Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 08 Дек 2016, 08:43

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 441 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 30  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 25 Фев 2015, 17:06 
Аватар

Сещам се чии са :anmachen: нещо почерпчица? :dance:

Бай Танасе,да не имаш нещо габровско в кръвчицата :?: Щото не можеш без келипирец. ;)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Фев 2015, 17:14 
Аватар

Местожителство: Пловдив
По-скоро повод :megagrin: то може и аз да почерпя, ей така от кеф, че са се намерили, щото човекът е готин :prost2:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Фев 2015, 20:29 
Аватар

ОК! Ако я докарате 50/50 ще съм :? учуден в чия полза е! :prost:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Фев 2015, 22:15 

Местожителство: София
Лъчо?
Ти си надеждата за ретроспекция на събитието...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Фев 2015, 21:06 
Аватар

И с това се прочухме:

http://www.marica.bg/%D0%BF%D0%BB%D0%BE ... 72279.html
:o :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Фев 2015, 09:42 
Аватар

Абе,личи си,че след срещата на форума резултати има,но кога успяхте ,бе :? .Мога да си представя нивото на дестилация какво е при тези,които са на свобода в региона.Следваща среща-ЛОВЕЧ.И там има затвор,пък ми е и по-близо. :lachtot:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Фев 2015, 20:29 
Аватар

Ок. Извинявам се за не писането. Зает бях.
Бай Танасе, мой са тези неща. Усетих липсата на очилата още на връщане. Аз шофирам с тях. Готино виждат. Благодари от мое име в кръчмата. Нито за момент не съм мислил, че съм ги загубил. Просто ги забравих в суматохата по сбогуването. :megagrin: И добре, че не тръгнахме по кръчмите на Пловдив. Не знам тогава как щеше да завърши вечерта... И, да, Бай Танасе, дръж ги при теб. Виждам бизнеса ти се разраства, тъй че скоро ще имаш път към София. Я по бизнес, я по лични дела. Добре дошъл си в моя дом. Тук ще ми ги предадеш.
От подканянето на Илия разбирам, че иска да направя ретроспекция на всяко дегустирано нещо. Аз си мислех да кажа само какво най--много ми е харесало или впечатлило, НО, щом е така, ще пиша подред.
Всъщност, не подред. Ще почна с бирите.
Викторе, тоя лагер нещо не ми допадна. Не ме грабна като първия път, когато опитах домашно направена бира. Твоята бира миналата година. Та тая някак си странно се държеше. Нямаше пяна и газировка. Плоско, леко тяло. Не знам, може би така трябва да се държи тоя лагер. Но не ме грабна. Хмела от "Зинген-Занген-Загазунген" го усетих. То няма как. Ще съм щастлив при следваща сбирка с дегустации на Съюза ви да присъствам. Ще направя всичко възможно. Че и да се запознаем най-накрая.
На hellreiser-а бирата определено ми хареса. Към портър отиваше, макар че той избяга от определения. Каза, че е събрал де що има налични малцове и в крайна сметка се е получило това. Хм... съмнявам се. Газировка екстра. Държи висока пяна с финни балончета... Записал съм си "щипе на езика... Така ли трябва да бъде?" Та питам. Това е въпрос. Понеже от бири много не разбирам. Признавам си. Уча се де, опитвам, но един тъмен Бернар по не ми харесва от един портър на Гларус. Примерно.

Да си дойдем на думат. Вината.
Колеги, лошо, лошо направено, сбъркано вино на тази среща не беше дегустирано. Казвам го с пълното съзнание и отговорност на това което казвам. :wallbash: Б'си изречението. Я да си сипя едно... Няма да трия. Тъкмо събрах инерция.
Исках да кажа, че вината, опитани тази вечер бяха продукт на този Форум. Нямаше нито едно, което още като помириша и да ми се ще да го лисна. Надявам се, разбирате за какво говоря. И не, че съм станал много взискателен. Не. Просто има вина, които само като подушиш и ... Абе отврат. Не ти се ще да сложиш в устата си. Е. Те такова вино тая вечер нямаше. Надявам се да ме разберете.

1, Мое тазгодишно-султанина+мускат - 60/40. Нищо особено. Не добре избистрено. Смущаващ нос на зелена чепка, чушка. Фланкера намери дефект на корк. Не е корк, мой човек. Просто си е дефект от гроздето. Султанината беше зелена - 17 захарност, много загнили зърна. Играл съм си две вечери да отбирам и чистя. Направо ми писна. Но поне гнило не се усеща във виното. Муската малко по-добре, но пак имаше гнило. Лошо. Гроздето го купих от борсата в Дружба. Просто тази година...

2,Илия 2013-коломбар (може би) (така съм си записал годината?). Така и не разбрах 2013 или 2014 г. е това вино. Най-вероятно 2014. Иначе Илия нямаше да го сложи тук в целия ред за дегустации. Много свеж, плодов нос. Пролетни цветя... Абе бяло вино. НО, отпиеш ли - много обло тяло. Плътност. Като за червено вино. И даже си мисля, дали наш Илия не си прави гаргара с нас. Защото... има знанията, уменията. Има техниката и дали не е направил бяло вино от червено грозде? Способен е. Но, пък и доколкото го познавам, щеше да каже. Нямаше да го държи в тайна. Алкохол 13%. Абе екстра. бих бил щастлив Аз да бях направил такова бяло.

3,Мой димят 2013 - Еми нищо особено. Димят. Жоро, нали се убеди за какво говоря за това грозде? Иначе добре избистрено и свежо, леко бяло вино. Харесва ми и на мен.

Розета:
4,Краси7 кабарне фран тазгодишно - експерименталното. Специални адмирации към Краси7!
Хубав, плодов нос... Краси7, това вино е сладко бе човек. И газирано. Текът още процеси в него. Ако това е експеримента, Ок. Той Илия изказа предположение за процедурите напред за това вино. Аз няма да коментирам. Не знам каква е идеята. Въобще. Хареса ми, но на този етап, на който е виното определено не е довършено. Трябва нещо да се прави по натам.

5,Станила памид тазгодишен. (Щастлив съм, че се запознах с този млад колега. Мъжкар. Представях си го по-възрастен. Не знам защо. Общуването през нета изкривява представите някак си. Не мислите ли?)
Бистрота Ок. Нос Ок. Сладост...? Газирано...? Послевкус...? Танини... Абе, както и с колегата BREAKER се обединихме: ПАМИД. Какво повече? Екстра си е . Класика. Ронкаш, мачкаш, ферментираш, откаляваш, може би бистриш и пиеш. Младо вино. Точка.
Да знаете, че и аз се амбицирах за памид. Със сигурност ще се задействам догодина. Дай боже да е добра годината.

Време е за червените, но ще трябва да спра. Некакъв домоуправител съм тук и имам грижи...
Следва продължение...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Мар 2015, 17:16 
Аватар

Сбирка след средата на март не се ли очертава ? Че имам над 100 въпроса..... конкретни ,започвам оборудване от а до я ...Да не пълня форума...И ми е драго да се запознаем :prost: За половин месец изчетох целия форум...някой неща по 3 пъти.. :D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Мар 2015, 20:49 
Аватар

И на мен ми е драго да се запознаем,пък и аз правех някои работи преди години по три пъти на ден,но ...........за всичко е виновно ЕГН-то! ;)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Мар 2015, 22:05 
Аватар

Дет' се вика преполовихме живота (51) :D оттук-нататък все-повече на хобито ще се отдаваме.... :prost2:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Мар 2015, 23:36 
Администратор
Аватар

Правете разлика между "Хайд парк" и "Кръчмата". Ако на някой просто ей така му се лафи, нека не го прави тук.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Мар 2015, 00:05 
Аватар

Местожителство: В.Търново
Съжалявам че не ви е харесала бирата. Не че е някакъв уникален резултат, но беше доста приемлива и пивка.
Предполагам че нещо не е било наред при бутилирането или е изпуснала капачката на мострата.
Наистина екстракта й не е висок, но като за този стил е в нормата - 11%.
Ето и как изглеждаше в първите дни след отпочването й :

Прикачени файлове:
10686841_908952912448318_7697539125732612129_n.jpg

Вече свърши, но в момента пия друг един лагер - светъл германски пилзнер (германски - защото е с германски малц и хмел, иначе си е мейд ин моя гараж)
Мога да пратя мостра по Еконт за който иска да опита.
Лошото е че вече нямам достатъчно празни бутилки,за да напълня :)
Ха наздраве.

Моля, регистрирайте се, за да виждате прикачените файлове и снимки.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Мар 2015, 00:50 
Аватар

Не се кахъри, той и Краси7 го спомена, просто тук нивото е високо 8-) :D
ПП. Не знам другаде как е, ама на пловдивчани - Честит Първи сняг :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Мар 2015, 19:03 
Аватар

Ако има сбирка тази вечер, към 20:00 ч. съм там :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Мар 2015, 20:27 
Аватар

Бай Танасе, ако имаш време и желание, ела в Кристи на по бира :prost2:
Разбира се ако на някой от другите колеги им е удобно и имат желание, да заповядат :)

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 441 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 30  Следваща

Часова зона: Европа/София