Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 05 Дек 2016, 22:56

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 31 Май 2011, 14:29 
Аватар

Имам възможност да си набавя от една фирма сладки неща с изтекъл срок...бонбони, десерти, шоколади, Корни, сладка, конфитюри, та въпроса ми е дали мога да ги метна в джибрите /джанки, сливи/ като станат? Четох тука, че от шоколада ракията излизала кафява.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 31 Май 2011, 17:35 
Аватар

в шоколада има известно количество протеини, нямам никаква идея. Напомняш ми, бях се зачудил дали става от кола :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 31 Май 2011, 21:36 
Аватар

Местожителство: Varna
Ами хората си правят вино от кока-кола http://www.youtube.com/watch?v=p_GYyRK6 ... dded#at=47

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Юни 2011, 12:54 
Аватар

Ха, сега се сещам, че вкъщи има и 1 каса шампанско от преди може би 15 г. и няколко бутилки бадемов аператив, някакъв ликьор, 1 бут.мартини и някаква водка с ябълка...това всичкото мога да го наблъскам за ракия, нали? Не разбрах мога ли да слагам шоколади...иначе за сладката е ясна работата.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Юни 2011, 19:41 

С шоколадите си е експеримент всякак.
Със конфитюрите и другите сладки --- слагаш ги в съдът/бидона за ферментация, като предварително да си ги разтворил във вода и следиш за общата захарност.. да не надхвърляш 23-25 %.
Шампански, ликьори, мартинита и всякакви други подобни алкохолосъдържащи --- директно в казана за изваряване
Дано съм ти бил полезен.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Юни 2011, 21:37 
Аватар

Местожителство: ''Survivor'' България
valerko . ...Писах ти на лични, ама май не си ме разбрал.ТУК говориме само за качествен домашен алкохол.Писах ти че алкохол става и от лай.....на, стига да има захар и ферментация, но не е там въпроса.Тия 15 годишни питиета са по-ценни от всичко друго което ще сътвориш от тях. Не се занимаваи с глупости,ами дай шоколадите на децата . :lachtot: :lachtot: :lachtot:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Юни 2011, 22:28 
Аватар

Moni прав си особенно на 15г. шампанско не бих го жертвал, като се затопли времето шампанското в хладилника и в чашата една две бучки лед. Малии. :help: ела те и ме спасявайте.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Юни 2011, 00:58 
Аватар

valentor, за шоколада бих ти препоръчал да пробваш отделно ако толкова ти иска душата да правиш експерименти, да не се опляска нещо и да съсипе другите.

Ако обаче трябва научно да екстраполирам (ама как звучи а, ще речеш че съм завършил Сорбонтата) бих казал, че шоколада има доста мазнини и протеини и не би станало. А и трудно можеш да го потдържаш разтворен при температурите на работа на дрождите. Т.е. той ще стои на парчета и те няма как да проникнат за да го разградят (т.е. да му разградят захарите).

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Юни 2011, 05:47 
Аватар

В контекст на по горната теза :lachtot:, абе хубаво е да се пробва и шоколада за да се разбере става ли или не, Когато се разтвори в гореща вода и изстине мазнините ще се отделят на повърхността, така лесно ще могат да се отделят, а захарите ще останат в разтвора.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Юни 2011, 11:16 
Аватар

MONI BARONA написа:
valerko . ...Писах ти на лични, ама май не си ме разбрал.ТУК говориме само за качествен домашен алкохол.Писах ти че алкохол става и от лай.....на, стига да има захар и ферментация, но не е там въпроса.Тия 15 годишни питиета са по-ценни от всичко друго което ще сътвориш от тях. Не се занимаваи с глупости,ами дай шоколадите на децата . :lachtot: :lachtot: :lachtot:

Разбрах те напълно...от шампанското преди 2 г.отворих една бутилка и беше изветряло, като пикня беше, не че знам вкуса на пикнята де, сигурно и другите са така, и на цвят и на вкус беше гадно....а шоколадите не мога да ги дам, че всичко е с изтекъл срок, побеляло.
Благодаря за всички съвети.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Юни 2011, 18:26 
Аватар

Мони той не е чак толкоз, че да съсипе ако е добро 15 годишно :) няма толкоз луди. За шоколада, ако тръгнем малко по-отдалеч - от какво е направен? Какао и мляко, тук вече не съм наясно дали не се слага масло всъщност. Но за млякото от историята доколкото знам прабългарите са си правели алкохол от него. В Монголия още си правят гледах доста отдавна, от ферментирало мляко. Дали е възможно от шоколад обаче нищо не мога да кажа, но трябва някой да пробва и да каже :lab:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Юни 2011, 14:36 
Аватар

Местожителство: ''Survivor'' България
falcon написа:
Мони той не е чак толкоз, че да съсипе ако е добро 15 годишно :) няма толкоз луди. За шоколада, ако тръгнем малко по-отдалеч - от какво е направен? Какао и мляко, тук вече не съм наясно дали не се слага масло всъщност. Но за млякото от историята доколкото знам прабългарите са си правели алкохол от него. В Монголия още си правят гледах доста отдавна, от ферментирало мляко. Дали е възможно от шоколад обаче нищо не мога да кажа, но трябва някой да пробва и да каже :lab:

Аз преключих с експериментите, сега си правя само качествени Ракийки(дето аз ще ги пия). П.С. А ферментиралото мляко се казва "Кумис" (првисе от кобилешко мляко) , пренесли са го в Европа конните народи ( Монголи, Прабългари, Хуни,Печенеги и други.)

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 

Часова зона: Европа/София