Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Последно посещение: 20 Юли 2018, 19:37 Дата и час: 20 Юли 2018, 19:37

Часова зона: Европа/София [DST]

[ 20 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: На море с дете
МнениеПубликувано на: 30 Апр 2018, 12:12 
Аватар

Здравейте
Дайте съвет от опит къде да заведем детето на море в България.Досега сме я водили само в Камчия.Не ни се дават по 100лв на човек за големите комплекси.Някой колега с положителни впечатления от последната си почивка у нас.Или колегите от морските ни градове да препоръчат нещо?

Върнете се в началото

Заглавие: Re: На море с дете
МнениеПубликувано на: 30 Апр 2018, 12:52 
Аватар

Местожителство: Плевен
На Приморско южния плаж е страхотен за деца.На 30-40 метра е все до колене.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 30 Апр 2018, 13:19 

Местожителство: София
Царево.
Квартирите нормални,има достатъчно по-добри и добри места където да се храниш,има главна затворена за коли.Парк,също и дълга хубава алея покрай морето.Плажа Нестинарка е добър в по-голямата си част.Има места където детето може да си игре-градинки,колела,увеселителен парк и тн.Не е шумно като в Китен и Приморско.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 30 Апр 2018, 13:32 
Аватар

Ахтопол също е за препоръчване. Но вече е малко късно, дано има места.
А до Камчия е Шкорпиловци. Там също е за деца. Плажа е предимно семеен. Възрастни хора с внучета и семейства с деца. И място на пясъка колкото искате. Все пак е най-голямата плажна ивица на България.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 30 Апр 2018, 14:38 

Местожителство: София
Като си с деца едно от последните неща е плажа...На Шкорпиловци една разхока няма къде да си направиш...до моста и обратно,селото е рядко тъпо...строежи.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 30 Апр 2018, 16:53 
Аватар

Благодаря
Конкретно хотелче или къща за гости да препоръчате

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 30 Апр 2018, 16:54 
Аватар

Или ако е забранена реклама пишете ми на лични

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 30 Апр 2018, 18:48 
Аватар

В момента е, където има място. Февруари се резервира.
Отваряй нета и проверявай наред.
В Ахтопол ти препоръчвам зоната с бунгала, те са до хубавия плаж. И с климатик, че са на рядка сянка.Града е на другите 2 плажа с повече скали. И с децата трудно ще се ходи. Но някой трябва да пази място на плажа 90% е с чадъри.
На Шкорпиловци човек без деца никога няма да го хареса. Изпробвано с много хора имам над 15 лета там. Иначе от 2 г има някаква алея. И много малко заведения и мацки. Във водата има преграда от скален риф и децате не могат да влязат на вътре. За това съм ходил, толкова често там. Има зона за бунгала, зона за палатки и малко хотели. Но разбрах, че не се търсят хотелски пакети.

Отвори и букинг, там може да излезе нещо. Обзор е в градска зона, но е хубаво. За района на Варна - Фичоза е извън хотелска зона. За Балчик е Иканталъка. Бургас в Сарафово има къщи за гости, но плажа е малко черен.
Успех.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 01 Май 2018, 09:46 
Аватар

Местожителство: около Пловдив
Няколко пъти ходим на Бургас с детето, защото плажа наистина е последното нещо важно за него. Взимаме хотел до морската градина и цял ден там огромна е, плажа все пак е на близо, много заведения за хранене, много атракции за деца в градината и има къде да се разходи човек.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 01 Май 2018, 16:29 
Аватар

Чета тук - плажа, плажа, плажа ... Като човек израсъл на брега на морето (къщата на аватара ми) никога кракът ми не е стъпвал за дълго и няма да стъпи на пясъчен плаж. За мен и за децата ми плажът е нещо меко казано ... гнусно място. Никога не може от подсъззнанието ми да се изтрие миризмата на пясъка - миризмана всякакъв вид плажни масла ... скъпи, евтини... с една дума - гадно миризливи. Не може да се изтрие и вида на "постланата" с тънка мазна, маслена пелена вода на плажната ивица, която само чака да духне морсия и да събере в прибоя ... точно там, където се ровят всички дечица на по 2 - 3 - 4 години... Не съм еколог и прекалено голям еколюбец, но тази гадост носеща хъп алергии - не я понасям. Друго са си скалите - изпечени от слънцето, измити от вълнит по време на бурите и ... пълни с накацали русалки ... блондинести, брюнетести ... избор да искаш. Кеф ти пресни миди от градинките, някоя и друга риба с харпуна, пагури на тенекия ... студена бира и бяло вино - какво повече му трябва на човек ?!?!?!? Е стига толкова, че времето ми като гларус ... отлетя. Хубаво предстоящо лято пожелавам!
Да ме извинят любителите на припичането като гущери на пясъка ;) ... то не е за всеки - като приказката за влака и пътниците.

п.с. Вярно е, че има девствени (все още) плажове, но не и на местата, които аз харесвам и посещавам. На юг от Златна рибка всичко е или бетонирано, или мръсно и то по най-грозния начин. Масово плажната ивица е пълна с черни топчета от непреработен нефт. Танкерите мият трюмове и понеже няма кой да ги следи и глобява, всичко се излива в нашата якватория.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 01 Май 2018, 18:28 
Аватар

Местожителство: Варна
Gge написа:
Здравейте
Дайте съвет от опит къде да заведем детето на море в България.

Здравей колега, много е трудно да се даде съвет къде да отидеш. Място което на мен ми харесва, на теб може и да не ти хареса. Тръгваш с детето и заради него. Явно детето е малко. Колкото и да не му се стои на плажа такъв трябва да има, защото това дете цяла зима е живяло с мисълта за плаж и море. Плажът трябва да е удобен за него. Достатъчна плажна ивица, бавно увеличаваща се дълбочина и чисто от камъни дъно. На тези условия отговарят плажовете на Обзор, Бургас и Приморско. Казават, че и крайния север, Крапец също бил такъв плажа. През Царево и Ахтопол само съм минавал. На Синеморец плажовете са пренаселени. Освен плажа ти трябват и други забавления за детето. Такива могат да ти дадат по-големите курортни селища. Варна не ти я препоръчвам. Също така и Фичоза на юг Варна. Вярно, че там е тихо и спокойно (бунгала големи и удобни) но плажът е с каменисто дъно, и бързо става дълбоко. Така както го написах, изборът ти май се свежда до Обзор, Бургас, Царево и Приморско. Успех!

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 01 Май 2018, 21:26 
Аватар

Жоро написа:
Обзор, Бургас, Царево и Приморско
На Обзор бях миналото лято.Хубаво градче,плажа е хубав,има забавления за деца.Вечер,тишина и спокойствие.Много съм доволен.На Бургас ходя почти всяка година.Плажа е хубав,но не го приемам за курорт,голям натоварен град си е.На Царево не съм ходил.Южния плаж на Приморско е № 1.Може би,най-хубавия на който съм ходил.Градчето е страхотно,има места за забавления и разходки.В центъра е шумно,внимавай къде резервираш. :2thumbs:

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 01 Май 2018, 21:26 
Аватар

Жоро написа:
Обзор, Бургас, Царево и Приморско
На Обзор бях миналото лято.Хубаво градче,плажа е хубав,има забавления за деца.Вечер,тишина и спокойствие.Много съм доволен.На Бургас ходя почти всяка година.Плажа е хубав,но не го приемам за курорт,голям натоварен град си е.На Царево не съм ходил.Южния плаж на Приморско е № 1.Може би,най-хубавия на който съм ходил.Градчето е страхотно,има места за забавления и разходки.В центъра е шумно,внимавай къде резервираш. :2thumbs:Тази година съм резервирал на Черноморец.Нито съм ходил,нито знам за кво иде реч.С две деца и куче ще бъде :explode: :datz: :datz: :wallbash: :wallbash: Може и да е с много кучета,ако не успея да ги продам,щот днес ни е термина :D :D

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 01 Май 2018, 21:41 

Местожителство: Lovech
На Черноморец много баири и няма много места за паркиране.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 02 Май 2018, 20:42 
Аватар

Местожителство: Берлин
Ходя вече само в Созопол- хотела е на 20 метра от водата- батути - огромни за скачане- безплатно!!Тръгнеш към стария град на 100 метра колички за каране бънджита 4 де кино и всякакви развлечения за деца то и затова млади на Созопол не ходят !!От тази година е 100 кинта на двойна стая - има и разтегаем малък диван за детето - към цената водно колело , шезлонги и чадър с масичка безплатно !!!
За хотела на лични!!

Върнете се в началото

[ 20 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часова зона: Европа/София [DST]