Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 04 Дек 2016, 10:46

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 65 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 01 Дек 2009, 01:32 

Здравейте, прочетох внимателно темата и въпреки изразените резерви намирам метода за интересен, поне за опит. Само не разбрах, за какво служи водата на дъното на буркана, освен чисто естетически да "открои" грозната фракция и да покаже, че не се смесва с нея.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Дек 2009, 05:41 
Аватар

Здравеите колеги някой пробвал ли е , с вече готова ракия да е къпе и имали някакъв ефект.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Дек 2009, 21:04 
Аватар

Местожителство: Горна Оряховица
Миро не съм пробвал никога тоя метод но ще изкажа някои съображения.Това има някъкъв ефект в процеса на самото изваряване.Готовата ракия е вече краен продукт тя може да е купаж от отделни фракции то е всичко е омешано и разредено.Никой от писалите преди не посочва кога се появява и кога спира да се образува тоя "облак".
Другото е температурата едно е на чучура на серпентината (която никой не следи) друго е в дамаджаната.
Следващото е времето ако след кондензирането в серпентината тия взаимно разтворими неща нямат врене да се разтворят и се отделат то в дамаджаната време дал Бог за отлежаване и за оеднаквяване.
Не зная как ще наподобиш изтичането на готовата ракия на това на изтичането от чучура.Най малко ще ти отнеме време за едно изваряване без подгряването с неясен резултат.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Дек 2009, 23:17 
Аватар

Местожителство: Varna
Това с къпането на ракията съм го чувал отдавна, но тази година реших да го пробвам, защото се раздуха метода из форума. Без първака, ракията ми тече в буркан 800 мл. пълен една трета с вода. Видим резултат нямаше, аз си го обяснявам така, не че моят казан е перфектен и тези масла си остават в джибрата, а серпентината ми е дългичка 17м., дебела 16мм. и се кисне в 200л. казан ракията излиза с температура блиска на температурата на въздуха, когато тече в бурканя няма температурна разлика между течноста в него и ракията която тече от казана. Така вече разтворените мазнини не могат да се отделят в бурканя.
За това си мисля че при къпането на готовата ракия няма да има резултат.
Така че ако искаш да си пречистиш ракията пробваи с филтър с активен въглен. Необходи ми са ти две туби от минерална вода 10л., маркуче от система, PVC тръба /с диаметър горе долу колкото гърлото на 10л. бутилки да може да влвзе в него/ дълга 40-50 см. слагаш на тр4ъбата от долната страна 2-3 ката марля и я пъхаш в гърлото на празната бутилка и пълниш трабата с активен въглен /гранулиран за аквариум/. Така подготвената бутилка с филтъра слагаш на земята а другата бутилка която е пълна с ракия слагаш на по високо място и с маркучето от система пускаш да тече в тръбата с активния въглен. Добре е струиката да е тънка, по-бавно да тече ракията зада може активният въглен да погълне повече отрови. Нещо подобно на картинката.

Моля, регистрирайте се, за да виждате прикачените файлове и снимки.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Дек 2009, 06:02 
Аватар

Привет от Бургас това първо. Пробвах снощи това къпане на сухо но си останаха малки сиви петанца , в една голяма кофа и си ги гребнах с канчето и така около половин литър изхвърлих. Дегустирах я за сефте от една седмица и ми се стори като изветряла но като слезе надоло веднага се почуства /както жените казват гъдел в корема/много мека и пивка но е 48" а е оставих на 52",но можеби разликите в тепературите малко ме лъжат

ДОКЛАД
130кг шара
10кг захар
--------------
45л-48гр рак.
Наздраве на всички.Съжалявам че не мога да почерпя всички/заради растоянията/, но поне да се нахваля.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 65 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5

Часова зона: Европа/София