Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 09 Дек 2016, 13:50

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 22 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 15 Авг 2008, 15:49 

SiteAdmin написа:
Попитай тук:

http://www.ilv.hit.bg/

тук никъде не видях да предлагат дрожди.....???

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 15 Авг 2008, 15:59 
Администратор
Аватар

Местожителство: София
Ако някъде извън винпромите селектират дрожди, най-вероятно е там. Имах предвид да им звъннеш един телефон и да ги поразпиташ.

Иначе от чужбина безпроблемно могат да се купят всякакви видове, но опаковките са индустриални. Малки опаковки съм виждал само на дрожди за високопроцентна пращина за спирт, а те са неподходящи за вино и ракия. Ако има мераклии, различни сортове дрожди могат да се внесат и преопаковат тук.

alambik трябва да знае - да изчакаме да прочете тук :)

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 15 Авг 2008, 19:19 
Модератор
Аватар

Местожителство: София
Тези: http://e-commerce.business.bg/ са обявили, че предлагат дрожди, но в какви разфасовки не знам.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 26 Сеп 2008, 16:43 

Местожителство: Plovdiv
Ето ви една фирма, от която аз вече втора година си купувам дрожди и други продукти. Пращат ги където искате с наложен платеж. А и могат да ви помогнат ако имате въпроси.
Фирмата се казва Содинал България, в град Пловдив
Ето ви и сайта.
http://sodinalbg.business.bg

Изпратено след 1 минута 48 секунди:
Забравих да спомена, че имат малко опаковки, по 500 гр.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 05 Ное 2008, 21:34 

gila77 написа:
преди да слжиш дрождите в матеряла трябва да ги активираш по следния начин .да речем че имаш 1 тон матерял прочиташ на опакофката какво количество ти е необходимо в зависимост от вида на дрождите но около 10-13 грама на 1 хл . стопляш 1 литър вода да 30-35 градуса слагаш 500гр захар разтваряш я добре и я смъкваш от котлона слгаш дрождите разбъркваш и го оставяш така 30 мин ,след това го исипваш в 100 литра матерял но не стоплен а от този 1хл. изчакваш 1 час след това смесваш всичко .не пълни бидоните до горе има много бурна ферментация да не изкипят. и да почерпиш :D

Изпратено след 3 минути 36 секунди:
матеряла на умерена температура около 20 градуса стаина или по добре в мазе

на 1 литър вода 500 грама захар са МНОГО. Около 100 грама най-много.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 08 Юли 2009, 16:04 
Аватар

Привет на всички във форума... много сте готини, от доста време само чета, но едва сега се регистрирах.
Благодаря на Temeia за линка към Содинал България, говорих с тях относно дрожди, ензими и други подобни консумативи, бяха много любезни и компетентни...
Сега по темата: преди да прочета настоящия форум вече бях приготвил материала за кайсиевата ракия (само смачкан плод и захар, без костилките... и ферментацията върви със страшна сила) от Содинал ми обясниха, че малко съм закъснял с дрождите и ензими, които се слагат в началото... но препоръчаха други ензими, които се слагат във вече ферментиралата каша, но преди дестилацията... тези ензими произвеждат допълнителни процеси, които служат най-вече да се подсили вкуса и най-вече ароматите на дестилата (хората от Содинал ми обясниха с нужната биохимическа терминология, но не мога да я повторя тук, тъй като не съм специалист... sorry :oops: ).
Относно дозирането: 2.5 - 3 грама на 100 кг. материал. Предлагат разфасовка на тези ензими от 100 г., като цената е 20 евро без ДДС... Дали някой от Вас може да сподели опит и познания за тези ензими...

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 04 Сеп 2009, 10:05 

Вчера сложих пасирани сливи и праскови /1:1/ във воднозахарен сироп, като добавих и малко стартирани от мен винени дрожди.
След 12 часа имам представата , че ферментацията започна доста по рано и по интензивно от друг път за същият изходен материал. По признаци (интензивност на отделяне на газ ) считам че ми спестиха около 3-4 дена.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 22 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часова зона: Европа/София