Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 05 Дек 2016, 01:00

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 07 Дек 2012, 16:24 
Аватар

Местожителство: Пловдив
Здравейте!
Подкрепям идеята за представянето. Особено за новаци като мен, е задължителна. Така ще се осуети проникване на вражески елементи.
Пловдивчанин съм, завършил съм съобщителна техника, но отдавна не работя по специалността, занаятчия съм. Според мен, по-интересно е защо съм тук. Много си падам по червено винце и блага ракийка. Преди 6 - 7 години излях в мивката 2 бутилки "отлежала" ракия висок ценови клас, закупена от известна търговска верига. Оттогава, само домашно. По подобен начин, виното го бях спрял за повече от 10 г. Получавах киселини, гадене и пр. неприятни последици. Бях решил, че това питие просто не е за мен, докато приятел не ме почерпи добре направено мерло. На другия ден, срам не срам, отидох да поискам още. На следващата година вече имах мое :prost2:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Дек 2012, 20:43 
Аватар

Добре дошъл бай Танас-е! Намерил си хубаво хоби, да си го практикуваш със здраве!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Дек 2012, 20:57 
Аватар

Местожителство: Горна Оряховица
В библията е казано че "последните ще бъдат първи" то е че няма ред по пътя към Бога.
Виното е от Бог но не е най прекия път към Него но е път така че всеки има своя път към виното!
Добре открил истината за напитките!!!
:prost: :zauf2: :prost:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Дек 2012, 13:17 
Аватар

Местожителство: Пловдив
cavxan написа:
В библията е казано че "последните ще бъдат първи" то е че няма ред по пътя към Бога.
Виното е от Бог но не е най прекия път към Него но е път така че всеки има своя път към виното!
Добре открил истината за напитките!!!
:prost: :zauf2: :prost:

Мерси, колеги! Трогнахте ме. Добре заварили!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Дек 2012, 13:55 
Аватар

Местожителство: София\Горни Лозен/680м.н.в./42.606327°, 23.463299° /
бай Танас написа:
Здравейте!
Подкрепям идеята за представянето. Особено за новаци като мен, е задължителна. Така ще се осуети проникване на вражески елементи.
Пловдивчанин съм, завършил съм съобщителна техника, но отдавна не работя по специалността, занаятчия съм. Според мен, по-интересно е защо съм тук. Много си падам по червено винце и блага ракийка. Преди 6 - 7 години излях в мивката 2 бутилки "отлежала" ракия висок ценови клас, закупена от известна търговска верига. Оттогава, само домашно. По подобен начин, виното го бях спрял за повече от 10 г. Получавах киселини, гадене и пр. неприятни последици. Бях решил, че това питие просто не е за мен, докато приятел не ме почерпи добре направено мерло. На другия ден, срам не срам, отидох да поискам още. На следващата година вече имах мое :prost2:

Жив и здрав да си и добре дошъл в нашите редици.
И аз като тебе започнах с домашното и до момента не вкусвам купешко. Даже жената вика че съм се вманиачил.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Дек 2012, 19:02 
Аватар

Местожителство: В.Търново
Баш така си е.
В момента се пече домашен хляб, варя светла бира, бутилирах една светла и една тъмна, пийвам си моето мерло, станало е пак супер.
Имам един бидон обща туршия,зелето и то е вече готово, а утре сутрин ако нещо съм прекалил с питиетата - ще се освежа с една зелева чорбица.
И сирене сме си правили, и то добре става.
Откъм колбасите изоставам,но миналата година имаше една коза дето й се случи случка, а тая няма нищо.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Сеп 2014, 01:29 
Аватар

Местожителство: Montreal
И аз сега се включвам. Поръчах си дестилатор и се образовам в процеса на чакане.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Сеп 2014, 11:18 

Местожителство: Варна
zemonti Вземи си оправи аватара, че като го погледна имам чувство, че съм на 6 ракии /купешки/:D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Ное 2014, 09:52 
Аватар

Местожителство: пловдив
приятно ми е да видя съгражданин(съмишленник) в този форум!!!приятно ми е да видя съгражданин(съмишленник) в този форум!!! :saufen: приятно ми е да видя съгражданин(съмишленник) в този форум!!! :saufen: :saufen:

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 

Часова зона: Европа/София