Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 06 Дек 2016, 03:26

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 17 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 03 Авг 2014, 15:42 
Аватар

MONI BARONA написа:
Хлебната мая има един недостатак,:че ако прекалиш с нея има вероятнос вкусът и мириса на мая да премине и в дистилата, за това: има начин( знам от собствен опит) как да се избегне това.
Накратко, прави се "заквас" :.7 грама суха мая се слага в 100 грама шара, чака се 20 минути и се прибавя в 400 грама шара(сок от кайсиките), после в 2литра шара като постоянно се бърка.И така до 4-5 литра "закавас". После по процедурата закавасваш голямото количество материал.Така наречения "заквас" играе роля и на активатор на дрождите които има по каийсиките които си сложил. Дано да съм ти бил полезен.Аз наскоро искарах бая ракийка от замразените каийсики по съшия начин, само със 7 грама мая :prost:

Здравей.Може ли само да уточниш дали винаги когато прибавяш в шира чакаш по 20 минути и кога бъркаш?По време на прибавянето или и при прибавянето и през двадесетте минути?И последния ми въпрос е:за мая на д-р Йоткер ли става въпрос?Поздрави отново! :respekt:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Авг 2014, 18:37 
Аватар

Писах вече, но ще повторя - оцветих кайсииева с черница и се намали аромата. На 11л туба от вода 4-5 трески за два дена цвят лек, но аромата намаля осезаемо. Та внимателно с помощните средства - по малко и редовно опитване.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 17 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часова зона: Европа/София