Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 11 Дек 2016, 04:51

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 46 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 23 Мар 2014, 12:31 
Аватар

Местожителство: В.Търново
Аз моя казан го запечатвам с хартиено тиксо,правя 5-6 намотки около капака и съм готов и после за разлепването става много лесно и чисто.Само трябва да се намери хубаво тиксо /да лепне/защото има някой които нямат достатъчно лепило, хубаво тиксото да е по широко.За всеки случай на капака му слагам две тежести за да не се отвори,до сега не се е случвало но всичко може да стане.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Мар 2014, 12:27 
Аватар

petrov_ написа:
Аз моя казан го запечатвам с хартиено тиксо,правя 5-6 намотки около капака и съм готов и после за разлепването става много лесно и чисто.Само трябва да се намери хубаво тиксо /да лепне/защото има някой които нямат достатъчно лепило, хубаво тиксото да е по широко.За всеки случай на капака му слагам две тежести за да не се отвори,до сега не се е случвало но всичко може да стане.

Обикновено хартиено ли или някакво температуроустойчиво? Има някакви хартиени до 120 градуса ги дават, но до 1 час. Не знам колко градуса стига на казана, ама не е повече от 90-100. Аз съм поръчал от братята китайци ето това и в момента пътува http://www.aliexpress.com/snapshot/6043211349.html
За казан от перални ще го ползвам дано стане, че и на мене това ми е най-най-най-досадната работа от целия процес да бъркам тесто и после да го изчегъртвам.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Мар 2014, 17:29 
Аватар

valerko написа:
petrov_ написа:

Обикновено хартиено ли или някакво температуроустойчиво? Има някакви хартиени до 120 градуса ги дават, но до 1 час. Не знам колко градуса стига на казана, ама не е повече от 90-100. Аз съм поръчал от братята китайци ето това и в момента пътува http://www.aliexpress.com/snapshot/6043211349.html
За казан от перални ще го ползвам дано стане, че и на мене това ми е най-най-най-досадната работа от целия процес да бъркам тесто и после да го изчегъртвам.

От практикер, обикновено хартиено тиксо от широкото 4-5 лева беше ролката.един познат ми каза че имало някакво кафяво хартиено,което автобояжиите използват лепнело по здраво ,но още не съм търсил къде има такова.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Апр 2014, 11:40 
Аватар

Цитат:
451 градуса по Фаренхайт (на английски: Fahrenheit 451) е научно-фантастичен роман — антиутопия от Рей Бредбъри, издаден през 1953 г.
Името на романа идва от химическото свойство на хартията да се самозапалва при температура 451° F (232,78° C).

Та от тука следва, че хартиеното тиксо става за заместител на брашно, пепел и други глупости. Ей умен е бил тоя Рей Бредбъри. :megagrin: :lachtot:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Апр 2014, 20:25 
Аватар

Местожителство: Божурище
Умеееен, умен... :? Отдавна си "замазвам" термоизолациите с хартиено тиксо. Ползвайте смело. Остава и налягане да удържи. :D

Моля, регистрирайте се, за да виждате прикачените файлове и снимки.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Апр 2014, 20:36 
Аватар

Местожителство: ''Survivor'' България
atz;...Ако има налягане което да обърне капака, значи си изтървал ''каруцата'' в реката. :megagrin:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Апр 2014, 20:50 
Аватар

Местожителство: Божурище
Тъй де, тъй... Майтапя се Мони. ;) Нали слагат някои тежести отгоре. Но четох преди време за един уникален случай при братята. Чудеше се един, защо в казана се вдигнало налягането на 0,5bar. На 250 литров май беше. И се чувало ужасно свистене от гофрата Ф15 поставена за парите към охладителя. :lachtot:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Апр 2014, 17:11 
Аватар

някъде бях чел ,че някой запечатвали с лейкопласт.с него ще стане още по здраво,някой пробвал ли е

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Апр 2014, 12:15 
Аватар

petrov_ написа:
някъде бях чел ,че някой запечатвали с лейкопласт.с него ще стане още по здраво,някой пробвал ли е

Що да не стане, само дето излиза по скъпо. Аз май се прецаках с това термоустойчиво тиксо дето поръчах от китайците. Пристигна вече, дано поне да лепи добре, 6.87$ дадох при положение, че става и с най-обикновено хартиено тиксо по 3-4 лв.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Апр 2014, 19:10 
Аватар

valerko написа:
petrov_ написа:

Що да не стане, само дето излиза по скъпо. Аз май се прецаках с това термоустойчиво тиксо дето поръчах от китайците. Пристигна вече, дано поне да лепи добре, 6.87$ дадох при положение, че става и с най-обикновено хартиено тиксо по 3-4 лв.

Човек трябва да пробва със всичко и сам да избере кое е най добро за него.Ако питаш някой не биха заменили брашното за нищо на света ,особено що се отнася за но старите казанджии.Не съжалявай за тиксото,успех

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Апр 2014, 11:20 
Аватар

Местожителство: Плевен
Може да не е точно тук мястото за този въпрос,ще ме извините,нека колегите които ползват кег за казан да споделят как са направили капак,как го затварят,изобщо цялата преработка до работещ казан.
С колоната и охладителя съм готов.
Харесъл съм един казан от неръждавейка,100 л. но в момента нямам средства за него,а мога да взема кег без пари.
Помагайте.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Апр 2014, 21:21 
Аватар

:help:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Апр 2014, 09:36 
Аватар

Местожителство: ''Survivor'' България
vnnaidenov написа:
Може да не е точно тук мястото за този въпрос,ще ме извините,нека колегите които ползват кег за казан да споделят как са направили капак,как го затварят,изобщо цялата преработка до работещ казан.
Харесъл съм един казан от неръждавейка,100 л. но в момента нямам средства за него,а мога да взема кег без пари.
Помагайте.

Моля, регистрирайте се, за да виждате прикачените файлове и снимки.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Апр 2014, 12:42 
Аватар

Местожителство: някъде в Безхаберия
vnnaidenov написа:
Помагайте.

Ако си готов с колоната и охладителя значи знаеш (предвидил си) за какъв литраж и мощност са. :nixweiss:
кеговете са 30-50л. ,горе пишеш за 100л. казан? :? :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Апр 2014, 19:26 
Аватар

Замисъла беше за 100 л.,но като няма стотинки ще се задоволим и с кег 50 л.,пък по-нататък всички ще си дойде на мястото.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 46 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Часова зона: Европа/София