Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 04 Дек 2016, 10:32

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 20 Окт 2009, 18:23 

:prost: Здравейте почитатели на спиртните напитки.Нов съм в сайта за това парво ще се представя, казвам се Пламен Димитров-на 28г от Хасково.Тази година за прав пат реших да си направя ракия ,ама съм много бос в занаята :o .Купих си 350 кг грозде мерло и сам го сложил в голямо буре .Кажете сега от тука- нататъче какво да правя,колко захар да сложа,колко често да я баркам,как да направя ракията по-мека.Просто ако някои колега може да ми обясни процеса ще съм благодарен.За мекотата на ракията какво да сложа.Благодаря предварително................................................................ :prost:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Окт 2009, 20:13 
Аватар

Местожителство: Varna
Ами като се смели, първо се мери захарноста ако е под 20% се добавя захар /1кг. захар повищава захарноста на 100л. материал с 1%/. Трябва да се бърка сутрин и вечер. Бъркаш материала докато шапката потъне /шлюпките не изплуват над шарата/. Тогава материала е готов за варен. При варенето отдели първата ракия /първака/ 2л за 300л. джибра. Когато ракията почне да тече под 50 ал/гр. я пробвай по често ако вземе да удчя на лошо отделяи за парцуца, ако не я отдели на 40ал/гр. Сибирай парцуцата до 20ал/гр. Ракията за пиене трябва да я оставиш в отворен съд, не разредена /забелязъл съм че миризмата на казан изчезва напълно след втория месец/. За омекотяване на ракията и за оцветяване може да сложиш черничеви или дъбови трески.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 

Часова зона: Европа/София