейти уж там някакви но не е това което трябва да бъде.
Да ама всеки си е свикнал на Уиндоус и на работа ще иска Уиндоус така че там се купува.Я да мине цялата аминистрация на *NIX базирани системи, ще стане такава манджа че не е истина, на орди лелки с +2 диоптър да им обясниш че Уиндоус не е програма и че монитора не е компютър е мисия невъзможна.Така че всички вкъщи са с кракнат Уин но на работа са с лицензиран, ей ги на паричките.
Тук не става дума за пари толкова а за манталитет, и 7лв да ми направят диск с Уин 7 пак няма да си го купя защото така съм си в душевен мир че съм прецакал наглите капиталисти :lol:
А за музиката...ФСБ нали пуснаха целия си албум фрее и това беше огромна PR акция, ясно им е че всички ще си го свалят безплатно от нета но биха дайрето че го подаряват.Колко време вестници и телевизии гърмяха че ФСБ направили нов албум и т.н. и хоп, при следващия концерт и залата пълна ;)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Фев 2012, 12:27 
Аватар

Ето още нещо по темата, макар и малко хумористично :
http://www.haskovo.net/news/95735/%D0%9F%D0%BE%D0%B4_%D0%B8%D0%B3%D0%BE%D1%82%D0%BE_%E2%80%93_2018_%D0%B3%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%B0

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Фев 2012, 17:32 
Аватар

Местожителство: Казанлък
victoryvt написа:
Ето още нещо по темата, макар и малко хумористично :
http://www.haskovo.net/news/95735/%D0%9F%D0%BE%D0%B4_%D0%B8%D0%B3%D0%BE%D1%82%D0%BE_%E2%80%93_2018_%D0%B3%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%B0

Хумористично ли ? :x :explode:

Остап Бендер

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Фев 2012, 17:52 
Аватар

Само да вметна че в тоя текст там се използват разни термини за софтуера - Home edition, Professional, Enterprise
За който не е запознат - това са основните класове софтуер - за домашно ползване (разбирай с орязани възможности), за професионална работа , и най-луксозния - с разни екстри.
Един малък пример : Windows 7 Home - няма поддръжка на старите DOS-приложения - т.е. един счетоводител не може да го ползва понеже все още има няколко такива програмки за осигуровките и разни подобни. Той трябва да се бръкне за Профешънъл едишън ! Заради две тъпи стари програми.
Windows XP, дори и в Home edition имаше такава поддръжка.
За съжаление всички сегашни лаптопи освен че се предлагат със 7-ца, дори и да се опиташ да инсталираш със стария уиндоус, ще установиш че не става - не върви добре, или изобщо не може да се инсталира.

@Карлсон : Свикването за работа е с една две приложни програми, обикновено текстообработващи и печат на принтер. Туй то ! Те даже не разбират на каква операционна система са. Ами феновете на Макинтош ? И там всичко е платено, но влиза в цената на компютъра, освен ако не си поискаш допълнителен софтуер - я Адоб, я нещо друго, та пак доплащаш.
Всичко е някаква инерция - ама ако трябва да си плащаш за всичко - едва ли ще пишеш два прости реда на уърд, ако можеш да ги напишеш на безплатния оупън офис. Аз от 5 г. пиша всичко с него, досега няма нещо дето да не съм успял да направя освен екселски файл с макроси.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Фев 2012, 19:39 
Аватар

Местожителство: Пловдив
И аз съм доволен от Openoffice, поне при мен напълно замести "великия" Офис на чичо Бил. И сега вече доста време използване на Линукс, не мога да се оплача. Върви стабилно и леко, няма вируси, няма проблеми. За обикновения потребител е перфектно, с изключение на игрите, там е малко мъка.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 

Часова зона: Европа/София