Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 08 Дек 2016, 10:03

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 10 Авг 2009, 10:41 

Здравейте.
От близо година търся източник на зърнен етилов дестилат с висок градус. Трябват ми 2 - 5литра за разтворител за билкови тинктури, за екстракти и друга здравословна насоченост. По аптеките предлагат само дървен спирт технически за дезинфекция и не е зърнен. Също е написано да не се приема вътрешно. Водките в хранителните стоки имат твърде слаб градус и доста овкусители пречещи на рецептите ми за спиртен извлек. С ракии домушарки ме е страх да се забърквам.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 10 Авг 2009, 21:36 
Аватар

Местожителство: Горна Оряховица
Зная от къде но е неофициално :oops: легалния начин не за граждани :D той е за фирми с формалностите за платени акцизи и ДДС.
В нашия град работят две инсталации за спирт за едната съм сигурен че работи с зърно то е жито.
В АПТЕКИТЕ НЕ МОЖЕ ДА СЕ ПРОДАВА "ДЪРВЕН СПИРТ" защото това е другото име на МЕТАНОЛА (метилов алкохол). Ако някой го приеме вътрешно най малко ще ослепее ако не умре.
Тоя спирт от аптеките за да не се пие го пишат че е за външна употреба за дезинфекция и разтривки.
В аптеките продават спирт 70 и спирт 90 като това са му градусите.А се получава от ректификат спирт 96 които най често е от растителен произход меласа и зърнени ,синтетичния се чисти трудно от примесите и изходните продукти.
Моя съвет е питай познат лекар или фелдшер,става ли за целта спирта от най близката аптека.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 11 Авг 2009, 05:58 
Аватар

Местожителство: Varna
От аптеката става, имах бивш колега който се пенсионира той от 20 години си прави водка от такъв спирт, жена му е аптекарка и знае на коя фирма спирта е най-добър, така че ако разпиташ по възрасните фармацефти от аптеките може да разбереш. Преди години съм пил от неговата водка, на вкус не отстъпваше от флирта и на другия ден не ме боля главата, а бая дръпнахме от нея.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 11 Авг 2009, 11:18 

petiomalchev написа:
От аптеката става, имах бивш колега който се пенсионира той от 20 години си прави водка от такъв спирт, жена му е аптекарка и знае на коя фирма спирта е най-добър, така че ако разпиташ по възрасните фармацефти от аптеките може да разбереш. Преди години съм пил от неговата водка, на вкус не отстъпваше от флирта и на другия ден не ме боля главата, а бая дръпнахме от нея.

Здравейте
Проблема с намиране на силен градус зърнен етилов алкохол за пиене се оказа много сериозен. Имам познати аптекарки, които само вдигат рамене и казват: "Не знаем какъв е не е за пиене" или "Старозагорски КУПРО e и не се пие понеже има и процент метанол вътре. Приложението му е за дезинфекция. Може да усетите че се изпада в крайна мания но чак пък да хабя джак даниелс за да си разтворя ореховата тинктура ......
Дори и незаконна ако дестилацията е с процес на ректификация и има над 70 градуса а още по добре 95 градуса нещата са близки до перфектни. Цената няма значение нито пък закона. Заради същия този закон не можем да срещнем истински продукти а само разредени оцветени и овкусени. Вече изхабих една водка руски стандарт от 30 лв / 700 грама за да си разваля и билковата тинктура. Окоило мен има много болни хора, на които да приготвям спиртни извлеци и ми трябва хубав и полезен екстрактор. Надявам се да помогнете, имам максимум месец после билките срещани в района са негодни и нещата се отлагат за следващата година по това време

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 11 Авг 2009, 11:39 

Местожителство: София
ЖЪЛТИЯТ МАГАЗИН
София, Комплекс на БАН,
ул. "Академик Георги Бончев" №2
тел./факс: (02) 873 77 94, тел.: 979 30 92
мобилен: 0877 432 004
за контакти: Николай Петков
e-mail: chim_spectar@dir.bg

Работно време:
Понеделник - петък от 10:00 до 17:00ч.
и във всеки друг магазин за хим.консумативи се продава 96% спирт без никакви примеси цената му за литър е около 20лв

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Окт 2012, 23:16 
Аватар

Не мисля, че този спирт е подходящ за вътрешно приемане.
Все пак в България продава ли се зърнен или гроздов спирт?

В краен случай, ще си препека сам няколко литра... до 70 градуса, въпроса е само да остане етиловия алкохол.
Мен ми трябва за клеева тинктура, около 0.5-1литра.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 31 Окт 2012, 00:07 

да..така е градусите са доста високи...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 31 Окт 2012, 13:01 
Аватар

ilu6a написа:
да..така е градусите са доста високи...

не, че са високи, а че не се знае от какво е направен.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 31 Окт 2012, 13:40 

ти от какво предполагаш?
Мен лично не ми пука от какво е направен...ако ще и от табуретки,щом е чист етилов спирт за анализ.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Ное 2012, 21:31 

Пчеларски съвет: Клеевата тинктура със спирт от аптеката- деветдесет и кусур градуса дето е.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 

Часова зона: Европа/София