Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 06 Дек 2016, 08:19

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 18 Окт 2009, 13:32 

Един въпрос към по-просветените

Имам няколко вида различни ракии! И по години и по производство и вид. Гроздови, сливови, джанкови, крушови и др. плодови! Не са големи количества, а имам и такива останали по малко в различни шишета. И като не ги помня коя от къде е не мога да си долея от същата в шишето, че да пием с приятелите от един модел!
Мога ли да смеся различни по вид и отлежалост ракии, с риска да се развалят или да се изпият за здравето на производителите!
Имам някакво предположение и практика, но само в ограничени количества! Но съм чувал, че не било хубаво да се смесват така! Някакъв съвет

Митко Пенов

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Окт 2009, 14:17 
Администратор
Аватар

Местожителство: София
Може и да се уцели случайно добър коктейл, ама най-вероятно е, да не е особено приятен продукт. Сипи ги в следващия казан и ги превари - така хем ще им предадеш аромата на основния плод, хем няма да отидат зян.

Ако добавените ракии са съществено количество и вдигнат градуса на пращината, внимавай да не отървеш патоките - спиртомерът може да те излъже.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Окт 2009, 08:20 

Благодаря за бързата реакция!
При мен нещата не са толкова прости! Казана е на 100 км. и докато отида пращината обикновенно нещо се разваля или нищо не остава в нея за варка!
Аз затова питах, защото имам най-различни ракии - едни аз съм си купувал, други някой ми е подарил. И като седнем да се черпим, много пъти остава в шишето 2-3 пръста, че и повече. Като имам една дамаджана от същата, си доливам до свършване! Ама като са така различни реколти какво да ги правя? И така са се събрали десетина шишета с къде повече, къде по-малко вътре!
Решил съм за проба да ги излея всичките в едно 5 л. буренце и да гледаме резултата. Ако много боли глава сабале, значи опита е неуспешен! Ако пък ни се размине, ще пробвам пак до приключване на количеството!
Наздраве на компанията, с пожелание без сутрешно главоболие!!!!!!!!!!

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 

Часова зона: Европа/София