Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 06 Дек 2016, 05:14

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 10 Юли 2012, 16:36 

Уважаеми колеги може ли някой да ме насочи къде мога да изваря около 600 литра джибри от кайсия на колона.
Живея в София и го казвам като ориентир,ако е възможно да е по-близо.
Предварително благодаря.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Юли 2012, 18:44 
Аватар

Местожителство: Перник
Ходил съм в село Крайници Дупнишко с един приятел има 3 колони мисля бяха по 250л но са пълна скръб
Казаните са на дърва ,водата е с не постоянен дебит(включват някакви помпи)и пада налягането,градуса постоянно се мени, нямат стъкла на колоната да се следи отлива има там някакъв циганин дето мие казаните той е и технолога абе......нашенска работа
Чул съм че имало в Благоев град но не знам къде точно дано са по свестни

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Юли 2012, 16:02 

krivanovvv написа:
Ходил съм в село Крайници Дупнишко с един приятел има 3 колони мисля бяха по 250л но са пълна скръб
Казаните са на дърва ,водата е с не постоянен дебит(включват някакви помпи)и пада налягането,градуса постоянно се мени, нямат стъкла на колоната да се следи отлива има там някакъв циганин дето мие казаните той е и технолога абе......нашенска работа

Благодаря ти приятел,надявам се и някой друг да подскаже нещо.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Авг 2014, 09:41 

kuku68 написа:
krivanovvv написа:

Благодаря ти приятел,надявам се и някой друг да подскаже нещо.

Аз пък съм много доволен от казаните в село Крайници.Ходих миналата седмица и направо си е рай там да вариш ракия. Има си хора за всичко ти само си пълниш ракията, те ти дават указания за всичко.Абе с две думи Европейска работа всичко е направено по Европейски стандарт.А и колоните са им много добри излиза доста добра ракия.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Авг 2014, 19:03 
Аватар

Местожителство: Пловдив
krivanovvv написа:
...има 3 колони мисля бяха по 250л но са пълна скръб
Казаните са на дърва...

Извинявам се за оф-а, някъде има ли казани от 250л и нагоре, с подгряване, различно от дърва? Съвсем сериозно питам...
Въобще, има ли селски казанджийници на ток... или газ :?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Авг 2014, 21:17 
Аватар

И аз мисля,че няма.Нали знаеш че по отколешна традиция дървата трябва да си ги влачиш ти.Ток да си караш- няма начин.А за газови бутилки, едно че на село няма откъде да ги заредиш, ами и са опаснички при това мероприятие :D .Казанджията в най- добрия случай казваше на последния да подпре вратата и да донесе лулата като си свари квото има да вари.Тя се даваше от кмета та да те запише в "тефтера" колко си сварил и да си платиш налога.Обикновено се минаваше с кило ракия и пет лева,колкото да се пише нещо, независимо от количеството.
Това сега се е изменило щото има какво да се открадне, а и много от казаните вече са частни, но доколкото ми е известно на газ варят само големите производители.За ток при тях въобще не съм чувал,явно излиза доста по-скъпо.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Авг 2014, 14:00 
Аватар

Местожителство: Пловдив
А тия в с. Крайници, дето са по Европейски стандарт :) и те ли са на дърва? Щото пише "пулт за управление по минути", ала-бала :nixweiss: "бразилска мед" ;) http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=1016418

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 

Часова зона: Европа/София