Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 05 Дек 2016, 17:02

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 46 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 11 Фев 2013, 20:21 
Аватар

Местожителство: Wallis and Futuna
Голфа не е лоша кола,но пък не знам защо 2-ката е железна....дай ми 2-ка да я опъна тук,да видите колко е железна...едно време купих на сина нова шестица..тогава хондата ми беше на 200000 мили.Дилъра каза,че е garbage(демек боклук)Боклука сега е на 400000 мили,а голфа все още е здрав,но ще тръгва към боклука скоро...извода е ,че не се правят качествени коли вече и стандарта за всяка страна е според джоба на потребителя.Как може на една кола направена в Европа,за да смениш крушка на фар,да свалиш предната броня.....тази изгъзица е с цел да отидеш в сервиз.....нататък е ясно вече...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Фев 2013, 21:38 
Аватар

Местожителство: Sofia
Темата е болезнена и за мен! Много трудно и за много пари, без това да е гаранция, може да се намери нещо свястно на пазара.
Да, хартията в тоалетната не виси на пирон, но я подбираме и ползаме с повишено внимание.
Колкото до Голфа - карал съм 1-ца (77 година), с автоматични скороси. След като направи 30 я подарих на един ентусиаст - протекоха уплътненията на прозорците, може би защото вече не се караше. Никакъв сериозен ремонт!
Ако положението не беше такова сигурно сайтовете от типа "как да си направя сам" нямаше да са толкова популярни. :roll:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Фев 2013, 21:46 
Аватар

Местожителство: Пловдив
Не можем, а и не е редно в днешно време да се лишим от екстрите, възможни благодарение на новите технологии. Сигурно още много мнения ще има в тази посока. Има, обаче, и друг аспект. Дали нещо по-ценно от парите не е жертвано заради динамиката на живота? Например, нормалните човешки отношения. Едно време хората се събираха, само за да се порадват едни на други. Да не припомняме китарите и акордеоните. Както се казва към края на видеото, тези прости неща са изтрити със замах от консуматорството. Сега се събират, пият алкохол менте /не важи за съфорумците :2thumbs: /, слушат чалга и с най-големи подробности си разказват за вещите си. Има една такава теза: "Хората са създадени, за да бъдат обичани, а вещите са създадени, за да бъдат използвани. Причината, поради която сега светът е в хаос се дължи на това, че вещите са обичани, а хората използвани."
Конспирация или смяна на ценностите? Въпрос на личен избор, може би...
Ако един работодател иска да повиши конкурентноспособността на стоките си, трябва да реинвестира в нови технологии и квалификация на персонала, а не в палати, скъпи коли, силикон за гаджетата и т.н. Съответно държавата трябва да инвестира в образование...
Расте дезинформирано поколение, или само така ми се струва?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Фев 2013, 21:58 
Аватар

Местожителство: Божурище
victoryvt, те производителите на хордуера играят комбина с чичо Бил Гейтс. Производителите на периферията пък и с чичото и с производителите на РС-а. И всичко да остарява по най-бързия начин и после няма как, пак сме при тях. Не е редно да пиша тук как стоят нещата при машинните компютри. Заради подобни неща, които описа подробно си пазя DELL-а и други също. На рафта ми в работата имам и работещ Правец 8М от 86-та. :)
Всяко нещо с времето си. Бъдете сигурни, че вече никога няма да бъдат произведени автомобили като волвото за което писа cavxan или мерцедеса 124, рено еспас 1987-1996 - произведено от MATRA и само емблемата е на рено, а гаранцията на купето от стъклопласти е 25г. И така. Минало им е времето.
Има един стар термин, който все повече употребявам, "малоценно-малотрайно".
Поздрави! :prost:
П.П. Naskohondata1 каква е хондата? На CR-V RD1 148hp съм.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Фев 2013, 22:19 
Аватар

Местожителство: Пловдив
atz, имах Сивик, 1,3 80-83 г. Ей, така и не успях да я счупя. Миналата година я закарах на отпадъци на собствен ход. Корави са пустите япончета. Сега съм с Тойота Карина. Преди имах Камри, е ми няма чупене. В Япония май уважават хората, повече от вещите :megagrin: :prost2:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Фев 2013, 15:28 
Аватар

В автомобилостроенето има един период в който някои държави са правили успешни, здрави, надеждни автомобили .Ориентировъчно от1986 до 1995-6-7 година.Такива държави са Германия , Япония. За други държави това е мракобесен период в масовото автомобилостроене например Италия и по специално Фиат. И при двете групи държави има изключения: например знаете ли че за легендарния W124 на МБ таксиметровите шофьори са стачкували пред централата в Щутгард ,понеже модела е бил пословично трошлив? След това всичко си идва на мястото. Почти цялото производство като качество се уеднаквява. Няма да карате автомобили по 20-30 год. я :) Тая пазарна икономика докъде ще я докараме? Ханс какво ще работи , съответно яде? На 5-6 години си сменяте автомобила и това е .

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Фев 2013, 17:27 
Аватар

Местожителство: В.Търново
Проблемът с консуматорството е в ограничения ресурс на планетата.
Няма как да ядем една хапка от ябълката и да я хвърляме ако имаме 100 ябълки всичко на всичко, а сме 110 човека. Образно казано.
Преди години китайци, индийци, африканци и т.н. ядяха малко, бачкаха много и не ползваха ток, коли, горива и т.н.
Сега вече благодарение на демокрация, расова търпимост и всякакви юнеско и оон- простотии - всички тия харчат на поразия.
И ако в началото на западното общество това е носело пазари, сега носи само проблеми.
Щото нефта е малко, и на всичкото отгоре арабите го държат.
Освен това ония се научиха не само да си купуват автомобили и да ги карат, ами и да ги произвеждат (китайците имам пред вид).
И правят яка конкуренция.
И те така ...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Фев 2013, 19:33 
Аватар

Местожителство: враца
Не е така . ( според мен )
Същото са говорили (Малтус ) и когато на планетата са живели 4 пъти по- малко хора .
Половин България пустее , според мен може да храни 6 пъти повече хора .
Може би 8 пъти повече , не знам , никой не знае .

Смърт на електрическата крушка ! :explode:
Да живей светодиода ! :zauf2:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Фев 2013, 19:43 
Аватар

България е капка в морето - ние сме колкото един среден китайски град, а за големите да не говорим.
Ами Индия ?
Аз едно време учех в училище че индийците са 600 мил. , а китайците бяха 1 милиард и нещо.
Сега - след около 30 г. - Китай е пак там нейде, а Индия - 1.2 млрд. !
Там няма закон за ограничаване на раждаемостта както е в Китай.
За 30 г. индийците са се удвоили !
Ами надолу малайзия, полинезия, ами в Африка ?
Всичката тая сган иска да яде, да кара коли, да се топли и да се охлажда.
Иска да гледа телевизия, иска да говори по мобилни телефони и т.н.
А ние просто изчезваме ...
Който има повече от две деца - моля да се обозначи, да видим имаме ли прираст - тук във форума. Щото прираст има ако се раждат поне 3 деца от двама родители.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Фев 2013, 20:09 
Аватар

Местожителство: ''Survivor'' България
А темата не беше ли ''Електрическата крушка - символ на прогреса, или ...''
Къде намесихте Китайците, впрочем ако не бяха те още щяхме да се бием с брадви и стрели.....визирам барута, който по онова време е най голямото откритие, което променя света завинаги.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Фев 2013, 20:43 
Аватар

Местожителство: враца
Връзката е , че символът на прогресът са китайците :D
Но Виктор , " тая сган яде много и кара коли "
Една средна сган от 100 Индийци консумира ресурс колкото двама Германци .
Ресурсът за една скъпа яхта с каквито е пълно около Кавала , консумира ресурс колкото 100 л. коли .
Не, че искам да кажа - да избием свръхбогатите , но изстрелването на един сателит , или един модерен изтребител какъв ресурс хаби ?
Колко Българи и наште братя Индийци могат да преживеят с него ?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Фев 2013, 21:14 
Аватар

Местожителство: Горна Оряховица
Нашите коментари ",или....." са за това което се крие в многоточието.
Днес изгледах клипа и направих аналогия с това което показаха за Гана и днешното у нас :o .
Бавно се превръщаме в сметище за техника втора употреба.Находчиви търговци внасят вещи втора употреба но какво ще стане с тях след време видях в клипа.
Преди години видях докарани от "Европа- не зная държавата" разните му там пликчета от полиетилен,PVC,полипропилен и т.н. складирани в едно ТКЗС уж за преработка.
Истината е че те се бяха отървали от боклука си който във тоя вид не ставаше за нищо.
Потребление но не на всяка цена и най вече екологично възпитание на нацията-па ако ще и с тоягата!!!
:buch: :google:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Фев 2013, 21:46 
Аватар

E добре, ние ще вкараме екологичен акъл на народа както си знаем, со кротце со "много" кютек, и пак сме капка в морето. Останахме към 4 мил етнически българи, на другите приблизително 2 мил. и с .уй не можеш им вкара нищо , те си имат кореннно различна програма :explode: И като се сравним с един китайски град , или индийско градче , е има ли смисъл от "екологично просветление" на българския народ, за съжаление НЕ.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Фев 2013, 21:58 
Аватар

Аз си позволих да намеся китайците и индийците и вся остольная сволоч щото точно там е разликата спрямо преди 20-30г и повече .
Тия хора вече се осъзнаха - и не потребяват 100 колкото 1 германец, сега потребяват много.
И нищо лошо няма в това. И те са хора, нищо че ги наричам с обидни думи.
Лошото е че ние сме малко и нямаме изгледи да станем много.
Нашата природа ще бъде търсена и ще бъде "напъплена" от разни такива.
Вижте какво става по разни световни градове - Лондон, Париж ... Наско да каже за щатите как е ...
Аз каквото знам е че в Лондон мои познати твърдят че ако се разходиш по улиците - е по-вероятно да срещнеш индийци, негри, и т.н. но не и англичани.
Детето им учи в училище в което няма едно англичанче !
Лондон , 21 век !
А в същото време в Търново , България отвори врати магазин (не електронен) за домашно пивоварене с екстрактни китове - собственик е един англичанин, живущ в село Ново Село на 20 км. от В.Търново. И единствените му клиенти , изключая мен самия - са англичани от региона.
Мисля че и в някакво наше село един англичанин се беше кандидатирал за кмет.
Welcome to EU.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Фев 2013, 22:09 
Аватар

:megagrin: Щом може съветски гражданин без един ден трудов стаж да стане министър-председател на България , какъв е проблема англичанин да стане кмет на българско село ? Ама никакъв проблем !!! Добре дошъл, ама къде ?

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 46 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Часова зона: Европа/София