Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 08 Дек 2016, 00:09

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 27 Апр 2014, 12:32 
Аватар

и аз да си кажа болката която сам си забърках,то каквото сам човек си докара.......направих вино от гроздето с добра захарност беше 25,заложих 2 ри път,сварих го на ракия,дотук добре,но защо ми трябваше да слушам комшията зареди го пак.тои човека си е прав ама аз от нямане на време и от мързел ли го оставих сухо 25-30 дни.когато му сложих захарта блъскаше на кисело,докарах му 19 захарност и никаква ферментация.дрожди нищо,мая нищо,температурата е 22-23 градуса.виктор ми каза да сложа сода да убия киселинноста не можах ли да уцеля колияеството незнам,но знам че сложих 60кг захар.като спра да го бъркам хваща бяла пелена отгоре за 2 дни,а и 20кг ябълки сварих и добавих като последе опит=0.ако знае някои как да се избърша след това омазване да казва ще се черпим задължително ,мерси и наздраве

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Апр 2014, 13:33 

Местожителство: София
Едно загряване на цялата каша до 70гр и задържане така 15тина минути.
След това добавяне Fermactive Activateur и дрожди Fermactive FCD.
Ако не можеш да пастьоризираш джибрата,то сулфитирай с 6гр/100л КМБС и добавяне на Fermactive Activateur и дрожди Fermactive FCD.
Киселинността е важна !!!-ако можеш измери РН ако е около 3РН не пипай нищо...ако отива на 4,5-5РН ще ти е нужно подкиселяване с винена киселина.Ако не можеш да измериш,то опитай на вкус -ако киселее не пипай,ако не -то добави но 100л примерно 2 пакетчета лимонтозу..няма да навредят и след това добавяш описаните по горе компоненти.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Апр 2014, 13:58 
Аватар

Местожителство: ''Survivor'' България
Захарта е вътре няма къде да избяга, само пастьоризация както казва Илия и
наново възбуждане на ферментацията с дрожди.Солфитране само в краен случай;
защото има вероятност да замирише на развалени яйца :wallbash:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Апр 2014, 18:13 
Аватар

ilu6a написа:
Ако не можеш да пастьоризираш джибрата,то сулфитирай с 6гр/100л КМБС и добавяне на Fermactive Activateur и дрожди Fermactive FCD.
Киселинността е важна !!!-ако можеш измери РН ако е около 3РН не пипай нищо...ако отива на 4,5-5РН ще ти е нужно подкиселяване с винена киселина.Ако не можеш да измериш,то опитай на вкус -ако киселее не пипай,ако не -то добави но 100л примерно 2 пакетчета лимонтозу..няма да навредят и след това добавяш описаните по горе компоненти.

мога да го загрея,след това ли да опитам на вкус,защото сега леко киселее,това Fermactive Activateur и дрожди Fermactive FCD, онлаин ли да го търся или дрождите от сточна гара аграрния магазин стават и те маи бяха френски,а ти си ми написал 2 неща????сори за невежеството

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Апр 2014, 18:14 
Аватар

ilu6a написа:

забравих да благодаря на ilu6a i monibarona мерсииииии

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 

Часова зона: Европа/София