Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 03 Дек 2016, 09:30

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 84 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 21 Фев 2013, 09:49 

Местожителство: София
Ама ти продължаваш да упорстваш...и да си взимаш
Не знам, какво би се случило ако го оставиш малко да поизсъхне,да разтопиш малко парафин(без мирис и цвят естествено) и да залееш цялото проблемно дъно-то така образува нещо като вана,кофраж...та няма да има накъде да избяга горещия парафин...а ако няма ефект просто ще го махнеш и на стената за украса...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Фев 2013, 10:09 
Аватар

Местожителство: Пловдив
Малко шантава идея /ако е без канелка на здравото дъно/. Да се пробие отвор на дефектното дъно, а страничния да се задъни. И бурето право. Не е много редно, ама поне ще може да се види ефекта от черницата :?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Фев 2013, 23:04 
Аватар

Местожителство: Wallis and Futuna
ilu6a написа:
Ама ти продължаваш да упорстваш...и да си взимаш
Не знам, какво би се случило ако го оставиш малко да поизсъхне,да разтопиш малко парафин(без мирис и цвят естествено) и да залееш цялото проблемно дъно-то така образува нещо като вана,кофраж...та няма да има накъде да избяга горещия парафин...а ако няма ефект просто ще го махнеш и на стената за украса...

Пак е вариант,макар,че твърдо съм решил да отива за украшение лятото.Сега не тече,ще го наблюдавам :thumbs1:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Авг 2013, 12:29 
Аватар

Здравейте,
Имам проблем с черничево буре ,което купих (старо).Бях го киснал няколко дни с вода и после го заредих (15л е).Бях забравил ,че го имам и вече 8 месеце е олежавала ракийката.Източих го ,и за мое разочерование ракията има ужасен дъх на стара изба.Сложих ракията в пластмасово бидонче с 3-4 шепи чипс(американски,акациев,черешов,френски ) и след 6 дни жсе още го има гасния мирис.
Въпроса ми е дали мога да я оправя с нещо( примерно в друго буре да я сложа).И дали мога да опраят това черничевото ,че го ползвам пак ?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Авг 2013, 12:34 

За бурето нищо не може да се направи...освен на саксия да стане.
Дестилата силно се съмнявам,че без преварка ще се оправи...8 месеца си го добивал този мирис на мухъл,та за 2-3 седмици едва ли ще се оправи...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Авг 2013, 14:05 
Аватар

Местожителство: ''Survivor'' България
Ако имаш на близо бъчвар дай му го да го престърже и обгори!
За ракията както каза 'Илюша' само преваряване,може да сложиш (в казана) и малко нов материал няколко литра за освежаване на аромата.Може и една-две нарязани и запечени ябълки. :prost: .

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Авг 2013, 11:44 
Аватар

Местожителство: Шумен
ilu6a написа:
Не знам, какво би се случило ако го оставиш малко да поизсъхне,да разтопиш малко парафин(без мирис и цвят естествено) и да залееш цялото проблемно дъно...

Да споделя една стара многократно прилагана от мен рецепта за спиране на течове по бурета (че преди години имах едно старо доста проблемно). Смесват се разтопена лой и пресята дървена пепел в съотношение приблизително едно към едно. Като поизстине става нещо като пластилин, с който се замазват отвън течовете. Най-лесно става с пръсти. като се натиква от сместа в пукнатините и се замазва около тях. Става и при пълно буре без да се изпразва, ако теча не силен а само сълзи. Не знам откъде би могла да се намери топена лой обаче. Навярно ще се наложи човек сам да си я прави. Аз имам една питка топена от дядо ми, която виси на един канап в мазето по-вече от 30 години.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Авг 2013, 12:36 

Истината е ,че когато се стигне до такива мерки просто е време да се разделим със съответното буре...На мен лично за да стигна до този извод ми бяха нужни около 400лв да похарча за да се убедя...то бяха какви ли не опити с какви ли не бурета...НЕ СТАВА.
Засмърди ли едно буре,то е за боклука-Мони извинявай да не не го сметнеш като забележка към теб,но остъргване на бурета се прави с цел когато е остаряло(около 3 години) да се стигне до нива в дървесината които още са богати на уиски-лактони , ванилови алдехиди, евгенол и още много други.
Миризми на мухъл ,ла...на и т.н. обикновено имат бактериален произход и просто спасение няма...нито остъргване нито обгаряне при това с степен висока не помагат...наистина-изпусна ли се едно буре да засмърди това му е края...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Авг 2013, 12:53 
Аватар

Местожителство: ''Survivor'' България
ilu6a; По тази причина и Аз съм се отказал да възстановявам стари бурета.
Но нали ''пустата'' икономия и клошария е залегнала в нашето съзнание ,трудно се разделяме с някои неща :D .Най добре си е стъклен или алпака съд, подправен с подходящия чипс и дървесина и контрол на отлежаването. :prost:

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 84 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6

Часова зона: Европа/София