Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 07 Дек 2016, 17:01

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 3 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 07 Дек 2011, 09:20 

Здравейте, нов съм (макар че чета из форумите понякога) и от известно време ме гложди един въпрос.
Дали е възможно чрез вакуумдестилация и подходящи съдове да се получи:1.Дестилирана вода(за разреждане на ракията), и
2.От виноматериал да се извади слаба ракия(парцуца) за преваряне в нормален ракиен казан.
По груби сметки една такава инсталация ще ми струва минимум 2000 лева, така че сериозно се замислям дали да се впускам в подобни експерименти.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Дек 2011, 10:16 

Местожителство: Варна
Има установки при които морската вода кипи при 40-42*С. За целта уреда работи под вакуум. Парите на сладката вода, като по-леки се отделят и втечняват в кондензатор. Отделената концентрирана на соли вода /разсол/ се изхвърля. Подгрева за изпарение става с подгрята до 68*С сладка вода през топлообменник. В случая обаче трябва постоянен поток на захранващата морска вода с определен дебит. Което в твоя случай е неприложимо.
Най-възможни според мене за тази цел са рефлуксните колони, ако може да се включи към тях вакуум помпа. Ще трябва да се монтира и кондензатна помпа, която да преодолява вакуума в системата за да може да отведе дестилата.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Дек 2011, 10:20 

Местожителство: София
viewtopic.php?p=4972#p4972

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 3 мнения ] 

Часова зона: Европа/София