Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 07 Дек 2016, 18:51

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 17 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 03 Окт 2009, 13:33 
Аватар

Местожителство: София
Е вие пък какво очаквате да каже? Защитава интересите на винпромите и акцизите на държавата. ПРи всички положения има повече натровени от алкохол купен от магазина отколкото от дамашно произведен. Да живее домашнярката! :sauf:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Окт 2009, 12:09 

Местожителство: София
annihilator написа:
За оловото и калая е прав според мен. Виждал съм на село казан, с който вари цялото село ,на който лулата и капака са поправяни с калаено оловен припой, много добър казан, навремето е направен като хората, ама сега не е случил на собственик. Опитах се да му обясня разликата между мекия и твърдия припой, но не става - нищо му няма- нали не издиша. АА хората от години варят в него.

Колега и си прав и не си прав.Аз например използвам калай за спояване на мед и месингови фитинги със съдържание на 3 процента мед или сребро,в композицията няма никакво олово,то и твърдия припой трябва да е предназначен за употреба за хранителни цели ,нищо че е медно-фосфорен.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 17 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часова зона: Европа/София