Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 11 Дек 2016, 12:01

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 441 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 30  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 18 Фев 2015, 14:45 
Аватар

Местожителство: Пловдив
Здравейте!!! Вчера се регестрирах и до сега не мога да спра да чета в този прекрасен форум!!!До сега хобито ми беше стрелба с въздушно оръжие,но твърдо съм решил-продавам всички пушки и такъми и си купувам хубав казан -надявам се,да ми помогнете в избора...За съжаление до средата на март съм в чужбина....Живея в Пловдив- Кичука...Ще се радвам от средата на март да присъствам на вашите сбирки (ако може) ....Казвам се Атанас-пардон-дядо Атанас...... :zauf2:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Фев 2015, 16:13 
Аватар

Преди всичко добре дошъл! Дано бързо навлезеш в гъстите дебри на новото хоби. За дестилация, казани и т.н. има много теми и както е и във всяка област трябва доста четене, докато човек се ориентира, дето се казва да знаеш какво искаш.
Сбирките са преди всичко да обменим опит, да се поучим от успехи или грешки, абе да сверим часовниците :)
По принцип срещите са отворени и всеки е добре дошъл и дано не прозвучи нетактично, но нямаме за цел да правим банкети, а най-вече да се учим един от друг, колкото и атрактивно да изглежда отстрани.
Надяваме се твоят случай да е наистина от мерак към качествените домашни напитки :prost:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Фев 2015, 19:10 
Аватар

Да, точно така..Вече толкова много въпроси имам...не искам да пълня форума...като се видим ще питам....За сега съм теоретик...а страшно ми се практикува.. :megagrin: Все-пак баща ми беше доц. във ВИХВП..и приятел с проф. Марин Маринов....Не спирам да чета...Имам идей и за сайта, но не му е сега времето... :prost:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Фев 2015, 20:19 
Аватар

Местожителство: София
Тц, тц, к'во става тука? Дядо Атанас току що се регистрира и вече си намери аверите. Пловдивската група се оказва май най-сериозната.
Добре дошъл и от мен, дядо Атанас!

Така. Да докладвам: Чух се с Марио. Той пътува по график. Утре ще ми каже час на пристигане. Аз резервирах стая също в "Родопи". Надявам си и при parok да няма промяна.

И... във ФиАта има още места. Колеги от София и региона, заповядайте! Предлагам незабравимо пътуване до Пловдив и обратно. Повярвайте ми, има за какво да си говорим по време на пътуването. Ако не по темите във Форума, все някой спомен от казармата ще изплува... :megagrin: , нали?
Поздрави и до скоро.

А,... Илюша, пък и към другите. Стари вина ще има ли? Казвайте навреме. Кой какво. Аз споменах по-нагоре в темата. Приготвил бях бяло, червено 2014 и джиброва също. Но сега нещата се промениха от към транспорт. И възможностите са повече.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Фев 2015, 21:39 
Аватар

Е, щом сте се уредили с резервациите ще дойда да ви взема от хотела ъъъ по-отранко :megagrin: Г. Пърличев е наблизо, та можем да заберем и Жоро. Х-л Родопи е в Южната индустриална зона срещу стария Рекорд (ориентир въртящия мотокар). Можете на идване да не влизате в града, а да отбиете по околовръстното посока Асеновград-Пампорово. Като стигнете разклона за Куклен-Брестник (това е единственото колело) свивате наляво посока митницата. Хотелът е на кръстовището при въртящия мотокар отляво, там правите обратен завой и паркирате.
Няма нужда да носите вино, кръчмата предлага...
:D шегичка. За вината не знам ама с Марио правихме груба сметка за ракия. Че примерно литър нищо не е за толкова народ - за второ разливане няма да има. От друга страна всеки ако донесе по литър :saufen:
Абе по-добре да има, каквото остане всеки ще си го върне...ако остане :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Фев 2015, 21:44 

Местожителство: София
Аз ще взема 2014 червено ,2012 бяло и 2012 червено -да се похваля с един барик... :D
Може и една софийска гъмза ...така за келешлък...а да и един дестилат да сверя часовника с ракиджиите.Бира от Виктор също.
Каквото остане ,по стара Софийска традиция :megagrin: се разменя...всеки взима по нещо от друг участник.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Фев 2015, 22:20 
Аватар

Местожителство: някъде в Безхаберия
А пък Аз ще взема една ракия току-що сварена(преди малко) края беше 20,30ч. без да съм й въздействал с нещо.
Мисля че трябва да се провери и изходният материал.? :D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Фев 2015, 22:44 
Аватар

Така ви завиждам---А имам още месец турне....Само исках да уточня...дядо съм на три и половина годишния ми внук,а иначе съм на 51...Писах дядо-защото много се гордея с внука и ми е страшен кеф...като каже :деди,..... :prost:

Последна промяна akiro на 18 Фев 2015, 22:49, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Фев 2015, 22:47 
Аватар

Местожителство: Sofia
lhristov написа:
.. Надявам си и при parok да няма промяна.

Няма! Всичко върви по план.
Ще предложа за дегустация червено от 12-та, 13-та и 14-та. Старата ракия не я намирам :nixweiss: От ланската ще има за проба.

Последна промяна paro_k на 18 Фев 2015, 23:21, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Фев 2015, 22:58 
Аватар

Аз съм лесен, мазето ми е отсреща ;)

@akiro :mocken: това можеше да ми го спестиш, засега си оставам старши по години :prost:

@BREAKER не ти вярвам, миналия път беше въздействал на ракията с кристали, сега сигурно си открил източник на Космическа енергия някъде в Новаковския балкан :) :prost:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Фев 2015, 00:06 
Аватар

,

Последна промяна pentcho на 19 Фев 2015, 23:03, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Фев 2015, 10:14 
Аватар

Като нов участник съм готов даже да седя в някой ъгъл и да записвам на тефтер само..... :prost:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Фев 2015, 16:31 
Аватар

Бре много сте се разписали, бре.... 4 страници чета докато видя че срещата е в събота...
Сори, пичове, но в неделя летя за Лондон, как се ядосвам... иначе и аз като Жоро можеше да мина за по-напряко през Пловдив за София... Сега остава открит въпроса, как да успея утре да ви изпратя по еконта ракия, че да дойде до Събота. От нея има, нема страшно. Ама я кажете колко сте че да не се изложа в количеството.
Бай Танасе - пиши телефон и адрес на който да я засиля. Само да я приемат в Еконта, че нещо се лигавят с акцизните пратки. Ако е в запечатан кашон минава, ама на бутилките се мръщят много...
Абе изсмислих го - Жоро от Варна пиши телефон на лични да се разберем да ти дам едно шише

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Фев 2015, 17:28 
Аватар

Еее, наистина жалко, че няма да можеш да дойдеш.
Според мен литър градирана е предостатъчно за тест. Марио и той ще носи. И аз готвя 2 вида, Лъчо и Илюша също... Ако решиш по Еконт може и неразредена, тук ще я натъкмим. Имаш и ЛС. :prost:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Фев 2015, 21:55 
Аватар

Местожителство: Варна
stefannankov написа:
Абе изсмислих го - Жоро от Варна пиши телефон на лични да се разберем да ти дам едно шише

Очертавам се като сериозен превозвач. Две вина на krasy7 вече са при мен.

stefannankov имаш лично.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 441 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 30  Следваща

Часова зона: Европа/София