Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 11 Дек 2016, 10:16

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 29 Сеп 2013, 18:28 
Аватар

Здравейте,колеги,
Както писах преди заложил съм 600 кг мискет отонел в голяма каца на 09.09. Тръгна перфектна ферментация.Стимуланти за тази цел не съм слагал.В момента зохоромера показва "0",но ферментацията все още продължава.Направил съм го с потопена шапка и се виждат и чуват излизащите мехурчета.Какво да правя? Мислех да я изварявам в петък и събота,че и отпуска съм и пуснал.Помагайте!!!!!!!!!! :nixweiss:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 29 Сеп 2013, 20:01 
Аватар

Щом е "0" си готов за казан немедлено.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 29 Сеп 2013, 20:15 

Местожителство: Варна
Аз бих го оставил на воден клапан да си бълбука, докато спрат всякакви признаци на ферментация! Захаромера може и да лъже! Държал съм джибра по този начин над два месеца и на края изкарах повече ракия!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Сеп 2013, 14:11 
Аватар

Благодаря,
Но кацата ,в която съм поставил материала е отворена отгоре и е невъзможно поставянето на воден клапан.Шапката е потопена и кацата е завита да не се праши.Страхувам се да не загубя част от алкохола по този начин. :x ,иначе отново съм Ви благодарен. :2thumbs:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Сеп 2013, 16:04 
Аватар

Алкохол се губи само от плодовите джибри!!!Гроздето и на пролет да го свариш няма проблем!!!Според мен изчакаи докато спре ферментацията на цяло!Успех :thumbs1:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Сеп 2013, 16:42 
Аватар

vtv написа:
Благодаря,
Но кацата ,в която съм поставил материала е отворена отгоре и е невъзможно поставянето на воден клапан.Шапката е потопена и кацата е завита да не се праши.Страхувам се да не загубя част от алкохола по този начин. :x ,иначе отново съм Ви благодарен. :2thumbs:
Нищо ,че е каца - пак има лесен начин.Слагаш отгоре един найлон и му нахлузваш пръстен от вътрешна автомобилна гума, така че да го стегне плътно.Тия гуми ,обаче вече трудно се намират,и най лесно е да вземеш от едното левче," паяк" за автомобилен багажник.Все някак , ще го натаманиш.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Сеп 2013, 20:37 
Аватар

Отново :gott: ,но кацата е с отвор 1.50 м. Все пак е 700 литра и ще е трудно да се постави споменатия обръч.Така ,че мисля да паля инсталацията,че и джиброва ще направя.Все пак ако е останало нещо неферментирало ,то ще отиде в следващата ферментация............мисля си :wallbash:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Сеп 2013, 22:31 
Аватар

vtv написа:
Отново :gott: ,но кацата е с отвор 1.50 м. Все пак е 700 литра и ще е трудно да се постави споменатия обръч.Така ,че мисля да паля инсталацията,че и джиброва ще направя.Все пак ако е останало нещо неферментирало ,то ще отиде в следващата ферментация............мисля си :wallbash:

Що да е трудно? Наставяш ластиците и готово.Ама да го оставиш без никакво покривало, за мен не е добра идея,ама и кацата твоя, и материала също.Ти решаваш.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 

Часова зона: Европа/София