Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 02 Дек 2016, 21:50

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 20 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 13 Сеп 2011, 21:33 
Модератор
Аватар

Местожителство: Дупница
ika написа:
?????..как да го разбирам това

Ами би трябвало да го разбираш както го показва картинката - покланям ти се с респект към подходът и меракът ти ! :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Сеп 2011, 23:35 
Аватар

MONI BARONA написа:
ika написа:
?????..как да го разбирам това

По тоя повод има виц,
В компания,единия говори за ебане,
втотия говори за пиене,
третя седи и си мисли, тия ще ме на пият и ще ме ебат.
Та и ти така......

:klatsch: :prost:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Сеп 2011, 07:11 
Аватар

petiomalchev написа:
От това което съм пробвал варненският мискет дава най-силен аромат, по-слаб но също много приятен е на хамбургският мискет.
Говорим за ракия от грозде без източване на шара за вино и добавяне евентуално захар само за корекция на захарността.

PETIOMALCHEV А КОИ СОРТОВЕ СИ ИЗПРОБВАЛ ОСВЕН ХАМБУРГСКИ И ВАРНЕНСКИ МИСКЕТ ?
АЗ ЛИЧНО ВАРЯ ОТ ВАРНЕНСКИ МИСКЕТ 20 ГОДИНИ И СЪМ СИ ИЗГРАДИЛ МНЕНИЕ ЧЕ Е МЕРЦЕДЕСА НА РАКИИТЕ,ВАРИЛ СЪМ ПЕРЛА ВРАЧАНСКИ МИСКЕТ РКАЦИТЕЛИ ДИМЯТ ШАРДОНЕ НО ВАРНЕНСКИЯ ГИ ПРЕВЪЗХОЖДА
НЕ СЪМ ВАРИЛ ОТ МУСКАТ ОТОНЕЛ ТРАКИЙСКИ МИСКЕТ КАБЕРНЕ МЕРЛО.....ВЪЗМОЖНО Е ДА ИМА НЯКОЙ КОНКУРЕНТ НА ВАРНЕНСКИЯ МИСКЕТ.

Модератор:
Гошо, писането само с главни букви е проява на много, ама много "лош вкус". !

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Сеп 2011, 14:35 

въпреки,че имам доста собствено каберне ,никога не съм правил ракия от този сорт ,какво ви е мнението за ракия от каберне или мерло.
както вече писах вчера обрах булгара, идеално узрял и запазен ,около 250 кг и наистина със 19% захарност :D и още около стотина килограма мускат и да видим какво ще пусне и с какво качество мисля и около 30 кг захар да сложа ,дано не се обърка нещо в технологиите :D :D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Окт 2011, 06:59 
Аватар

ika написа:
въпреки,че имам доста собствено каберне ,никога не съм правил ракия от този сорт ,какво ви е мнението за ракия от каберне или мерло.
както вече писах вчера обрах булгара, идеално узрял и запазен ,около 250 кг и наистина със 19% захарност :D и още около стотина килограма мускат и да видим какво ще пусне и с какво качество мисля и около 30 кг захар да сложа ,дано не се обърка нещо в технологиите :D :D

Имам три декара десертно сорт Италия. На 06.10 го обрах.Продадох около тон а другото го смлях и пресовах.Измерих захарност 20%.И аз бях чел че за десертно не може да се очаква повече от 17-18% но 20% при мен е факт.Някои казват, че е заради сухото лято. Източих 500л.шара корегирах захарноста до22%, сулфитирах, дрожди за бяло вино и каквото стане. След бурната ферментация ще преточа в бидон с воден клапан 200л. а другото за ракия.И да допълня, че шарата е страшно ароматна ама като приключи всичко ще пиша за резултатите.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 20 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часова зона: Европа/София