Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 07 Дек 2016, 12:48

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 11 Окт 2013, 10:04 
Аватар

Здравейте!
Вчера закарах едно каче сливи на един казан. Човека, който беше там е над 60 годишен, съответно ми вдъхна доверие. Но като тръгна да потича първака, го попитах дали няма да го отделим. Чувал съм, че се маха поне половин кило. Той като голям специалист ми обясни, че щом съм махнал костилките на сливите, нямало нужда. На мен ми стана странно и все пак поисках да махнем поне 250 мл. След това остави ракията да върви до 30 градуса и тогава почна да отделя патоки. По нататък ще варя и едно каче грозде, та да попитам дали мога да се доверя на този човек отново?
Благодаря предварително! :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Окт 2013, 10:12 
Аватар

Местожителство: ''Survivor'' България
rikimiki написа:
Здравейте!
Вчера закарах едно каче сливи на един казан. Човека, който беше там е над 60 годишен, съответно ми вдъхна доверие. Но като тръгна да потича първака, го попитах дали няма да го отделим. Чувал съм, че се маха поне половин кило. Той като голям специалист ми обясни, че щом съм махнал костилките на сливите, нямало нужда. На мен ми стана странно и все пак поисках да махнем поне 250 мл. След това остави ракията да върви до 30 градуса и тогава почна да отделя патоки. По нататък ще варя и едно каче грозде, та да попитам дали мога да се доверя на този човек отново?
Благодаря предварително! :)

НЕ... :!:
:buch: viewtopic.php?f=15&t=2239&p=32143&hilit
viewtopic.php?f=8&t=1810&p=24535&hilit=

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Окт 2013, 10:18 
Аватар

Точно за това попитах, аз доста съм се интересувал, защото съм нов. Но някак не ми хареса целият процес...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Окт 2013, 11:43 
Аватар

щом имаш още едно каче - запази по-голям казан, сложи вътре джибрата и добави разредената до 25 гр. изварена сега ракия. При варенето отдели 1,5% от общите литри на казана първак, събирай до 50 градуса, останалото го събирай за паток до 35%, предполагам че още около 40 градуса ще потече белезникава мътна течност - ако стане това директно престани да събираш и те това е. Така хем ще имаш добре преварен материал, хем няма да загубиш от аромата.

Това го допълвам по-късно - не съм видял че второто каче е грозде... Щом е сливова аз не бих я пил така събрана... бих я преварил и тогава.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 

Часова зона: Европа/София