Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 06 Дек 2016, 05:10

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 20 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 17 Сеп 2013, 12:18 
Аватар

Здравейте,живея в панелка,нямам балкон и мазе :wallbash: .Тази година ще правя вино за втори път като мисля да увелича количеството от миналата.За целта се сдобих с два 200- литрови бидона и успах да склоня жената да ги оставя в банята :megagrin: ,докато изферментира материала,ама сега се притесних дали не е опасно от отделения въглероден диоксид и дали като влезне жената сутрин в банята няма да припадне :skeptisch: .Някой слагал ли е в баня?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Сеп 2013, 13:07 
Аватар

Местожителство: В.Търново
Да припада бе, па ако може и там да си остане :megagrin:

А дано, ама надали !

Банята ти все пак има някаква вентилация, иначе щеше да се запотява до неузнаваемост.
А въглеродния двуокис пада долу, така че освен ако не се къпе пълзешком - опасност няма.
Проверката става с куче - то нали е ниско, ако не умре ... влизаш, ако умре - не влизаш.

Та сериозно - едва ли има опасност, освен това то само първите няколко дена има значимо отделяне на въглероден двуокис. После вече няма почти нищо.
Тъй че докато трае бурното отделяне - жена ти я пращай да се къпе при съседа, както е в онази реклама по ТВ. :lachtot:

ПС: Аз суших малц в спалнята, и още съм жив. Сега пък водим спорове де да си завра наливната инсталация за бира, ама иначе пие повече от мен ...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Сеп 2013, 13:36 
Аватар

Цитат:
Сега пък водим спорове де да си завра наливната инсталация за бира, ама иначе пие повече от мен ...

Off topic
Вечния спор. "На мен не ми липсва (алкохола), ама като има ще пия". :x Това по повод на купуването на грозде, приспособления и подобни за производство на вино.

П.П. Пие колкото мен. :D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Сеп 2013, 14:55 
Аватар

Местожителство: Пловдив
biohazard написа:
Здравейте,живея в панелка,нямам балкон и мазе :wallbash: .Тази година ще правя вино за втори път като мисля да увелича количеството от миналата.За целта се сдобих с два 200- литрови бидона и успах да склоня жената да ги оставя в банята :megagrin: ,докато изферментира материала,ама сега се притесних дали не е опасно от отделения въглероден диоксид и дали като влезне жената сутрин в банята няма да припадне :skeptisch: .Някой слагал ли е в баня?

Шапка ти свалям за мерака! Ама не си правете т..ак. 2 бидона не са малко за баня. Пускай вентилация CO2 да бяга от помещението или ако няма включен вентилатор, тест със запалена свещ или клечка кибрит, запалка. Ако гасне, да не се влиза.
Иначе, ти стискам палци да стане както трябва виното, и жената като се научи да пие редовно, догодина и в хола ще кандиса :lachtot:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Сеп 2013, 15:13 
Аватар

Местожителство: Варна
А, аз ноември съм го внасял в хола на топличко да завършат някои процеси ...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Сеп 2013, 10:46 
Аватар

Най-добре би било,да изгоним жените и навсякъде из къщата да заложим бидони,бъчви,казани,инсталаций и един хубав телевизор с диван да оставим само. :prost:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Сеп 2013, 11:06 
Аватар

е, не така грубо, не малко хамалогия отнасят и те, пък и е самотничко без тях :thumbs1:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Сеп 2013, 20:37 
Аватар

Оказа се,че няма нищо опасно(освен,че жената за малко не ме изгони :D ).От 325кг. материал извадих 140л. на самоток(използвах помпичка,която се монтира на бормашината от Лидъл за 12лв.и се окоза много успешна като изкслюча гадните маркучи дето бях сложил) и след това още 40л. с пресата,която закупих за 94 лв. и се оказа адски полезна(изцедих и последната капка любов :prost: ).Сега съм го слажил за тиха ферментация(детето направи много хубави клапани от мед.системи).

Моля, регистрирайте се, за да виждате прикачените файлове и снимки.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Сеп 2013, 21:37 
Аватар

Местожителство: ''Survivor'' България
Не си само ти, добре че имам две бани :D тази си е само за мен :cooler:

Моля, регистрирайте се, за да виждате прикачените файлове и снимки.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Сеп 2013, 09:33 
Аватар

Къде ги намерихте тия жени бре? Това ако го инсталирам в мойта баня, жената не само ще ме хвърли от 8 етаж ами ще слезе долу и ако мърдам ще ме доубие с камъни. Лани в необитаем апартамент в банята бях сложил бидоние и единия леко преля и се стече тънка ивица към сифона и не можах да я измия, леле какъв скандал стана. В тоя ред на мисли заменям мойта жена за някоя от вашите с доплащане от мене. Май трябваше в "Борса" да пусна обявата. :megagrin:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Сеп 2013, 10:00 
Аватар

Местожителство: В.Търново
Тая снимка с голите крака и синия леген ми изглежда като от някакъв филм на ужасите дето в банята е ставало расфасоване на трупове :lachtot:
Иначе - евала, нема невъзможни неща. Щом има желание човек - място се намира.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Сеп 2013, 10:07 

victoryvt написа:
Тая снимка с голите крака и синия леген ми изглежда като от някакъв филм на ужасите дето в банята е ставало расфасоване на трупове :lachtot:
Иначе - евала, нема невъзможни неща. Щом има желание човек - място се намира.

Легена вместо смокинов лист ли е... :D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Сеп 2013, 14:00 
Аватар

:megagrin: Тази с легена направо цепи мрака :barbar:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Сеп 2013, 14:05 
Аватар

Местожителство: Пловдив
Махни ръцете и ако легена не падне, ще ни дадеш възможност да вдигнем тост - за силата, която държи шапката/легена :lachtot:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Сеп 2013, 20:31 
Аватар

Легена прикрива това че съм по боксерки,защото нали се сещате,че е много напечено положението! :lachtot:
Жената не видя това,защото беше на работа! :datz:

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 20 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часова зона: Европа/София