Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 05 Дек 2016, 23:12

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 16 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 07 Авг 2011, 21:53 
Аватар

добър ден колеги производители.сравнително нов потребител съм ,но правя ракия вече 15год.сблъсках се с проблем от операция която не бях правил досега.заложих джибра като второ вино 1към3 захар и вода ,превря си нормално и към края на ферментацията добавих още захар и вода 1към3 за да достигна количество от 300литра заради казана на който варя ,това е по финансови причини естествено.Ферментацията като че ли я няма, газ се отделя удря в носа ,не пука като удара бидона ,утаява се и изплува течност със семките като да е готово,захаромера замръзва на 15захарност.Прочетох статий тук ,промених киселинноста с лимонтузу по 7гр. на 1кг.захар.Винарки се напълни мазето,би трябвало дрожди да има.Днес пробвах с хлебна мая със захар и лимонтузу и чай сух,тръгна перфектно в купата добавих след 40мин.2литра джибра пак тръгна ври екстра всичко при темп. около 25-27градуса темп.добавих го след още 2ч. към две подгрети кофи джибра и след 4ч.умре цялата история.Носат се слухове за добавка на натриев бензоат в захарта от производителите,четох статии и за това ,не знам кво да правя,чакам PH-лента да видя и киселнноста.Някой ако е брал ядове дайте съвет.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Авг 2011, 22:10 
Аватар

Местожителство: Wallis and Futuna
Доколкото схващам,при почти завършила ферментация си бухнал захар и вода допълнително,но...дрожди няма вече,те са разградили захарта.Новата захар и вода със маята не тръгват,защото алкохола трепе дрождите.....Трябват ти дрожди работещи с алкохол до 18% и при прекъсната ферментация!!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Авг 2011, 21:16 
Аватар

ОТ къде мога да намеря такива дрожди,и може ли да добавя малко бурно ферментиращо джибри със сливи или и с него нема да стане

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Авг 2011, 21:35 
Аватар

Местожителство: ''Survivor'' България
nicky_nikiforov написа:
ОТ къде мога да намеря такива дрожди,и може ли да добавя малко бурно ферментиращо джибри със сливи или и с него нема да стане

Няма да стане.... както казва Наско има алкохол и трепе дрождите трябват колтивирани дрожди (немога да се сетя сега) от каде да ги вземеш. някой ако знае да каже........

Последна промяна MONI BARONA на 08 Авг 2011, 22:57, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Авг 2011, 22:54 

Фланкер ги раздава с доставка по куриер shop. bulgariandrinks.com,FCD дрожди

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Авг 2011, 22:55 
Аватар

Местожителство: Varna
Дрожди http://www.shop.bulgariandrinks.com/mag ... mentatsiya
Поради това че си сложил повечко вода и захар трябват и хранителни вещества за дрождите http://www.shop.bulgariandrinks.com/mag ... hiazote-ph Друга подхранка за дрождите която може да добавиш е магнезиевият сулфат /английска сол/ продават по аптеките.
За 300л. материал ти трябват 60гр. дрожди, 90гр. активатор на ферментация и 15гр. магнезиеф сулват. Подхранките се слагат на другият ден след засяване на дрождите в материала.
Каза че си поръчал pH - лентички, измери ли киселинността трябва да е в границите от 3,5 до 5,5 най-добре 4,5.
Успех и пиши какво е станало.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Авг 2011, 23:32 
Аватар

мерси за инфото утре ше подтотва нещата ,ше пиша какво става.преди 15г.садих захарна тръстика бех много доволен при тия цени на захарта догодина пак ше сада,щото с тия гимнастики тоа месец 20кг.захар па другия пак и се насмитат нещата.от 10кв.метра изкарах 80литра захарен сок и стана перфектна ракия като го омешах с гроздето.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Авг 2011, 23:46 
Аватар

ей това е супер евтин материал евала още утре ще ги поръчам нещата,само че от кои дрожди ВО213 или fcd

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Авг 2011, 23:55 
Аватар

В описанието на ВО213 е посочено че са за ракия.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Авг 2011, 08:17 
Аватар

Местожителство: ПловдивЪ
nicky_nikiforov написа:
...преди 15г.садих захарна тръстика бех много доволен при тия цени на захарта догодина пак ше сада...от 10кв.метра изкарах 80литра захарен сок...

Я пораздуй малко за захарната тръстика.Хубаво е да пуснеш отделна тема защото тук ще се затъпче отгоре с информация и няма да е толкова полезно.Сподели кога се сее, какво е "обслужването", как се вади сока после и т.н. С тези цени на захарта наистина си е тъпотия.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Авг 2011, 21:18 
Аватар

ок ще се опитам да обясна това което знам и съм правил в отделна тема

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Авг 2011, 21:57 
Аватар

Човека от фирмата ми препоръча и Активатор Dynastart - за дрожди ,като му обясних проблема ,обаче забрави да питам за магнезиевия сулфид,да не стане като натриев хлорид и сол.Ама утре ще питам ,абе питах го ама се увлекохме от подробности.Утре като ми достават материала почвам да го правая,че сложничко било ше пратат и обяснение.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Авг 2011, 22:29 
Аватар

Е да де магнезиевият сулфат е английска сол. Продават го в аптеките. Пробвал съм го, колегата StillMan ме посъветва за него, тои подхранва само с ДАФ /диамониевфосват/ и магнезиев сулфат.
Заложих две зърнени джибри първата с комбиниран активатор на ферментация /диамониевфосват, амониевсулфат и В1/. Втората джибра я заложих след 3 дни като добавих активатора за ферментация и английска сол, ферментацията завърши един ден след първата джибра. То има и много други фактори които могат да засилят скоростта на ферментацията но уж ги правех и двете джибри при едни и същи условия само разликата беше добавяне на втората магнезиев сулфат.
От подхранките има фаида но стига да са в разумни граници някъде из нета ми бе попаднал един документ в който пишеше че диамониевият фосват или комбинацията му с амониев сулфат е разрешена от БДС до 30гр. на 100л. материал за вино.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Авг 2011, 09:02 
Аватар

получих ги от еконт нещата ,сега ше четем и ше забъркаме работите,па квото дойде

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Авг 2011, 19:44 
Аватар

колега petiomalchev ,да питам в упътването на фланкер най -първата процедура е сулфатирането с магнезиев сулфат,при положение ,че трябва да се корегира наличието на серен двуокис до 1-2гр.на 100л.,тово има ли начин да се разбере,т.е дали има нужда от сулфатиране.фланкер ми препоръчаха и dynasartq ,и го взех и него за по добро рехидратиране на дрождите било.Утре отварям лабораторията и почвам.Само тази вечер да помогнеш за сулфатирането.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 16 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часова зона: Европа/София