Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 06 Дек 2016, 18:07

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 78 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 16 Окт 2013, 14:41 
Аватар

Бай Танасе,извинявам се , ако те е засегнала моята" емоция".Ти самият желаеш да има няколко теми ,които да са специализирани ,и в тях да се пише само по проблема за който са създадени.Така няма да се дискутира един и същи проблем на всевъзможни места,и всеки може лесно да се ориентира.Сега по същество
Калибрацията , съхраняването на измервателния електрод, и начина на мерене имат решаващо значение не само за точността на получения резултат, но и за живота на електрода(сондата).Повечето от тези уреди работят със стъклен електрод.Това е една стъклена мембрана , едната страна на която е потопена в това което ще измерваме, а другата в разтвор с определени показатели.За да запази качествата си тя никога не трябва да изсъхва.За тази цел е и съхраняващия разтвор.Общия принцип на мерене е- вадиш електрода от съхраняващия разтвор, изплакваш в дестилирана вода ,калибрираш, изплакваш в дестилирана вода, топиш в това дето ще го мериш, изплакваш в дестилирана вода и пак го поставяш в разтвора са съхранение.Естествено калибрацията не винаги трябва да я правиш, но при отговорни измервания тя е абсолютно задължителна .И последно никакви бири и води не могат да се използват за целта. Калибровъчните разтвори се произвеждат, само от няколко реномирани фирми, защото там стандарта е жесток.И най последно- цената на самият електрод е половината от цената на уредите среден клас.Така че съхранявайте го както е написано в инструкцията на самият уред.Вчера погледнах един който го бях забутал някъде и не съм ползвал от две години, и въпреки че е в съхраняващ разтвор е за изхвърляне.Защото и тези разтвори си имат срок на годност.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Окт 2013, 15:47 

така и така май по темата има доста спам и аз да дам моят дан ...та моята китайска машинка за 30 лв ,която я държа в някаква кутийка и едва ли ще я използвам в годината три пъти май няма да ми върши много работа ...,ако правилно съм схванал ,имайки предвид ,че ще стои сух електрода 320 дни в годината

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Окт 2013, 18:37 
Аватар

Местожителство: Wallis and Futuna
ika написа:
така и така май по темата има доста спам и аз да дам моят дан ...та моята китайска машинка за 30 лв ,която я държа в някаква кутийка и едва ли ще я използвам в годината три пъти май няма да ми върши много работа ...,ако правилно съм схванал ,имайки предвид ,че ще стои сух електрода 320 дни в годината

Поместил съм снимка на разтвора...мокриш тампона и проверяваш веднъж в месеца

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 78 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6

Часова зона: Европа/София