Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 04 Дек 2016, 02:29

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 69 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 23 Дек 2012, 00:37 

Местожителство: София
Направи рекламация.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Фев 2013, 21:12 
Аватар

Няма начин за рекламация въпреки опитите ми да го открия този майстор. Решил съм да го разбия бурето и да сложа даските в бидона с ракия. Знам, че няма да има аериране, но поне ще има ли някъв положителен ефект като омекотяване или ?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Фев 2013, 21:49 
Аватар

Местожителство: Sofia
aenor написа:
Решил съм да го разбия бурето и да сложа даските в бидона с ракия. Знам, че няма да има аериране, но поне ще има ли някъв положителен ефект като омекотяване или ?

От какъв зор? Нямаш подходящи дАски ли? Купи си чипс, а с бурето продължавай да експериментираш и да търсиш мнения.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Фев 2013, 21:55 
Аватар

Местожителство: Пловдив
Не помниш ли как се казва майстора, или каква кола кара? Някой може да помогне да го намериш. Но дори и ремонт срещу заплащане, мисля ще е по-добре, отколкото да го развалиш напълно.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Фев 2013, 08:04 
Аватар

Местожителство: Wallis and Futuna
Не го троши,сложи го някъде за украшение....така постъпих с едно прехвалено буренце,стои си на рафта празно.Разбирам мъките ти,мъча се с едно черничево буренце вече 3 дни,не ще да се закисва и това е....май и то ще ходи до другото :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Фев 2013, 20:14 
Аватар

Еми единият вариант е да го разбия и да сложа дъските в бидоните, като си мисля, че ще има по-добър ефект от чипс или дъски от черница. Според вас по-добър ли ще е ефекта ?
Вторият вариант е да го носа на майстор да го ремонтира, но не съм сигурен, че искам да сложа още толкова пари в това буре при положение, че не е хубаво

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Фев 2013, 20:19 
Аватар

Местожителство: ''Survivor'' България
aenor написа:
Еми единият вариант е да го разбия и да сложа дъските в бидоните, като си мисля, че ще има по-добър ефект от чипс или дъски от черница. Според вас по-добър ли ще е ефекта ?
Вторият вариант е да го носа на майстор да го ремонтира, но не съм сигурен, че искам да сложа още толкова пари в това буре при положение, че не е хубаво

Недей го разбива, Аз бях готов да направя тази грешка но се осъзнах на време.
Няма смисъл, трябва да се обработят дъските да се рендосат обгорят, а ефекта е съмнителен, сега бурето е лакирано и ми краси бърбекюто :megagrin:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Фев 2013, 06:05 
Аватар

Местожителство: Варна, Добрич
Не разваляй бурето. Източи каквото има в него. Остави го да изсъхне, и тогава начукай леко обръчите.
Може би материала от който е направено не е бил добре изсушен.

Ако решиш да го разваляш и после да го събираш пак, номерирай дъските, като го събираш всяка да си отиде на мястото.

Успех!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Юли 2013, 08:47 
Аватар

Местожителство: Шумен
То бурето може вече и да е на трески, ама да се изкажа.
Струва, че това е проблема :
aenor написа:
... все едно има налягане вътре. Бурето съм го напълнил дюкме до горе без 20 грама и от горе съм сложил пластмасова тапа... да не би да иска малко аралък ?...

и си мисля,че това е доказателството:
aenor написа:
... но странното е, че примерно сега сълзи по-обилно... след 1 час намалява много... после по някое време пак почва обилно...

Когато вътре няма празно пространство и е херметично затворено, малки промени в температурата предизвикват големи промени в налягането. Даже бих казал ОПАСНО големи. Обръчите се разтягат и бурето пропуска.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 69 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5

Часова зона: Европа/София