Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 03 Дек 2016, 22:17

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 856 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 28 Ное 2016, 14:47 
Аватар

Браво :klatsch: :klatsch: :klatsch:
Много добра среща се е получила.
Адмирации за организаторите!
Предлагам да ангажираме същите организатори да заформят и една среща на форума "Ракията.com",...... щото, тази като гледам е била на "Виното.com" :lachtot:
Ама колеги, не може така :mocken:
Дайте малко инфо и за ракиите,....описание, оценки, класации.....та да знаем и ние ракиджиите, към кого да се обръщаме за съвет и от кого да черпим ЧЕЛЕН опит за съответните ракии......

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Ное 2016, 16:39 
Аватар

Местожителство: В.Търново
Напротив, имаше доста ракии.Аз като най-голям новобранец във форума и аматьор във варенето на ракията съм горд,че се харесаха моите ракии от старите кучета.Както се казва най-вероятно късмета на начинаещия е изиграло роля.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Ное 2016, 18:46 
Аватар

Beff,чудесна презентация на проведената среща! :2thumbs:

Тук се чуват критики,че нямало оценки на ракиите.Всички се обединихме около оценка 6+ за тях,затова няма.А имаше и видео на "кучето ми" в работно положение,макар и на малък екран.
За бирите - нямам думи.Надминават оценката на ракиите.За виното лично съжалявам,че не опитах от това на Краси7,но тези които опитах бяха на ниво по моя вкус без да претендирам за професионализъм /Там Лъчо се оказа № 1/ :2thumbs:, с изключение на произведението на driverf1 ,на когото препоръчах да направи от него пелин.Мисля,че ще му се получи.А Краси7 ще помоля на лични ,ако му е останало да ми изпрати 1-2 л.Срещу заплащане,разбира се.
Сега искам да спомена,че не бирите свършиха първи.Първи свърши айранът,само че сутринта ;) .
Още веднъж благодаря на всички участници и,както писах преди,очарован съм от срещата,която за мен беше първа, и се надявам на много бъдещи такива.

И ще помоля Beff да отвори нов раздел във форума "Правене,указания за безопасна работа и рецепти за айран" :lachtot:И аз трябва да блесна някъде,все пак! :lachtot: :lachtot:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Ное 2016, 20:00 
Аватар

Местожителство: София
Браво,Бефф! Много хубава ретроспекция!
Ракиите бяха толкова много, че нямаше как физически да се опитат всичките! Това все пак са високо алкохолни напитки, не айрян!
Но това, което опитах беше на високо ниво! Дори стафидената на Жоро от Варна! Аз го казах вече - стафидите в последствие прецакват иначе хубавата ракия!
Сега, като се прибрах, отворих едно малко шишенце, проба от "сливова 2016-I опит" - ракия на batplamen !
Знаете ли, че още не си бях налял и съпругата ми, седяща на 3 метра от пробата го усети! А като и поднесох аромата от чашата разпозна плода безгрешно!
А това говори много за майстора! Моята съпруга по принцип декларира, че няма добър "нос"!
Така че, адмирации, Бат Пламене! Там, на място аз казах, че аромата и не е достатъчен! Това явно не е така! Ракията там отвън беше студена и преценката ми грешна! Тази ракия е бистра, сламено жълта, характерно ароматна, мека и пивка! Премерих я - точно 40*! Явно е разредена! И не и трябва въобще охлаждане или разреждане! Пие се така, директно с кисели краставички, примерно!

За вината на Краси7 от Варна!
Не знам дали разбрахте, но Краси представи К franc : младо от 2016, от 2015 - две, едното "barrel aged" и от 2014! Предполагам, всички се обединяваме, че най-доброто е "barrel aged"! По-добро и от това от 2014! (тя и тази година беше лоша за винарите)! Та, К franc от 2015 "barrel aged" за мен е един вид еталон! Въпреки, че Краси скромничеше, че току що го бил извадил... трябвало му време... бла бла! Това вино е върха!

Кой отмъкна втората бутилка не знам! Не съм аз! Но нека колегата пише как го е усетил!

ПС! Съжалявам за "!" Нямам точка! Все още!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Ное 2016, 20:35 
Аватар

Е, те това е презентация :2thumbs:
lhristov написа:
Сега, като се прибрах, отворих едно малко шишенце, проба от "сливова 2016-I опит" - ракия на batplamen !
Знаете ли, че още не си бях налял и съпругата ми, седяща на 3 метра от пробата го усети! А като и поднесох аромата от чашата разпозна плода безгрешно!
А това говори много за майстора! Моята съпруга по принцип декларира, че няма добър "нос"!
Така че, адмирации, Бат Пламене! Там, на място аз казах, че аромата и не е достатъчен! Това явно не е така! Ракията там отвън беше студена и преценката ми грешна! Тази ракия е бистра, сламено жълта, характерно ароматна, мека и пивка! Премерих я - точно 40*! Явно е разредена! И не и трябва въобще охлаждане или разреждане! Пие се така, директно с кисели краставички, примерно!

Имам чувството, че току що отпих от сливовата ракия на Бат Пламен :) :thumbs1:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Ное 2016, 20:42 
Аватар

Ами,Лъчо,вземи си нова клавиатура,баси,........ние ,габровците,сме били цепели кибритените клечки и др. бла-бла!
И ти си бил родом от Враца!Питай,тогава, дали там продават само точки за клавиатури!...Аз така щях да направя.Пък после,ако искате ми казвайте врачанец....... :lachtot:

Да не ми се обидиш,сега? :?
Не вярвам.......защото бяхме на една маса и сме вече приятели! :2thumbs:

За сомелиерските ти възможности,сериозно: :gott:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Ное 2016, 21:17 
Аватар

Веско,току що налях последните три капки от виното което никой не хареса но на мен ми допадна много и пуснах една сълза,че свърши :(

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Ное 2016, 21:37 
Аватар

И аз ще я пусна скоро.Не останааа... :cry:
Но...важното е,че си изкарахме супер! :klatsch:
Пустиот телефон :wallbash:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Ное 2016, 23:16 
Аватар

beff, уникално представяне в снимки на събитието. За ракиите - bat plamen, наистина беше на ниво, макар и за 1 опит. Запознахме се на събитието, много скромен човек, но направо"изби рибата", блесна с пустата сливова, която беше направил. Пък аз като броих бутилките вкъщи се оказа, че някой май ми е "дигнал" едно шУше. Крушова и стафиди я бях кръстил - отнесох я на сбирката и изчезна... :lachtot: :lachtot: :lachtot:
За следващата сбирка - обещавам пак да пусна "мухата"

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Ное 2016, 23:58 
Аватар

Местожителство: Варна
jiwano написа:
За следващата сбирка - обещавам пак да пусна "мухата"

jiwano
Заглавие: Re: Среща на форума?!
МнениеПубликувано на: 09 Окт 2016, 23:28
Аватар

Няма ли да правим нещо..като есенна сбирка, примерно? Дегустации на вина, ракии, а защо не и бира? :prost: :prost: :prost:

Това е от 31 страница на темата (не знам как да копирам стари мнения). Скромен въпрос на jiwano, превърнал се в чудесна среща, за която изписахме 24 (двадесет и четири) страници. Искрено се надявам на админа да му се наложи в темата "Срещи на форума?!" да направи подтеми по години. jiwano, не си забравяй обещанието да ни подсетиш за следващата среща. Краят на ноември ще се окаже добро време за срещи. Има нови вина и ракии за опитване, а също така и "оцелели" ;) стари. Снегът още не ни е затрупал. Само ще трябва да се съобразим с датата на DiVino.Taste.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 29 Ное 2016, 09:47 

Аз пък се надявам DiVino.Taste да се съобразява с нашите сбирки...
Една Софийска среща?-вчера този въпрос така спонтанно изникна в разговора ми с chicholyubo
Пък и тамън пупу изсъхна в нас...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 29 Ное 2016, 17:38 
Аватар

jiwano написа:
jiwano, не си забравяй обещанието да ни подсетиш за следващата среща.

Жоро, обещавам да си курдисам телефона още отсега. :smoker:
Не се притеснявай и аз доскоро не можех да копирам мнения. Админа ми го обясни и чак тогава разбрах как се прави. Много е просто, ама да ти го обяснят ... ще ти пиша на лично.
iilu6a написа:
Една Софийска среща?-вчера този въпрос така спонтанно изникна в разговора ми с chicholyubo

ilu6a, аз съм "за"! Още не съм опитал твоето вино, все пак, а бих искал....Пък ще ти донеса и баджа, който присъстваше на сбирката в Даскаловата къща... :prost:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 29 Ное 2016, 19:33 
Аватар

Аз съм ЗА с двете ръце,за такива срещи с такива хора независимо кога и къде.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 29 Ное 2016, 19:37 
Аватар

Датата на Ди Вино Теста е закована и съобразена с избиването на тапата на Божолето. Знаете, първото вино за сезона. Така че, винаги е тогава.
Нашата дата беше малко или много хаотична. Хубаво, че всичко мина добре. Ами ако този сняг ни беше затрупал в планината? А? Защото си бяхме в Стара Планина.
Аз съм за такива срещи около Гергьовден. Тогава е най-хубаво за пътуване, нали? А и младото вина вече не е толкова младо.

За среща в София - аз съм ЗА!

Ако искате, да попитам тук
http://www.restorant-oazis.com/galeriya/

в квартала ми е. Най-важното е да разрешат внасянето на алкохола. Другото е от тях, нали?

Пс - Демолюшана - ти пък от ВТ ли ще се дигнеш за среща в София?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 29 Ное 2016, 19:48 
Аватар

lhristov написа:
Ако искате, да попитам тук
http://www.restorant-oazis.com/galeriya/

в квартала ми е. Най-важното е да разрешат внасянето на алкохола. Другото е от тях, нали?

Пс - Демолюшана - ти пък от ВТ ли ще се дигнеш за среща в София?

Лъче, питай. Ако не гледат много строго,мога да донеса и от сушените месца. Демолюшъна не го мисли, млад е, амбициран ...той си знае.
Поздрави, на Бойка!

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 856 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58  Следваща

Часова зона: Европа/София