Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 03 Дек 2016, 20:12

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 159 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 24 Дек 2012, 16:05 
Аватар

Местожителство: Перник
За съжаление малката машинка не можа да сработи, когато е без товар на контакта дава ток когато се вкл. нагревателя няма ток дори и лампа не може да регулира
Свърза ми я един телевизионен техник така че мисля я е направил както трябва

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Дек 2012, 21:06 
Аватар

Дай снимка/схема на свързването. Може пък да сте сбъркали. Не ми се вярва да не работи. :?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Дек 2012, 21:33 
Аватар

Пълен Т....ак ще се разправям с тия ама нека почнат работните дни
То ако беше нещо много сложно щеше да върви с инструкция има елементарна схема майстора я погледна и му стана ясно веднага и човека е сигурен че е ок явно грешката си е тяхна
Вече загубих всякакъв мерак

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Яну 2013, 21:43 
Аватар

Малко светлина в края на тунела
Днес бях решил да връщам управленията на тази глупава фирма, изключително не коректни хора .обаждах им се по телефона писах меили на меилите не отговарят а по телефона някакво момиче каза че щяла да проучи въпроса и това та там
Бях ги оставил в един техник и човека им обърнал повече внимание и се оказало че тия хаимани са забравили да сложат съпротивления и на двете платки,оправил ги и сега поне могат да управляват лампа за нагревател не знам ще пробвам в събота и в неделя ще пища :explode: :explode:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Яну 2013, 16:31 
Аватар

Е тока си е ток
Току що приключих с първото си варене на ток направо съм очарован
За 6 часа изкарах 10 л.ракиика на около 90 градуса
Около 2 литра на час на около 2 киловата мощност (сложих един уред на контакта който показваше консумираната мощност) трябваше да послушам колегата Виктори и да не се занимавам с управления и тн. един нагревател 2 кв. без никакви джаджи щеше да свърши същата работа,но поне изпробвах уреда и нямам забележки
Изолирах кега и колоната и си е ок.за съжаление не мога да кача снимки нещо ми се скапа телефона снима в зелено но по на татък ще кача

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Яну 2013, 18:18 
Аватар

Местожителство: Горна Оряховица
Цитат:
(сложих един уред на контакта който показваше консумираната мощност)

Какъв е тоя уред? Би ли показал снимка?
На мен ми се струва че това може да бъде обикновен електромер!
:prost:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Яну 2013, 18:57 
Аватар

Нямам снимки както казах
А уреда отчита много параметри (за кой разбира :megagrin: ) фактически той се включва в контакта а в него консуматора мери напрежение има таимер,разход и др.
Ако се разровиш в нета ще намериш
http://prodavalnik.com/ured-za-izchisly ... -i12394287

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Яну 2013, 11:10 
Аватар

Местожителство: Божурище
Браво krivanovvv,
Най-после се оправи с токовете. А този уред, за който пишеш освен за електромер за друго не виждам за какво може да се ползва. Не съм чел от препратката но така си мисля.
И едно питане. С тези 90%alc, ракия ли вариш или спирт ?... Така ли трябва да е процедурата? Аз например не вдигам нарочно над 82% заради ароматите. Заради тях накрая пускам и на около 50%, и да икономисам малко енергия. То зависи и от материала какъв е. И от колоната най-вече.
Поздрави! :lab:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Яну 2013, 11:30 
Аватар

Това за ароматите е ала бала според мен
Винаги има аромат когато вариш от плодове то веднага не се усещат а чак като разредиш за пиене 40 и 2-3 градуса а на колко спираш да събираш е според зависи аз правя така
Стане ли на чучура 60 градуса отделям събраното количество и почвам да събирам на по малко, почне ли да ми лъха на патока отделям.Забелязал съм че някога почва да лъха на патока на 40 градуса друг път на 50 явно според материала
atz Сега видях че си от Божурище там служих 2 год. :prost: :prost:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Яну 2013, 13:18 
Аватар

Да в Божурище живея. А алкохолния колайдер ми е на 170Km по пловдивския край. Понеже оня адронния колайдер в Церн го спряха преди нова година, та затова аз пуснах алкохолния! :D :megagrin:
Значи, на СМ-а вдигна ли над 84-85% усещам рязка промяна - започва повече да ми лъха на спирт. В момента докато тече имам предвид. Всичко е относително де, при други може да не е така. Нали пишем тук за да споделяме мисли и опит.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Яну 2013, 13:25 
Аватар

Регулатори на мощност.
http://www.bosan-control.com/articles/P ... al-Eng.pdf
http://www.bosan-control.com/articles/P ... al-Eng.pdf
http://www.bosan-control.com/product_in ... ?cat_id=23

Моля, регистрирайте се, за да виждате прикачените файлове и снимки.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Яну 2013, 18:53 
Аватар

Местожителство: Пловдив
Интуитивни и компактни са (45x45mm). Може ли кратко разяснение, atz? Доколкото разбрах, този DPC управлява SSR и изходната мощност зависи именно от SSR. Намират ли се в BG?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Яну 2013, 23:43 
Аватар

Привет бай Танас,
Няма такива регулатори в BG. И двата са със SSR, единия - по мощния е с изнесено SSR. Някъде пишеше цена
30$ за малкия вариант. Габарит 1/16 DIN. Свързват се само 4 - 5 проводника и готово.
Не зная дали си струва да проверя за възможен внос. Работя добре с фирма вносител на китайска електро апаратура - контактори, бутони, сигнални лампи.
На 19.12.2012 съм го написал.
atz написа:
Най-простия начин да се реши проблема с регулирането на мощността при електреческо нагряване е да си купиш регулатора от магазина.
По-сложния. Да се беше сетил някой да направи една анкета колко желаещи има и да решим проблема с някаква серия бройки.
И най-сложния. Всеки се спасява поединично и гледа сеира на другите.
:lab:

За сега всичко си остава на последния , най сложния случай. Или вече няма казани на ток освен моя.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Яну 2013, 17:26 
Аватар

Привет atz. Аз за Коледа се палих от една китайска луминесцентна лампа (половината работилница ми изгоря, мнооого зян), та знам ли с тези китайски електроники :wallbash: Иначе за $30 си е голяма "глезотийка". Гледам, че имат и опция за пазаруване http://www.bosan-control.com/product_de ... &cat_id=23 Аз съм мераклия за такъв регулатор, сигурно ще има и други форумци. Ама ако ги има тук, ще е по-добре, поне ще знаем кого да бием, ако нещо не е наред. Мисля през седмицата да прескоча до Комеко, да видим дали нямат подобна разработка, че в сайта им нещо не мога да се ориентирам. Иначе тук видях нещо http://www.bgcatalog.com/showcomp.php?c ... =120000711

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Яну 2013, 20:49 
Аватар

atz написа:
...Няма такива регулатори в BG...

atz, все ми се струва, че ще изскочи и нещо нашенско. Ето тук http://www.vikis01.com/ също правят SSR и рег. на мощност. В "Силова електроника" са дали и програмируем модел за SSR.
Поздрави :lab:

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 159 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Следваща

Часова зона: Европа/София