Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 08 Дек 2016, 02:45

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 26 Сеп 2012, 08:27 
Аватар

Местожителство: Бургас
Уважаеми колеги,отдавна имам регистрация във форума и се наслаждавам на чисто мъжката и интелигентна раздумка , нещо като български вариант на типично английския клубен комфорт за сродни души,макар че в скромната си битност да съм само ценител на качествените неща в живота,като приятелството,съпричастността и, естествено, на главната магия-качественото питие с качествени хора, Аз обаче си имам и един кусур за който за сега не намирам лек; любител съм и на качествената цигара,като неотменим компонент на еликсира описан по-горе :-) Да, обаче душманите са на страж; повишиха безобразно цените на цигарите за да си осигурят огромни контрабандни авоари, а нашего брата-кучета го яли! Та в киратце да не досаждам; купувам си тютюн от производители, но не мога да го обработя качествено и да го докарам на приемливо и не много кашлещо ниво. Търсих из нета подобни сайтове, но освен бегли и маловажни указания -нищо съществено. В тази връзка си позволявам,имайки предвид изключителното високото експертно ниво на доайениоте на форума, да допусна, че все пак ще се намери някой колега да ми помогне при намирането на информация из нета,как да си го обработя до приемливо ниво. Наясно съм, че технологията на алкалоидните стоки е много тънка работа особено в домашни условия, но интуитивно съм убеден, че тук има хора, които ще ме разберат и помогнат, за което предварително им благодаря. Може и на лични, естествено. :help: :-)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Сеп 2012, 09:41 
Аватар

Местожителство: Балчик
Здравей.Начинът е само един и се нарича ферментация.Протича при температура 50градуса и влажност 70%.трае около месец.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Сеп 2012, 11:44 
Аватар

mraveca написа:
Здравей.Начинът е само един и се нарича ферментация.Протича при температура 50градуса и влажност 70%.трае около месец.

Благодаря колега, mraveca за отзивчивостта, но дали няма някъде линк към някои технологични тънкости приспособими към домашни условия или въобще линкове към трудове на специалисти от ВИХИПИХИ/дано не обиждам някой наричайки пловдивския институт така,но не знам как е коректната абревиатурата/-знам, че алкохолните корифеи там са учили занаята,та допускам да назнайват и пътечки към технологията на тютюна? Още веднъж благодаря за съдействието. :respekt:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Сеп 2012, 22:21 

порови се тук:
http://www.ttpi-bg.com/bg/index.html

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Сеп 2012, 08:34 
Аватар

Може да започнеш от тук: http://www.youtube.com/watch?v=V4XQTwTC ... re=related

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Сеп 2012, 11:56 
Аватар

rosbal написа:
порови се тук:
http://www.ttpi-bg.com/bg/index.html

Благодаря,рових се и тук, освен л@йна по гърба :explode: ,нищо полезно-това е сайт за собствена презентация и нищо специфично, но пак благодаря за съдействието. Междувременно един колега ме насочи към точния сайт.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Сеп 2012, 11:59 
Аватар

ivobal написа:
Може да започнеш от тук: http://www.youtube.com/watch?v=V4XQTwTC ... re=related

Благодаря, колега, това е интересно а и води до още по-интересни линкове. :2thumbs:

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 

Часова зона: Европа/София