Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 06 Дек 2016, 21:45

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Ензими
МнениеПубликувано на: 22 Юни 2010, 19:00 
Аватар

Здравей те , на всички ,от доста време тарся в интернет ,алфа амилаза глюкомилаза, питах в една две фирми, в биовет и всички ми отговарят че не предлагат вече, откаде ще мога да си намеря.Благодаря предварително!!!

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Ензими
МнениеПубликувано на: 06 Юли 2010, 11:27 
Аватар

Здравей те, намерих си амилаза , който иска мога да му дам имам доста, nikola.ara@abv.bg

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Юли 2010, 12:23 
Аватар

Местожителство: Varna
Браво, от къде се сдоби, в каква разфасофка е и как е описано да се използва :?:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Юли 2010, 13:22 
Аватар

Значи, пшеница , жито или царевица , се разреждат 1: 3 , във вода 45*–50*, слага се единия ензим загрява се до 90* и се задържа на тея градуси около 40–50 мин. същевременно се бърка , след това се оставя да падне температурата малко корегира се pH , след като падне температурата около 60*–70* се слага другия ензим за озахаряване,задържа се от 30–60 мин. на тея градуси като се бърка сместа постоянно, оставя се да истене от 30*–38* и се слага маята за да ферментира, като през цлия процес с ензимите трябва да се бърка добре сместа. След това всеки знае нататък :sauf:
Това не го пише никаде един познат който е завършил производство на вина и алкохоли, и се занимава с това ми каза как става процедурата :buch:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Юли 2010, 13:32 
Модератор
Аватар

Местожителство: София
Напротив, това го пише в документацията на всеки ензим.
Не знам, дали твоят приятел знае, че различните ензими работят при различни условия.
Ще се радваме да споделиш резултата :2thumbs:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Юли 2010, 20:30 
Аватар

Местожителство: Пловдив
Аз е прав! Явно става въпрос не просто за алфа-амилаза, а за отделни представители на амилазите. Едната е термостабилна алфа-амилаза (90-95 градуса) а другата си е нормална бета амилаза (60-62 градуса). В края на краищата това са съвсем различни прапарати и едва ли това което си купил е точно това ;) Описаното от твоя приятел много се доближава до част от технологиите за спирт (и бира) само че се прилагат различни ензими, които действително действат при различни условия - температура и PH.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Май 2011, 21:38 

Местожителство: Ловеч
Колеги, някой може ли да ми каже откъде да си намеря термостабилна алфаамилаза 95 градуса или ако някой има в излишък нека се обади.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Юни 2011, 20:55 

Намерих си термостабилна а-амилаза, издържа до над 100 градуса. Върши много добра работа- разварява и втечнява.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Юни 2011, 22:27 
Аватар

Местожителство: Varna
И аз направих един опит с ензими описал съм го тук viewtopic.php?p=12084#p12084
Tigar сподели ако си направил вече проба с термостабилната а-амилаза и каква и е цената.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Юни 2011, 14:20 

http://www.bioenzyma.com/index.php?option=com_content&view=frontpage&Itemid=1
Попитай ги дали могат да ти пратят по 1 литър за проба, излиза на цена 15 лв. а- амилазата и към 25 лв. глюкоамилазата (без доставката). Има си упътване за работа с ензима, точна дозировка и въобще всичко което ти е необходимо. Но държа да отбележа, че малца си е малц и класиката си е класика: с една дума, ако ще правиш нещо- прави го като хората, т.е. както пише по книгите. Малца е задължителен, а ензимите ги ползвай като помощно средство

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Апр 2012, 17:16 
Аватар

Здравейте, някой може ли да помогне с идея откъде в България да намеря малко количество - около литър - бета амилаза. Обърнах интернет наопаки и нищо не намирам.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Апр 2012, 17:39 
Аватар

Местожителство: В.Търново
Защо само бета ?
Иначе има няколко места от които може да се поръча, обаче това са снабдители на бирени фабрики, на алкохолни заводи, на големи дейности ..
С единични дребни клиенти не е..таковат да се занимават.
Линкове и да слагам полза няма - писал съм на всичките, отговор не съм получил досега. Може би трябва да се отиде на място но не са ми в района.
Един съфорумец беше казал че има някакви количества - ka4ulatiq му е ника, не знам дали още има.
А днес се загледах в разни препарати за стомах - мезим форте например има алфа амилаза в голяма доза и други ензими - 60 таблетки са 18 лв.
Колко ще върши някаква работа не знам, но в един международен бираджийски сайт видях че имат такава практика да ползват други таблетки, но по същество и те с ензими.
Отделно от това - днес пак - рових из нета и попаднах на ензимни добавки за фураж на животни :
http://www.christa.bg/files/Catalogue/56.pdf
РОНОЗИМ-А - комплекс от два ензима - алфа и бета амилаза според мен
Предполагам че е и евтин, понеже се ползва за фуражите - 500 гр. на тон фураж. Т.е. 500 гр. подобряват тон фураж, а може би напълно конвертират 200-300 кг. зърно, че може и повече да е. Кой знае ...
Писах и на тия, ама дали си четат изобщо сайта, ще видим.

Мдаа, бета глюканаза е , не е бета амилаза втория ензим в ронозим-а-то. Това е за друго, но пак помага де.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Фев 2013, 15:50 
Аватар

Бета-глюканазата намалява визкозитета на течноста при озахаряване и повишава рандемана.За съжаление е много скъп ензим за домашни условия на озахаряване.Има го в "Ронозим А" .Пробвах и върши работа.Може да се намери във фирмите за добавки към фуражи.Вярно е ,че ензимите вършат добра работа ,но с малца си е друго. :prost2:

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 

Часова зона: Европа/София