Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 09 Дек 2016, 17:57

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 82 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Мускатова
МнениеПубликувано на: 10 Сеп 2012, 18:02 

Всичко ще срава на ракия, няма да оттелям вино.Мисълта ми за захарта и водата е да искарам някое друго кило повече ракия :D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Сеп 2012, 20:12 
Аватар

Местожителство: Wallis and Futuna
ika написа:
ха интересно мнение относно мускатовата джибра ,би ли обяснил защо така смяташ

Мисля си,Аз,че разликата между джибровата мускатова и истинската мускатова е колкото разликата между мускат оранжев и мускат Александрия....което иде да рече,че вкуса и аромата при джибровката в пъти е избледнял и придобил други оттенъци,вследствие добавянето на захарта и липсата на останилите вещества които са отишли във мускатовата мъст.....правя няколко пъти,но тази ракия сравнена с истинската....пият я неподбирачи :) Така,че така си мисля Аз.Мускатова пия,но само от оранжевият мускат,за Мускат Александрия съм писал вече,а пък отонела,след като е най невзрачният от семейството....не мога да кажа нищо,въпрос пак на вкус.За мен най доброто си остава чистата гроздова ракия от каберне престояла в френското буре,с класи над мускатовата. :thumbs1:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Сеп 2012, 09:11 

Местожителство: Хасково
Не разбирам защо се влага захар когато вариш мускат за ракия... Ако ви трябва количество , или пък ароматът ви е силен, направете си купаж с джиброва след това.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Сеп 2012, 10:19 
Аватар

ika написа:
за мен перлата е най доброто грозде за ракия. някъде по сливенско имаше но не знам вече ,къде може да се намери.

с.Асеновец ,област Сливен ;) ,но тази година градушката му е.. мамата и имаше малко.Затова тази година съм на мускат,но мярнах вътре и някоя чепка перла....

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Сеп 2012, 13:05 
Аватар

Може да е писано,но с търсачката не открих кой как си оцветява ароматната ракия(перла,мускат и тн.) и съответно отлежаването при положение,че не се ползва буре...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Сеп 2012, 13:41 

Местожителство: Хасково
И тази година приключих успешно с мускатовата. От 150 кг грозде мускат отонел, без влагане на захар - 26 литра 53 градуса. Отворил съм бидончето да се проветрява 1 месец с 3-4 черничени трески. В ноември я разреждам до към 40 и я остъклявам за догодина.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Сеп 2012, 05:09 
Аватар

Местожителство: Wallis and Futuna
Bayatov написа:
Може да е писано,но с търсачката не открих кой как си оцветява ароматната ракия(перла,мускат и тн.) и съответно отлежаването при положение,че не се ползва буре...

оцветявам в изтощено буренце,което е на 6 години.Ракията беше в него 40 дни,можеше и повече ,но не исках да натоварвам дестилата....въпреки,че доста от ароматите останаха в буренцето.Следващата ракия в него,която е от червено грозде каберне получава същият слабо изразен аромат на мускат оринж в първите 20-дни,впоследствие аромата на мускат трудно се долавя в новата ракия и накрая вече е незабележим 70 дни по късно
Прикачени файлове:
phpP85BGDPM.jpg

Моля, регистрирайте се, за да виждате прикачените файлове и снимки.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 82 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6

Часова зона: Европа/София