Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 10 Дек 2016, 17:05

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 24 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 13 Ное 2012, 17:36 
Аватар

Местожителство: ''Survivor'' България
Мисълта ми беше че, големите заводи правят точно така спирта :shock:
После ВОДА, БОЯ, ЕСЕНЦИЯ и кеф ти Бургас 63, сливенска перла и др. парфюмирани боклуци. :cry:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Ное 2012, 18:25 
Аватар

Големите заводи изкупуват и много грозде-да са живи и здрави хората в нормалните държави,че пият гроздова ракия от грозде.За уискито обаче-спирт ,вода и есенция/тук не сме много активни в износа май/ :lachtot:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Ное 2012, 19:16 
Аватар

Местожителство: ''Survivor'' България
Тя темата отиде в кръчмата , ама хайде.
От гроздето/което изкопават/ правят вино/, ама за ракията не мога да се съглася.
Не може 20 години да пием една и съща ракия,Ракията е като виното, на реколти!
Аз от едно и също грозде вадя всяка година различна ракия, те как вадят се една и съща?
Нещо не ми се връзват нещата...........

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Ное 2012, 19:40 
Аватар

Правят и ракия от гроздето-не случайно за Мускат Отонел наплива от големите винпроми е много голям!Проблема е,че аз пия мускатова само тогава,когато си я сваря,т.е.всичко е за износ.Но понеже темата е за уискито,на мен ми е по-интересно прави ли се уиски в Бг или всичко е спирт,вода и есенция.Да не се окаже,че направено в домашни условия уискито е по-добро от Бг уискито което се продава в магазините.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Ное 2012, 10:33 
Аватар

Местожителство: В.Търново
Уиски тук в БГ могат само да бутилират, блендват и т.н. и то по лиценз.
Всяка напитка подобна на уиски трябва да носи друго име на етикета - примерно "Напитка от житен алкохол"
Както и в Тенеси не могат да произвеждат троянска сливова, не че са се напънали де, ама е същото.

Когато си го произведеш сам - ти си му викай ако щеш Джони Мокър, Джони Покер, или каквото искаш, но нямаш право да го продаваш в магазин с етикет "Уиски Бай Иван"

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Ное 2012, 20:19 
Аватар

victoryvt написа:
Уиски тук в БГ могат само да бутилират, блендват и т.н. и то по лиценз.
Всяка напитка подобна на уиски трябва да носи друго име на етикета - примерно "Напитка от житен алкохол"
Както и в Тенеси не могат да произвеждат троянска сливова, не че са се напънали де, ама е същото.

Когато си го произведеш сам - ти си му викай ако щеш Джони Мокър, Джони Покер, или каквото искаш, но нямаш право да го продаваш в магазин с етикет "Уиски Бай Иван"

Съгласен съм с това,което си написал............но:аз съм виждал да пише уиски на питие произведено в Бг,което никога не е помирисвало дъбово буре.Виждал съм и преди години да пише коняк на друга напитка произведена в Бг!И в двата случая става въпрос за питиета,които не са произведени по нечий лиценз.И още нещо-коняк се прави от грозде,а уискито от жито, царевица,ръж-производители и рецепти много.Въпреки това,когато сложа ракията в ново и неголямо дъбово буре,след време консумирам напитка,която на вкус напомня на уиски/въпреки,че според закона не е уиски/.Да не се хващаме за думата,те и поляци и турци ще патентоват айряна,но аз кисело мляко с вода няма да си поръчам.Да не споменавам и факта,че преди време някоя държава май се беше опитала да патентова ракията/не знам дали е успяла/,но аз във форум"Унуй дет са дестилира от грозде"няма да участвам :shock:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Ное 2012, 12:11 
Аватар

Местожителство: Горна Оряховица
Добри разсъждения но за Коняк не си прав защото е име на географска област същото е и със Шампанското то си се прави само в област Шампан.
На уиски и бренди са му изпуснали времето да го регистрират и са придобили световна известност и производствено разпространение та сега след дъжд качулка.
Колкото за коняка знам че е "ракия" от бели гроздя отлежала във френски дъбови бъчви (от френски дъб).
За масовия консуматор от ниския ценови сегмент тия напитки са от спирт и дъбови и ароматни екстракти по някога и есенции.
Като почнат в рекламите за едни бистри планински води за едни малцове за един торф ум да ти зайде а то спирт и есенция (цар Киро),ама рекламата продава и това си е.
Колкото до айряна ще го пием без кисело мляко (някъде използват йогурт) добре охладен то е студена вода ;) .
:prost: :zauf2: :prost:
С тоя пост отидох направо в кръчмата :drunk: !!!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Мар 2015, 07:06 
Аватар

Колеги, всичко хубаво, ама какъв е все пак вкусът на това питие? То, че се пие пие, ама с удоволствие или с мъка :?:
Какъв вкус има?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 29 Мар 2015, 18:36 
Аватар

Местожителство: София
Ами аз мойто го направих само от малц по класическа рецепта и след 7 месеца отлежаване в ново дъбово буре има доста приятен вкус(нищо,че е малко остро още)-така казват и тези които го опитаха.Вповече се усеща дъбовата нотка,но е добро.Иначе знам,че за да се нарича "уиски",дестилатът трябва да е отлежал поне 3 години,но няма да го чакам защото сипах само 15л в 40 л буре и имам чувството ,че много го "пие".

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 24 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часова зона: Европа/София