Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Последно посещение: 21 Ное 2017, 12:05 Дата и час: 21 Ное 2017, 12:05

Часова зона: Европа/София

[ 8 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 14 Ное 2017, 11:13 
Аватар

Ще ходя на Divino taste в София. Ако има някой друг от Варна, ще ми е приятно да се видим там.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 14 Ное 2017, 13:38 
Аватар

Местожителство: Варна
И аз смятам да ходя. Трябва да звъннем да се видим с Лъчо.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 14 Ное 2017, 15:49 
Аватар

Местожителство: София
[quote="krasy7"]И аз смятам да ходя. Трябва да звъннем да се видим с Лъчо.[/quote]

Задължително!
Имам билет за един ден и ще бъда там в съботния ден. Малко след 12-13 часа. Ше бъда пак с приятеля от Милано. Но тава няма значение де.

А видяхте ли избите дали качиха информация с какво ше се представят тази година? До онзи ден нямаше инфо.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 14 Ное 2017, 15:56 
Аватар

Има информация. Като отидеш на името на избата и натиснеш плюсчето там"+" , излизат вината с които ще участват

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 15 Ное 2017, 00:06 
Аватар

waldyco написа:
Има информация. Като отидеш на името на избата и натиснеш плюсчето там"+" , излизат вината с които ще участват

Благодаря!
Да, зная че така качват инфото, просто последният път, когато следих сайта го нямаше още. Все още.

Ще търся време да ги прегледам. Но по-добре и вие да помогнете. На Краси7 ще звънна като съм на място. Ще помоля и тебе, waldyco да ми пратиш тел. номер. Би ми било много полезно да обменим книжки на място. Така да се каже. Опасявам се, че няма да имам време да се подготвя достатъчно. А имам гост. Трябва да го забавлявам. Разбирай, впечатля!,

Миналата година "Старо Оряхово" беше добър удар с трите мискета - александр., врачански и варненски. И Дамяница с гадното им асиртико в питоси... Е, ливади, Ре дарк, комети са си задължителни. Минковите братя с фотографите, а и ризлинга е много свеж.
Както и Е.Миролио. Нали е талянец... Ама ако пак представя божоле - не опитвам. Моето бяло вино от червено грозде от асмичката е в пъти по-добро божоле. Тези от вас, които ще дойдат в Габрово ще потвърдят.

Та, такива ми ти неща...

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 15 Ное 2017, 12:13 

lhristov написа:
. Е, ливади, Ре дарк, комети са си задължителни. Минковите братя с фотографите, а и ризлинга е много свеж.
Както и Е.Миролио. .

Кажи честно?Задължителни???

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 15 Ное 2017, 15:54 
Аватар

:lachtot:
Добре де... Аре:
За ливадите ще се съглася. Донякъде. Харесва ми най-вече финала - карамел и ванилия.
За РеДарк какво лошо да се каже, освен че зависи рубина колко процента е, и резултата е различен. Не винаги толкова добър.
Пък за Кометите какво лошо? Харесват ми. Колкото по-старо, толкова повече.

Не говоря за Уникато и Лава. При тях със със смесени чувства.
За асиртикото казах, питоси... диви дрожди... Глупости!

:megagrin: , истината е, че познавам технолога, Иво. И винаги започвам и завършвам с тази изба. И винаги, особено на финала пича вади нещо... изпод тезгяха. Че и за домашно дава! :anonym:

Минковите братя, какво? Ризлинга е готин, що? Аре за Фотографите се съгласявам. НО, не забравяйте, че съм с гост и трябва да го забавлявам с нещо. Да му разказвам и приказки: тероари, склонове, слънцегреене... винени области в БГ. Щото той и не е баш пияч. Едва на третата маса ми се доверява и вика - ще опитвам само когато ти ми кажеш. А след петата сме вече за трайна почивка на въздух... След седмата се е предал, а аз си имам график.

Както и да е. А Е.Мироглио е италианец, та затова... Това съм го писал... И прави пенливо вино. Не лошо при това. Не че съм фен, но трябва да си опитал, за да имаш мнение. Нали така?

Гледам нови изби - Марвен - млади, от 2017 г. вина??? Нерага някаква - черно 2013? Две тополи от Северозапада - Гъмза 2016! Царев брод от Дунавския район - Айс Ризлинг... Ботево?
На Кабилето на Вила Ямбол страшна реклама правят...

Абе, има какво да се опита.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 15 Ное 2017, 18:21 

Лъчо...Дамяница освен едни "Дзиндзифките"каб.фран отдавна нямат нищо...
Минковите са Винпром Карнобат...демек СИС индъстрис-нататък знаеш ,кои са СИС.-никога няма да взема тяхно вино.
Миролио...и той е голям-се тая някой ще му хареса ли вината...така или иначе ги продава.
Трябва да се подкрепят малките винарни,едно ,че често са по-добри,друго,че правят повече за виното в България.
Разни големци като Пещера,Карнобат,Славянци,Минкови,Тера Тангра,Асенвград,Миролио,евентуално Катаржина(то при тях всичко си прилича),Дамяница дето лежат на стари лаври от преди 30г...трябва да се подминават...поне от ценителите.

Върнете се в началото

[ 8 мнения ] 

Часова зона: Европа/София