Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 08 Дек 2016, 12:13

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 317 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 22  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 23 Ное 2010, 14:03 

Местожителство: Пловдив
rosbal написа:
Абе цените не са им лоши, но многоооо трудно се води диалог с тях особено ако си за единични бройки. не им се занимава. машини трябвало да пренастройват за изпичане, истории. Складови наличности не поддържали, за едно и също нещо 3 различни цени дават и т.н. и т.н.

Колега, прав си, но и те какво да сторят - не са занаятчии да изпълняват единични поръчки/всъщност единичните поръчки въобще не се изпълняват в цеха/, имат договори със срокове и т.н. Но ако някой все пак е решил да си вземе такова и изпитва трудности може да се съдейства, мисля че и Венци има някакви контакти там.
А Наско съвсем приятелски ще го светна в една подробност :) Фабриката в Скутаре е АД и основните акционери са какви . . . :? американци!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Ное 2010, 14:47 

Местожителство: София
ами като им е трудно да изпълняват единични поръчки ,пък да не се пънат тогава!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Ное 2010, 15:29 

Илюша, най-малко смятам да ставам адвокат на "Български дъб" АД, но не виждам къде се пънат. Нито в интернет, нито другаде съм видял техни предложения. Може би сте се засекли на Винарията, но не знам какво сте преговаряли?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Ное 2010, 16:09 

ами да разговоряли сме,и съм си писал с тях....иии говорехме за Терес...
Трима души ,три мейла-три различни ценови предложения за едно и също изделие!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Ное 2010, 17:08 

Абе, това Терес е някаква сватанашка :) хава. Според мен трябва да се говори директно с бай ти Нестор/много се съмнявам да си получавал мейл от него - мисля че не ползва интернет/, но пак да напомня - хората бачкат предимно за износ и българския пазар не ги вълнува много/поне засега/.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Ное 2010, 18:03 
Аватар

Местожителство: Wallis and Futuna
bogdanov64 написа:
Илюша, най-малко смятам да ставам адвокат на "Български дъб" АД, но не виждам къде се пънат. Нито в интернет, нито другаде съм видял техни предложения. Може би сте се засекли на Винарията, но не знам какво сте преговаряли?

Е как да няма техни предложения...bulgarianoak.com и teresoak.com е едно и също,и собствениците...не са американци...едуард тасев-представител за америка...когато позвъних на телефона за контакт,вдигна жена му и,понеже той бе извън страната,тя не знаеше абсолютно нищо за цени и т.н........а е тел.за контакти

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Ное 2010, 02:43 

Местожителство: Асеновград
Това че и двата сайта ( .bulgarianoak.com и teresoak.com ) нямат българска версия не ви ли говори достатъчно. Хората работят с клиенти които поръчват стотици бурета 225 л. и плащат по 360 евро за бройка. Ние с 20л. и 50 л. бурета не сме им интересни, но ако има сериозни купувачи съм готов да им окажа пълно съдеиствие да си закупят желаните бурета.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Ное 2010, 07:57 

Местожителство: Хасково
На 4-та страница съм написал тел.0887 / 719 020 на добър бъчвар /Иван/. Цял град купува от него бурета за ракия. Материалът е бук с отделни елементи на акация и орех/пожелание/. Ако имате интерес позвънете му.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Ное 2010, 08:59 

ако са от бук за друго освен за украса не бих ги ползвал.Нито бука ,нито ореха са с подходяща дървесина за бъчви,едната заради изключително високото съдържание на дъбилни в-ва и пръснатопореста структура,а дървесината на ореха заема междинно положение между кръглопорестите и пръснатопорестите дървесни видове и има фитонцидни свойства....иначе казано съд. йод...
И двата вида,орех и бук имат доста по-ниска плътност от дъба...,а и дървесината на дъба има кръглопорест строеж което е всъщност една от основните причини за ползването на тази дървесина за направа на съдове.А разликата в хим.с-ва при термичната обработка на трите вида е огромна и естествено в полза на дъба.Акацията,черницата....и даже кестена(не конския),имат ....не мога да се сетя точния термин, но беше нещо в смисъл -кисела дървесина, и за това са подходящи за някои видове плодови дестилати.Но бук няма практика да се ползва никъде по света.

Последна промяна ilu6a на 24 Ное 2010, 09:29, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Ное 2010, 09:21 

Наско, хайде да съм по-точен - има и американци :) Най малко можеш да провериш в Търговския регистър.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Ное 2010, 10:13 

Местожителство: Хасково
Дъб , черница и акация Илюша, обърках се! Ама работа!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Дек 2010, 19:40 
Аватар

vlad написа:
Обичам силна мека ракия но някой път става по лята. На какво се дължи това и как може да се омекоти вкуса?

Преваряваш, слагаш дестилирана вода до колкото градуса харесваш и.."никви" :megagrin: проблеми:)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Дек 2010, 20:14 
Аватар

Местожителство: ''Survivor'' България
''Вкус другар няма'' аз специално е омекотявам като е грея. имам в предвит ''греана ракиа''. сега е зима и е подходияшто време да ''омекотите'' ракииката :. наздраве :!: :prost:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Авг 2011, 15:55 
Аватар

Местожителство: г. Русе
Aaaабе да споделя днес кво научих и съм в шок... Нали имам казан и открих от миналата години от старият казанджия 1 бидон . В него ня'кви пърцуци и около 60 килограма джибра. В къщи принципно сватба се готви и все се чудя колко литра ракия ще се опукат така, че не се замислих и я сварих. Преварих .. Ама боклук .. Остра. Поръчах на брат ми да ми купи дъбов чипс и глицерин. За пръв път ми се налага да ползвам такива неща и се закрастих за експеримента. Там хората имали лаборатория и някакъв "професор" там твърдял, че в дестилата нямало то как да има метанол и той се получавал само...... Както и да е.. Та там кво мерели.. ph-то на ракията. И ако е високо => ракията е остра. Как смъкват ph-to ами със сода бикарбонат. Около чаена лъжичка на 10 литра ракия. Ако се сложи повече започва да се усеща содата.. И понеже вчера направих 6 различни проби с глицерин, без глицерин с дъб, без дъб, с мед без мед... (благодаря на Петьо)... сега сложих и сода... малко ми е омаяно все пак 6 проби дегустирам :megagrin: ама май има коренна разлика . Свикал съм женското съсловие довечера като с по-фини рецептори и ще доложа .. Ако някой иска да пробва и той.. Да видим има ли ефект ..
Поздрави !

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Авг 2011, 16:38 
Аватар

Местожителство: Varna
Точно така wufan заклещил сия тази ракия все от някъде трябва да има пробив. Пропуснал си само проба с активен въглен :thumbs1:

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 317 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 22  Следваща

Часова зона: Европа/София