Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 09 Дек 2016, 08:12

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 50 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 07 Окт 2013, 21:49 
Аватар

Почвам да го топля!Благодаря!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Окт 2013, 04:21 
Аватар

До колегата valsodar,

Ти си на втори ден така ,че и аз на втори ден започнах да се притеснявам но при мен беше с цел ,защото температурата беше близо до идеална за протичане на ферментация но така и нямаше признаци.
Реших да стимулирам и взех дрожди и серниста киселина и мислех да започна всичко от начало.
Но на третия ден когато отидох да проверя жибрата чак ми беше преляла леко над капака на бидоня.
Сега на 8-мия ден захаромера показваше близо до 0-лата и преточих всичко за тиха ферментация. от 220л бидон 130л вино :nixweiss:
От тук в последствие пристига и 1 мой въпрос относно тихата ферментация която всъшност хич не е тиха ми направо незнам кво става и се притеснявам.
Струва ми се прекалено силна и интензивна около 3-4 часа след преместването за тиха ферментация:
http://video.data.bg/preview/122873
И както се вижда на клипа преди да снимам вече е имало бурно изригване но според мен само на пяната която се беше позадържала на гърлото на дамаджаните.

Моля някои да каже всичко ли е на ред? или да се притеснявам.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Окт 2013, 10:35 
Аватар

Благодаря колега,vyzela!При мен явно процеса ще е по-бавен. :cry:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Окт 2013, 18:20 
Аватар

Местожителство: София
[quote="vyzela"]
Сега на 8-мия ден захаромера показваше [size=150]близо до 0-лата [/size]и преточих всичко за тиха ферментация. от 220л бидон 130л вино :nixweiss:

Струва ми се прекалено силна и интензивна [b]около 3-4 часа след преместването [/b]за тиха ферментация:
И както се вижда на клипа преди да снимам вече е имало бурно изригване но според мен само на пяната която се беше позадържала на гърлото на дамаджаните.

Моля някои да каже всичко ли е на ред? или да се притеснявам.[/quote]

Ако клипа е с име "Kipene", да, видях го. Но да знаеш, че линка към него не е много коректен.
Както и да е.
Нямаш място за притеснение. Отговорите са в потъмнения текст.
Първо, отточил си при "близо до нулата" - т.е. има още неизферментирала захар. Така че процесите продължават.
Второ, при преместването си вкарал кислород - неизбежно е и нещата са се активизирали.
А пък и си препълнил дамаджаните.

Та, отлей мааалко. Измии всичко, че така рискуваш мнооого зарази.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Окт 2013, 23:41 
Аватар

lhristov написа:
vyzela написа:
Сега на 8-мия ден захаромера показваше близо до 0-лата и преточих всичко за тиха ферментация. от 220л бидон 130л вино :nixweiss:

Струва ми се прекалено силна и интензивна около 3-4 часа след преместването за тиха ферментация:

Моля някои да каже всичко ли е на ред? или да се притеснявам.

Ако клипа е с име "Kipene", да, видях го. Но да знаеш, че линка към него не е много коректен.
Както и да е.
Нямаш място за притеснение. Отговорите са в потъмнения текст.
Първо, отточил си при "близо до нулата" - т.е. има още неизферментирала захар. Така че процесите продължават.
Второ, при преместването си вкарал кислород - неизбежно е и нещата са се активизирали.
А пък и си препълнил дамаджаните.

Та, отлей мааалко. Измии всичко, че така рискуваш мнооого зарази.

Благодаря за отговора,
Извинявам се за линка на клипа но така ми е най-бързо да го кача и за това така не ползвам ю-туб и други подобни.
Аз днес разбрах къде е проблема и се оказа ,че захаромера е някав неточен и понеже нямах виномер си купих да видя какво съм направил и измерих с него ,оказа се че съм източил на около 5 захарност и сега ме е яд.
Надявам се ,че ще успее да доизферментира толкова много :(
За дамаджаните - нарочно съм ги напълнил повече за да няма много място за кислород пък и при кипене течността не се надига ,но това за заразите ще го имам в предвид !!!

Поздрави и ще държа в течение на доизферментирането :prost2:

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 50 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4

Часова зона: Европа/София