Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 05 Дек 2016, 17:27

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 87 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 12 Окт 2015, 12:25 
Аватар

Местожителство: някъде в Безхаберия
След тези дъждове май няма читаво грозде вече,остава само мавруда.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Окт 2015, 17:03 
Аватар

На мен пък ми се върти в главата една идея... :idea:
Няма ли някой от форумните братя, дето да продава наистина негово грозде в/или близо до София.
Така и така, ще се дават едни пари и аз предпочитам да ги дам на човек, на който съм чел няколко мнения и имам представа що за майстор е.
А не, на случайни пишман търговци, дето за лев повече ще продадат и гащите на баба си.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Окт 2015, 21:35 
Аватар

Ванка, миналата седмица си взех от София Люлин мерло и каберне да допълня бидонЯ. Захарност 24% , едри хубави зърна ,направи ми впечатление ,че мерлото беше доста едро. Регион Свиленград .

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Окт 2015, 22:34 
Аватар

Благодаря Митак, ама идеята ми бе - някой от тук пишещите, ако продава известно количество да си купим от него, а не от непознат търгаш. Както и да е .... явно си го кътат форумните лозари ;)
Поръчах си мерло/маврут / 50кг/50кг/ и в събота ще видим какво ще ми докарат.
Най-много да "оттичам" до Люлин :) ;)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Окт 2015, 23:39 
Аватар

Местожителство: София
Здравейте, първо мнение и първо вино за мен :shock: Взех от Люлин ( супер близо е до мен ) 150 кг. мерло и 50 кг. мавруд. След кратко проучване :explode: взех от там дето видях най-много да купуват. Буса с благоевградска регистрация и предлагано от тях "широка мелнишка" ме накара да си мисля, че са от региона, но след разговор разбрах, че гроздето е от асеновградския регион. :nixweiss:
След смиляне ( дават го на 80 ст./кг ) показа 23 % захарност, което ми се стори добре.
Сега като чета, че от Люлин има и други доволни се замислям за още грозде от свиленградското :nixweiss:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Окт 2015, 23:42 
Аватар

Цитат:
Мавруда трябва да е 26-28%...

Абе аз сериозно питах, а се чудя сега твоето ирония ли е или да сменям дилъра :)

Като гледах из форума и уикипедия ми направи впечатление че за Мавруд наистина дават по-ниска захарност, а и тая година с многото плод със сигурност се отразява на качеството - та ми се стори нормално :buch:

Ако не си заслужава 20 градуса - да почвам да търся алтернативи докато е време... :google:

Гледах и разни обяви за Мавруд на 25-26-27 градуса но чак не ми се вярва, особено като гледам дори Мерлото и Кабернето че не навсякъде ги доближават.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Окт 2015, 00:11 

Местожителство: София
Не ,не се шегувах-по това време съм купувал с такава захарност.
Айде прав си ,че годината е урожайна и никой от по-малките производители не му е и минало през акъла да ореже част от добива за сметка на качеството...но друго винено грозде освен памид на захарност 20% аз не бих взел.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Окт 2015, 19:57 
Аватар

Благодарско за мнението!

Аз все пак изчаках до сега и вече нямам особено избор, освен това съм се уговорил с човека и не искам да го подвеждам - та тази година за сефте ще правим мавруд :)

Догодина ще го мисля на нова сметка.. какво да правя като няма някой на който да разчитам около София, а надалеч е пак на късмет работата и ми е трудно да обикалям и да търся читави хора които си гледат грозде а не търгаши които препродават.

Човека поне е свестен и разбран, има мелачка, като се уговорим нещо няма тън-мън, та догодина ако изкара по-хубаво грозде няма да се колебая и да си правя експерименти по борсите а ще му се обадя и ще си свърша работа.

Иначе всяка година вземам от различни места и все е филм :) До сега винаги успешен макар и с много нерви и забележки, но искам да намеря някой читав човек от който да си пазарувам всяка година и да знам че каквото каже и каквото се разберем - това е.

Не ни е лесно на Софийско-разположените винарки но без вино ви е ясно че НЯМА НАЧИН да се изкара топла и приятна зимата :)

Успех и на всички останали които вече мерят и оттакат, дано да се радваме на страхотно винце и тази година!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Окт 2015, 21:02 
Аватар

Местожителство: Пловдив
ilu6a написа:
Мавруда трябва да е 26-28%...
Всяка оферта е по-добра от Дружба.

:) Зависи. Ако е от оня крилатия, трудно докарва и до 24. Що ли му викат мавруд :nixweiss:
Ама пък е с висока киселинност и със свежи плодови аромати. Според мен смело може да се експериментира за лятно вино ако се изтегли по-ранко :prost:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Окт 2015, 21:53 
Аватар

"Ако е от оня крилатия, трудно докарва и до 24. Що ли му викат мавруд"
Това "Евмолпия" ли е?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Окт 2015, 22:02 
Аватар

Местожителство: Пловдив
Май да. Едра чепка с по-малки като крилца. Казват, че дава до 2 т/дка и зрее рано. Няма как да е с висока захарност.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Окт 2015, 11:40 
Аватар

Мавруда се оказа 16 градуса.. но пък бях се вдигнал от София с ремарке и бидони и с познати да вземем заедно... та реших че по-добре да купя захар отколкото от начало да търся и да организирам от друго място.

И така, 15 кила захар за първи път да слагам на материала тая година.
С транспорта, чували, тиксо и т.н. всичко до бидона на 24% - излезе 82 стотинки крайна цена за килограм.

Вчера /тази сутрин/ привърших със захарсоване, сулфити, дрожди.. но се чудех едно последно нещо:

Чел съм че ензимите се слагат по същото време когато и дрождите но не знам колко може да се отложат и дали ще има същия ефект ако ги набухам след ден-два... когато намеря от къде да си купя?

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 87 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6

Часова зона: Европа/София