Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 27 Апр 2017, 14:21

Часова зона: Европа/София [DST]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 33 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Дюлева Ракия
МнениеПубликувано на: 26 Дек 2013, 11:12 
Аватар

Честита Коледа на всички тук и нашите семейства!
Колега,ако не помогнат сушените дюли,поне няма и да навредят.А и винаги можеш да сложиш сурови.Наздраве :prost:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Дек 2016, 00:49 
Аватар

Здравейте колеги. На 20.12.2013г.
един осемнадесет годишен пикльо (аз) свари първата си ракия :) Днес 3 години и 1 ден по късно отново върви по същия път. Дюлите, заложени на 10.12.2016г. ферментират и са на около 14 % захарност. Първият път варих само "виното" и лично аз останах с впечатлението, че аромата не беше достатъчно наситен. Преварка не съм правил. Нямам спомен за съотношението между плодове и захар, но мисля че беше около 1 към 1. Сега то е не по-малко от 1,5 към 1 в полза на дюлите. Пред дилема съм дали да варя и джибрата или само виното пак. Целта ми е да получа този наситен аромат. Количество не гоня. Дюлите ги смлях с машинка за месо. Според вас вероятността да загорят голяма ли е? И дали това дали вариш само сок или и джибрата оказва резултат върху аромата? Наздраве

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Дек 2016, 01:56 
Аватар

Местожителство: Берлин
Трудно е да ти се отговори,понеже не се знае какъв ти е казана....Ако е меден с бъркалка е едно,ако е от алпака перални е друго....С плодовете става по- мек и ароматен дестилат...."пр.Маринов"-Сложи само част от джибрите,ако имаш съмнения.....
Опс....късно видях,че е 500 л. казан-значи меден-добре де-сложи една -трета от джибрите ще стане достатъчно рядко, ако чак толкова те е страх и умната с огъня-много ползи !!!

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 33 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3

Часова зона: Европа/София [DST]