Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 07 Дек 2016, 14:48

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 357 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 24  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Дюли
МнениеПубликувано на: 08 Дек 2013, 17:24 
Аватар

Местожителство: ''Survivor'' България
Е ми както си решиш.И моето второ зареждане е на 18'в банята :lol: , вече 18 ден стои на 6% захарност, а ма аз го не бързам, когато стане.... :D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Дек 2013, 17:38 
Аватар

MONI BARONA написа:
Е ми както си решиш.И моето второ зареждане е на 18'в банята :lol: , вече 18 ден стои на 6% захарност, а ма аз го не бързам, когато стане.... :D

:klatsch: :klatsch: Слагам го :prost2: :prost2: :prost: Че да чакам до на пролет.........
Мони тябва да черпя :megagrin: за информацията

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Дек 2013, 17:51 
Аватар

pepe написа:
Здравейте пак съм с питане!!!!! :)
Благодаря много за съветите които ми дадохте сварих ракията от дюлите и стана добре обаче се сетих да попитам нещо друго.Отделих плода а той е бая почти 100 кг. само плод.Мога ли да го заредя втори път.Някой правил ли го е това и ще стане ли? :lab:

Този отделен плод/100 кг/ раздели в 4 отделни сьда,на всеки посипи по 20 кг захар и след 3-4 месеца добавяй вода 1:4,дрожди и каквото трябва там,като преври-в казана... :prost:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Дек 2013, 18:05 
Аватар

vvgrozev написа:
pepe написа:
Благодаря много за съветите които ми дадохте сварих ракията от дюлите и стана добре обаче се сетих да попитам нещо друго.Отделих плода а той е бая почти 100 кг. само плод.Мога ли да го заредя втори път.Някой правил ли го е това и ще стане ли? :lab:

Този отделен плод/100 кг/ раздели в 4 отделни сьда,на всеки посипи по 20 кг захар и след 3-4 месеца добавяй вода 1:4,дрожди и каквото трябва там,като преври-в казана... :prost:

Извинявай много но това рецепта за компот ли е ????
Недейте така бе хора, не давай те такива налудничави идеи, че обърквате хората
тотално........
Пс.този номер със захарта става за консервация но я си представи че тртъгне ферментация, кво правим тогава а.....а....

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Дек 2013, 18:18 
Аватар

MONI BARONA написа:
vvgrozev написа:
pepe написа:

Извинявай много но това рецепта за компот ли е ????
Недейте така бе хора, не давай те такива налудничави идеи, че обърквате хората
тотално........

Нееее,не е рецепта за компот!!!!!Сьс захарта ще си консервира плодовете/в случая дюлите/,до на пролет сместа ще се ароматизира с аромата на плода/в случая дюли/,парчетата дюли са вече като гумички,сока страшно ароматен-от тук нататьк решението си взема всеки.Така или иначе дюлева,смокинова и т.н.екзотични за БГ ракии са захар и плод за аромат...Проверено!!!Пробвано!!!Работи!!!Гарантирам :prost:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Дек 2013, 19:10 
Аватар

vvgrozev; забрави да кажеш че трябва хубаво да се разбърка джибрето със захарта.
за да се получи така наречената консервация.
Ако тръгне ферментация такава смрад ще се разнесе че ''ум ще ти зайде''.....

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Дек 2013, 14:12 
Аватар

MONI BARONA написа:
vvgrozev; забрави да кажеш че трябва хубаво да се разбърка джибрето със захарта.
за да се получи така наречената консервация.
Ако тръгне ферментация такава смрад ще се разнесе че ''ум ще ти зайде''.....

Нищо не сьм забравил,по-точно забравих да кажа,че захарта само се насипва отгоре на плодовете и се оставя така БЕЗ ДА СЕ РАЗБьРКВА!Тьнкажа на този метод е в това,че с времето се саморазтопява бавно,изтегляйки и сока .А когато се стопли,на пролет и захарта се е разтопила ,процедурата нататьк е ясна.Колкото до ферментация,при тази концентрация на захар просто няма как да се получи.Ами това е :prost:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Дек 2013, 16:17 
Аватар

Местожителство: София
Слушай, [b]vvgrozev[/b], ти не знам дали разбра, но става дума за 100 кг. ферментирали вече и изстискани дюли?
Този съвет, дето го даваш дали е коректин в този слючай?
Аз не съм го правил втори път и не мога да кажа.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Дек 2013, 17:17 
Аватар

lhristov написа:
Слушай, vvgrozev, ти не знам дали разбра, но става дума за 100 кг. ферментирали вече и изстискани дюли?

Точно това исках да бесня и аз.Този метод за консервация до пролетта със захар го правят балканджиите но с пресни плодове а не с джибри.....

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Дек 2013, 19:34 
Аватар

MONI BARONA написа:
lhristov написа:
Слушай, vvgrozev, ти не знам дали разбра, но става дума за 100 кг. ферментирали вече и изстискани дюли?

Точно това исках да бесня и аз.Този метод за консервация до пролетта със захар го правят балканджиите но с пресни плодове а не с джибри.....

Аз това за ферментиралите дюли го разбрах.Според мен, щом не са минали през казана ,нямаш никакьв проблем.Макар ,че като четях за винасата,не би трябвало да имаш проблем и като е преварено...В северозападна БГ се прави и трето вино от джибри ,захар и вода...Що да не стане с дюлите?????????????Ако си ги изстискал/дюлите/на кюспе,ще трябва да ги овлажниш и понатрошиш,ако само си ги изцедил,бьди сигурен,че ще имаш превьзходен ,много гьст с аромат на дюли сок с гьстота на нектар...
Нищо не ти пречи и да не опитваш!Ти си решаваш! :prost2:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Дек 2013, 20:35 
Аватар

Аз, както казах, втори опит с дюли нямам. Но по-разумно ми звучи, изстисканите дюли да се уплътнят, затворят херметично, спиртоват леко с патоки и на студено. Ще изкарат до пролетта без проблем. Пък тогава, като се отвори ще се види, стават ли за нещо или са за изхвърляне. Така с тази захар сега ми се струва глупав риск. Неразумен айде, нека кажа.
А с трето вино имам опит. Но това е друг въпрос. Нали знаете, че съм от Враца. Закарах по-миналата година трето мерло, за да го вари татко за ракия, те взеха че го изпиха. Е, оправданието беше, че било малко за казана... И така си и беше, де. Но го бях бистрил дори с бентонит. Още се учех аз, кое, как. Та такива ми ти работи. но те го харесаха, де.
Успех на колегата с тези изстискани дюли.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Дек 2013, 21:22 
Аватар

vvgrozev написа:

Сега като го прочетох пак и се втрещих.... :shock:
На 4 места по 20 кила захар = на 80кила захар......
А в'е хора вие наистина давате налудничави идеи.... :?
Че той първия път не използвал толкова захар..... луда работа.....

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Дек 2013, 07:16 
Аватар

Ами да сложи по 10 кг,но тогава ще пие одеколон от дюли,щото аромата ще е мнооого силен.А от дюлите освен аромат какво друго излиза като ракия???

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Дек 2013, 09:12 

ама какво се хванахте с тези дюли и консервацията,че и преварени веднъж...Тъпите дюли на борсата струват 60ст килото и ги има чаааак до март ..април...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Дек 2013, 11:20 

ilu6a написа:
ама какво се хванахте с тези дюли и консервацията,че и преварени веднъж...Тъпите дюли на борсата струват 60ст килото и ги има чаааак до март ..април...

Абе 60 ст., ама като се замислиш колко малко захар имат и основно са за аромат при ферментацията може би си заслужава "втората употреба"

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 357 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 24  Следваща

Часова зона: Европа/София