Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 06 Дек 2016, 22:02

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 27 Ное 2011, 19:28 
Аватар

Местожителство: София
Имам 2 бидона със зимни джанки, които вече около 1,5 месеца ги чакам да ферментират. Единия е с 1% захарност, другия седи на 8% вече 10-тина дни и повече и не мърдат. Колко време мога да ги държа така, седят в едно мазе дето температурата не може да стане повече от 7-8 градуса, въпреки че са завити в дебели черги. Дрожди за трудна ферментация също няма да ми свършат работа, м-ла като си сложа ръката направо ще ми замръзне...сигурно не е повече от 2-3 градуса. До напролет могат ли да изкарат в този си вид? Някакви съвети, напътствия да споделите...не съм там ходя веднъж седмично, не става работата и с подгряване. А са си около 100-120 кила.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Ное 2011, 19:54 
Аватар

тия джанки сигурно ще да ги държиш някъде на село, много хора са така - ходят веднъж в седмицата
единия ти бидон с 1 е готов, другия, те до напролет сигурно ще изкарат, както един съфорумец писа за ябълките че ги държи до април и чак тогава се забелязвала ферментация. При 8 обаче за другия ми е трудно да ти кажа какво да правиш.
ника ти ми напомня за една история - баща ми като учител по физика в едно село. Та понеже по-голямата част от контингента е била много зле, накарал един на дъската да напише чугун. Онзи написал думата с "к". Баща ми дописал едно дур отзад и му драснал двойка на цялата страница на бележника :lachtot:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Ное 2011, 19:54 
Аватар

как да го изтрия тва, баси съобщението се е изпратило два пъти :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Ное 2011, 09:29 
Аватар

Тия с 8% няма да стане нищо, аз направих такава простотия, варих при 10% и излезе на 30 градуса.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Ное 2011, 16:07 
Аватар

бе като краен вариант, запечатваш ги добре бидоните и напролет, тоя с 8-те ще търсиш начини за съживяване на ферментацията, което ми се вижда трудна работа, но си мисля че не е невъзможна..

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 

Часова зона: Европа/София