Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 10 Дек 2016, 19:00

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 317 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 22  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 21 Яну 2010, 09:40 

Здравейте ,

и аз за сега нямам възможност да си набавя дъбово буре за омекотяване на ракия но в последно време в интернета намерих елктронен уред за стареене и омекотяване на ракия . Ползвал ли го е някой от вас или някой познат и дали ще има ефект. Уреда е"Volcano expert " . Пожелавам ви всичко добро.

http://www.get.bg/catalog/product_info. ... s_id=34930

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Яну 2010, 10:57 
Аватар

Местожителство: г. Русе
колега водихме дискусия за този уред точно и помня някой от колегите си го беше купил. Напиши във търсачката Volcano и ще я намериш тая дискусия

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Яну 2010, 22:25 

Здравеите и за много години!
Реших да драсна два реда по темата и да споделя какво правя аз:набавил съм си 5-6 дъбови бурета,в които държа ракията.Ако е гроздова - слагам 1-2 пакета сушени златни стафиди/има ги в БИЛА/,ако е сливова - надлъжно нарезани парчета от сушена синя слива.Ако бурето не е ново ракията отлежава поне 8-10 месеца,ако е ново по-малко - 3 месеца.Резултата - цвят тип 12 годишен Дъмпъл,мирис - леко опушен и малко по-остър,вкус- "мека топлина" но истинска.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: ха
МнениеПубликувано на: 18 Ное 2010, 16:58 
Аватар

ika написа:
по този повод ,стари бурета 20 ,50 годишни ми се ще да попитам след толкова време вярна служба :D този съд вършили вече същата работа .
и аз имам старо двадесет годишно буре но се страхувам то вече да не оказва обратен ефект,тоест качеството на материяла в следствие на различни отлагания през годините вече да е влошен.
ракията от новите ми бурета има друг вкус.
сега сложих 50 литра в едно старо 20 годишно и мисля да го запечатам,но не съм сигурен дали е правилно..... все пак тук има хора с повече опит ,ще се радвам да чуя и тяхното мнение :D

kupi si novo bure

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re:
МнениеПубликувано на: 18 Ное 2010, 17:01 
Аватар

ilu6a написа:
бурета по 50 литра!!!!това не са бурета а буренца,бъчвички)))за ракийка
Тук темата почна от 225л буре френско тип барик !!!

kade gi ima tiq bureta be brat

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Ное 2010, 17:57 
Администратор
Аватар

Местожителство: София
Добре дошъл avalon,

Само че пиши на кирилица. И не репликирай себе си...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Ное 2010, 21:32 

avalon-има ги на много места ,но качествените не са по джоба на всеки...ако те интересуват,а не си чешеш езика мога да ти пратя няколко адреса,но цените почват от 420евро и стигат до почти 800е за брой...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Ное 2010, 04:57 
Аватар

Местожителство: Wallis and Futuna
ilu6a написа:
avalon-има ги на много места ,но качествените не са по джоба на всеки...ако те интересуват,а не си чешеш езика мога да ти пратя няколко адреса,но цените почват от 420евро и стигат до почти 800е за брой...

не са по джоба на бая хора,дори и на мен...може би..за тръпката ще пробвам,кажи до колко години да го търся използувано,ако е за ракия,за вино знам ново,че трябва да е ново,тия бурета от скутаре нещо не ги долубвам,та и аз като теб френско ще да е ...даваш пари за качество. :respekt: каква е разликата между бял френски дъб и обикновен френски дъб?или е едно и също...
avalon написа:
ilu6a написа:
бурета по 50 литра!!!!това не са бурета а буренца,бъчвички)))за ракийка
Тук темата почна от 225л буре френско тип барик !!!

kade gi ima tiq bureta be brat
avalon,пиши на гугъла...дъбово буре и си там....другите са оттатък

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Ное 2010, 10:08 

Според мен е едно и също...за белия и об.Френски дъб...
мога да ти пратя на мейл разни изследвания в тази област...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Ное 2010, 17:40 
Аватар

ilu6a написа:
Според мен е едно и също...за белия и об.Френски дъб...
мога да ти пратя на мейл разни изследвания в тази област...
atanas_tyanev@abv.bg. Благодаря ти

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Ное 2010, 09:51 

Местожителство: Пловдив
Що не ги долюбваш буретата от скутаре, бре Наско. Хората работят предимно за износ, в момента за Австралия, работят и с американски дъб - което за ракия е супер. Цените са поносими - 225л-350 евро, 50л-140 лв, 30л-115 лв. Дъба с който работят е от района на с. Тича, Котелско, като се подбира дърво по дърво, съхне 36 м. и т.н.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Ное 2010, 18:39 

Абе цените не са им лоши, но многоооо трудно се води диалог с тях особено ако си за единични бройки. не им се занимава. машини трябвало да пренастройват за изпичане, истории. Складови наличности не поддържали, за едно и също нещо 3 различни цени дават и т.н. и т.н.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Ное 2010, 18:51 
Аватар

bogdanov64 написа:
Що не ги долюбваш буретата от скутаре, бре Наско. Хората работят предимно за износ, в момента за Австралия, работят и с американски дъб - което за ракия е супер. Цените са поносими - 225л-350 евро, 50л-140 лв, 30л-115 лв. Дъба с който работят е от района на с. Тича, Котелско, като се подбира дърво по дърво, съхне 36 м. и т.н.

...щото търся съвършенство в крайният продукт...дълго е за обясняване,иначе за ракийка стават,знам го от личен опит

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Ное 2010, 01:47 

Местожителство: Асеновград
Наско кога направи прилична ракия?? Кога отлежа в буре от Скутаре та доби лични впечатления. Съвършенството го търси първо във себе си и после в другите.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Ное 2010, 03:15 
Аватар

venci написа:
Наско кога направи прилична ракия?? Кога отлежа в буре от Скутаре та доби лични впечатления. Съвършенството го търси първо във себе си и после в другите.

Венци,не съм съгласен с теб по няколко причини.1-имам буре вече 7 години в което отлежава ракия,която идва от БГ.2-правил съм няколко години(ракия) докато бях в Бг.3-пил съм толкова течност(наречена ракия),че Ми писна,включително от асеновград,та затова търся съвършеният продукт .4-Баща Ми се пенсионира в винпром асеновград,така,че....5-толкова хора в бг си мислят,че правят ракия,че в сравнение с тяхната,тази дето я бях оплескал,би изглеждала като 10 годишно уиски 6-тук всеки има право да избира и да пресява просото от боклука...7-аиде стига ...

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 317 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 22  Следваща

Часова зона: Европа/София