Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 06 Дек 2016, 16:24

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 177 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Дъбово буре
МнениеПубликувано на: 17 Дек 2010, 12:27 
Аватар

Благодаря за отзива,плътно ще следвам съветите,бурето е 60 литра,седи на хладно,в неотопляемо помещение,което не е изба ,или маза. А за бърбъна ще се купува друго,с катинар .То и за ракията ще трябва друго(още едно) че малко се поуляхме с баща ми откъм количества тая година.Тамън ще има и да поотлежи.Ракията може ли да се налива прясна( на около 1 месец е ).И канелката-с какво да я уплътня,че като видя парцал и ми става едно хубаво... :|
Още веднъж Благодаря.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Дек 2010, 12:52 

Местожителство: София
Да, наливай я прясна...
оо да за канелката пропуснах-мойто мнение е, че ако няма ,недей да дупчиш бурето...,ако има вече дупка то канелката се увива с листо от папур и така се поставя,като леко се набива.Канелката ако е дървена трябва преди това да е накисне,тъй като ако се набие без да е накисната може да се сцепи след време...
Ако държиш на канелка от друга страна, продават едни канелки(приличат на чешма) от неръждавейка и са на винт-навиват се директно на бурето...няма сцепване няма капене...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Дек 2010, 15:01 
Аватар

Благодаря :prost2:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Дек 2010, 12:41 
Аватар

Местожителство: ''Survivor'' България
Вище хората какво продават.http://bioenzyma.com/index.php?option=c ... &Itemid=77 педледаи и видеото на станицата?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Дек 2010, 13:43 

супер са нещата-отдавна ги говоря тези неща във форума...
Но цените...амиии кореспондират с качествота естествено 700-900евро за 225л бъчва)))

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Дек 2010, 18:51 
Аватар

съдове за съхранение втора употреба.алпаката има 500лт и тон а другото е вибраво стакло 2 тона.

Моля, регистрирайте се, за да виждате прикачените файлове и снимки.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Дек 2010, 10:11 

Местожителство: Пловдив
Момчета, да сте чували за тучина Ялмаз/издирван от БГ правителство и Интерпол за данъчни измами/ от Върбица, изнесъл 11 000 000 дъбови дъги за Франция. Това са 275 000 225-литрови бурета. А някой да е чувал за френски бурета произведени от български дъб? Дали пък част от онзи Пино ноар не е бил изнесен за Америка в бурета от "френски дъб" по 700 евро парчето! :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Яну 2011, 06:35 
Аватар

Местожителство: Wallis and Futuna
Да се похваля с 20 литрово френско буренце,малко скъпичко,ама ....кеф цена няма нали?Послушах един уважаван от мен съфорумец,а днес,п.п вчера послушах друг уважаван от мен съфорумец,и ще напълня френското буре с Бг ракия....и ще видим дали ще пия коняк... :zauf2:Ще купя и едно от Златната бъчва,и както прави уважаваният от мен Петио(прощаваи за р-малкия,не знам къде е на лаптопа)Малчев,да прави постоянно опити....ще направя и Аз...и после ще видим разликата между френско и българско буренце.... :lab: Засега му се радвам,..все още.. :cooler:
Прикачени файлове:
bure.jpg
Прикачени файлове:
photobure1.jpg

Моля, регистрирайте се, за да виждате прикачените файлове и снимки.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Яну 2011, 14:33 
Аватар

Красота......... да си жив и здрав ,да го пълниш и празниш дълги години. :2thumbs: пс. колко пари е 20 л или 30 лт. буре при вас?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Яну 2011, 14:55 
Аватар

Местожителство: Wallis and Futuna
MONI BARONA написа:
Красота......... да си жив и здрав ,да го пълниш и празниш дълги години. :2thumbs: пс. колко пари е 20 л или 30 лт. буре при вас?

това ми излезе около 330$ с доставката,ама гледам след нова година са ги намалили малко,но пук същото не го виждам. http://www.midwestsupplies.com/winemaki ... rrels.html

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Яну 2011, 18:47 
Аватар

Нали вече си го купил, пълниго с ракия и си гледаи живота.В България тези фр. бурета са по скъпи маи, 700- 800 лва. :prost2:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Апр 2011, 22:09 

Аз знам че ново буре се кисне с топла вода и сода за хляб поне 48 часа -а бих казал и повече , тъй като дървесината садържа много дъбилни вещства http://herbsbg.blogspot.com/2010/04/blog-post_26.html
и ракията престоявайки два -три месеца започва да нагарчва , даже направо се не пие оправя е само с нова преварка.Инак аз имам 30 литрово буре и за година престой не пие повече от литър и половина и 5 градуса, колкото до това -с какво да се намаже да се спре изпарението - на мене ми казаха бъчвари че ги мажели с изгоряло /препържено /олио, макар ,че мойто не съм го мазал.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Апр 2011, 23:00 
Администратор
Аватар

За да загорчи така нетърпимо само за два-три месеца, най-вероятно бурето ти не е добро. При първото пълнене танинът може да дойде в повечко, ако не внимаваш, ама това не е чааак толкова драстично. При хубаво буре с добре изсушени и изпечени дъги, на третия месец ракията тамън си е влязла в силата...

А за мазането... скептичен съм. Ако ти се свиди "ангелския данък", по-добре я дръж в дамаджана. През дървесината става естествен газообмен и ако я импрегнираш, ще повлияеш стареенето в неблагоприятна посока...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Апр 2011, 00:03 
Аватар

Местожителство: Varna
Имам буренце 15л. черница и акация 10 дни го киснах във вода, като първите 3 дни сменях водата сутрин и вечер а останалите вечер и накрая го запарих със сода. Миналата година направих 4 зарядки и тази толкова, повече от една седмица не мога да държа ракията става кафява. Дъбовото буре е хубаво да е обгорено от вътре аромата който отдава е съвсем друг, пък да го мажеш с нещо от вън все едно да го развалиш, олиото макар и запържено след време ще замирише на гранясало. Фирата се намалява като се държи в студено и влажно помещение /маза/. Пък ако не искаш да има фира в дамаджаната и микс от дъбов чипс препечен на различни фази.
Май в България рядко се срещат майстори на бурета които ги обгарят отвътре освен тези които работят за износ. Малко бурета под 30л. не съм виждал обгорено.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Апр 2011, 00:20 

а фирата може да се регулира като се оперира с влажноста на помещението...има зависимост м/у влажност ,температура и изпарение на вода от дестилата и алкохолни градуси...проф Маринов ....

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 177 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Следваща

Часова зона: Европа/София