Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 11 Дек 2016, 16:23

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 46 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 26 Апр 2014, 19:29 
Аватар

Местожителство: Плевен
Благодаря за снимките,но пак не става ясно за капака.
Колоната е ясна.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Апр 2014, 19:43 
Аватар

Местожителство: ''Survivor'' България
vnnaidenov написа:
Благодаря за снимките,но пак не става ясно за капака.
Колоната е ясна.

Колоната се завива на резбата на кега :!:
какво не е ясно..........

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Апр 2014, 21:59 
Аватар

Местожителство: Плевен
Колоната се завива на резбата на кега :!:
какво не е ясно..........[/quote]

Има ли друг отвор или през този се пълни и празни?
Защото ако е само този,почистването е доста сложно.
Не дай боже ако загори.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Апр 2014, 07:00 
Аватар

Местожителство: Варна
vnnaidenov написа:
Има ли друг отвор или през този се пълни и празни?
Защото ако е само този,почистването е доста сложно.
Не дай боже ако загори.

Наливаш само течност.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Апр 2014, 11:09 
Аватар

Местожителство: spain
Здрaвейте,нa скро прaвих моят кaзaн и постaвих крaн зa пълнене 1цол и зa прaзнене пaк 1 цол.Когaто се вaри по голямо количество примерно 100-150л стaвa по-бързо изтaкaне и пълнето.До сегa не ми е зaгорял кегa и то с крушовa и ябълковa джибрa,поне 500л до сегa съм прекaрaл и нямa проблем .Кaкто кaзa жоро сaмо сок,aко е много гъст зaдължително рaзреждaм със пaток.Гaз сaмо докaто текне,дори и нa пaток се спирaм дa дaвaм много гaз имено зaрaди гъстия сок и зaгaрянето.
Поздрaви

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Май 2014, 12:01 
Аватар

valerko написа:
petrov_ написа:
някъде бях чел ,че някой запечатвали с лейкопласт.с него ще стане още по здраво,някой пробвал ли е

Що да не стане, само дето излиза по скъпо. Аз май се прецаках с това термоустойчиво тиксо дето поръчах от китайците. Пристигна вече, дано поне да лепи добре, 6.87$ дадох при положение, че става и с най-обикновено хартиено тиксо по 3-4 лв.

Пълна шитня е това тиксо, отвсякъде се разлепи като понапъна малко джибрето отвътре, явно му е малко лепилото. Съсипах сигурно 1-2 кила ракия вчера. Следващия експеримент ще бъде с хартиеното тиксо, ама ми се струва, че и то няма да залепи добре, ако няма достатъчно лепило. Взел съм и хартиено за 2,90 ама нещо не ми вдъхва доверие.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Май 2014, 12:26 
Аватар

Местожителство: В.Търново
valerko написа:
valerko написа:
petrov_ написа:
някъде бях чел ,че някой запечатвали с лейкопласт.с него ще стане още по здраво,някой пробвал ли е

Що да не стане, само дето излиза по скъпо. Аз май се прецаках с това термоустойчиво тиксо дето поръчах от китайците. Пристигна вече, дано поне да лепи добре, 6.87$ дадох при положение, че става и с най-обикновено хартиено тиксо по 3-4 лв.

Пълна шитня е това тиксо, отвсякъде се разлепи като понапъна малко джибрето отвътре, явно му е малко лепилото. Съсипах сигурно 1-2 кила ракия вчера. Следващия експеримент ще бъде с хартиеното тиксо, ама ми се струва, че и то няма да залепи добре, ако няма достатъчно лепило. Взел съм и хартиено за 2,90 ама нещо не ми вдъхва доверие.

Търси кафяво хартиено тиксо,използвали са го автобояджиите лепнело по добре.Аз сън използвал от обикновеното но го гледах да лепне по добре,ако искаш пробвай с лейкопласт.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Май 2014, 01:01 

Местожителство: София
Като направите опита споделете имате ли по диаметъра ,който облепяте места с не така добре напаснат капак,тоест по-големи хлабавини.

Питам ,тъй като на моя капак има едно място където "зее" отвор между капака и съда с дължина 10тина сантиметра и в най-широката част около 4мм.
Ще е чудно ако се получава при вас.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Май 2014, 13:04 
Аватар

ilu6a написа:
Като направите опита споделете имате ли по диаметъра ,който облепяте места с не така добре напаснат капак,тоест по-големи хлабавини.

Питам ,тъй като на моя капак има едно място където "зее" отвор между капака и съда с дължина 10тина сантиметра и в най-широката част около 4мм.
Ще е чудно ако се получава при вас.

На моя има същото такова място не е повече от 4-5 мм, пак така в продължение около 10-тина санта. С тестото нямаше проблем, ама с това термоустойчивото тиксо оттам тръгна най-напред. Засега нямам повече джибри за варене, чак след 3 месеца като станат джанките.....евентуално.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Май 2014, 13:12 
Аватар

това е моя казан има малки фуги,но вече е изпробван с тиксо и няма проблеми.

Моля, регистрирайте се, за да виждате прикачените файлове и снимки.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Авг 2014, 09:52 
Аватар

Цитат:

Вчера дойде времето да правя експеримента с хартиеното. Дамо че не с това за 2,90 а взех едно италианско за около 5 лв, дето издържало до 60 градуса. Така на пипане силно лепило имаше. Взел съм и 1 кафяво и то ми изглеждаше добро, ама няма да експериментирам с него, италианското изглежда по-надеждно /да, ама не/. Увил съм 3 пъти казана с него. Еми още по зле от термоустойчивото китайско. Още с кипването и изби на няколко места, няма запушване, така го оставих и през цялото време капеше, поне 3-4 кила ракия загубих. Това ми е последния експеримент, продължавам с традиционното тесто.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Авг 2014, 15:12 
Аватар

Вчера за пореден път варих и казана беше запечатан с тиксо,никакъв проблем. можеби трябва по внимателно с облепянето.беше ми дошла идея но още не съм пробвал ,да взема вътрешна гума от велосипед и да сложа върху тиксото, за още по голяма сигурност

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Авг 2014, 10:56 
Аватар

petrov_ написа:
Вчера за пореден път варих и казана беше запечатан с тиксо,никакъв проблем. можеби трябва по внимателно с облепянето.беше ми дошла идея но още не съм пробвал ,да взема вътрешна гума от велосипед и да сложа върху тиксото, за още по голяма сигурност

Твоя казан определено изглежда да може да се лепи с тиксо, плътно влизат двете части, при тебе капака влиза вътре в долната част, при мене капака е отгоре, на всичкото отгоре има участък с по-широка част дето не е плътно прилепнало. Моя е от перални и явно няма да стане. Това с гумата и аз си мислех да правя нещо от тоя сорт, не знам няма ли да се разтопи от високата температура, пък и нямам идея как ще го вържа освен на възел.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Авг 2014, 11:40 
Аватар

valerko написа:
petrov_ написа:

Твоя казан определено изглежда да може да се лепи с тиксо, плътно влизат двете части, при тебе капака влиза вътре в долната част, при мене капака е отгоре, на всичкото отгоре има участък с по-широка част дето не е плътно прилепнало. Моя е от перални и явно няма да стане. Това с гумата и аз си мислех да правя нещо от тоя сорт, не знам няма ли да се разтопи от високата температура, пък и нямам идея как ще го вържа освен на възел.

Аз мисля да взема гума с по малък диаметър и да се нахлузва на казана.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Сеп 2014, 16:43 
Аватар

малко снимки

Моля, регистрирайте се, за да виждате прикачените файлове и снимки.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 46 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Часова зона: Европа/София