Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 09 Дек 2016, 22:04

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 83 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 16 Дек 2012, 20:40 
Аватар

Ами пискУ, какво друго да ме интересува?!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Дек 2012, 21:21 

Местожителство: София
ракиджия написа:
Ако можеш-донеси, ако не можеш- замълчи. Пък и не сме толкмова сиромаси,за една бутилка,все ще намерим пари.

Сайтове с доставка до бг колкото искаш...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Дек 2012, 03:44 
Аватар

Наско, въпроса ми е по отношение на ментетата- само в Канада ли ги има или и при теб.А да твърдиш, че ако" писку" не е с мускатов аромат , то това е менте, е все едно да кажеш, че и ракията която няма такъв аромат е менте.Знам много добре , че това не е щатска напитка, ама и знам, че Перу и Чили са се хванали гуша за гуша да доказват чие е името.Това което пих си беше много истинско(перуанско), но не беше мускатово.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Дек 2012, 07:21 
Аватар

Иска ми се да кажа наколко думи за това дали алкохола е менте в Канада. Първо трябва да се дефинира ясно какво се разбира под "менте"-пивка ароматна и боли глава(лошо качество) или спирт с есенция и не боли глава, спирт с есенция и боли глава :nixweiss:
В Онтарио за сажеление алкохола се продава само в специализирани, само за алкохол магазини(няма бензиностанции, гаражчета, квартални магазинчета и т.н.). Не може да отидеш в супера и да си купиш даже бира :warn: . Пълен монопол и от там и контрол. Предполагам :( фирма която иска да продава в Онтарио представя документи и проби сертификати и всичко с което доказва че е законен вносител(износител) и никога, надявам се никога не може да се получи продукт който да е негоден за пиене. Контрола е много лесен и строг-закона железен. Това не означава че всичко с висока цена е качествено. Означава че е годно за употреба. 2-3 вида "Писко" съм пробвал http://www.lcbo.com/lcbo-ear/lcbo/produ ... anguage=EN от тези магазини и е различно според марката или производителя. Нещо като "Бургаска мускатова" или "Бургаска отлежала" не знам дали примера е верен и подходящ. От "Писко" не ме е боляла глава(моята доза е 100-150гр основно със салата) но това е относително-колко бири(моята доза е 2 рядко 3Х0.330л) си вкарал след нея и т.н. Докато от Водка почти всеки път резултата е :datz:, но пък Руснаците жулят по бутилкииии и са ОК ... така че поддържам мнението на Наско-макар стриктния контрол в Канада също има "ментета" ...за мен поне :explode:
п.с. Ама защо в тази тема коментираме тези неща :nixweiss: освен ако следващата среща не е планирана насам :klatsch:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Дек 2012, 09:28 
Аватар

Местожителство: София\Горни Лозен/680м.н.в./42.606327°, 23.463299° /
Еййй браво пичове че сте се събрали. Аз не можах да дойда че два дни правих луканки и нямаше как да зарежа работата по средата. Само ден преди това да бяхте казали щях да съм на линия. Ама идеята за внезапни срещи много ми допадна. Дайте да направим направо тема за бързо регионално организиране на срещи в рамките на 2/3 дни ? А тази админа да я поразчисти и да си остана за националната.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Дек 2012, 09:50 
Аватар

chicholyubo написа:
Еййй браво пичове че сте се събрали. Аз не можах да дойда че два дни правих луканки и нямаше как да зарежа работата по средата. Само ден преди това да бяхте казали щях да съм на линия. Ама идеята за внезапни срещи много ми допадна. Дайте да направим направо тема за бързо регионално организиране на срещи в рамките на 2/3 дни ? А тази админа да я поразчисти и да си остана за националната.

Предлагам една бърза регионална веднага щом луканката ти стане годна за консумация, Даже Админа ,на срещата предложи да я направим у вас, с или без твое съгласие :megagrin:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Дек 2012, 11:16 

Местожителство: София
Ракиджия, заповядай при мен, има още малко в бутилката, ще я пробваш.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Дек 2012, 13:19 
Аватар

kolonal написа:
Ракиджия, заповядай при мен, има още малко в бутилката, ще я пробваш.

Благодаря за поканата,но ако някой ме изпревари, не се чувствай задължен да я пазиш.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 83 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6

Часова зона: Европа/София