Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 10 Дек 2016, 16:43

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 17 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: ново буре
МнениеПубликувано на: 24 Фев 2010, 18:45 

Местожителство: София
лично аз само големите бурета за вино ги държа изпразнени и на сухо място(като от време на време им вливам силно концентриран разтвор на калиев метабисулфат 500мл колкото да ги намокри и дезифекцира..)...но да не се изложени на слънце...Един чист не миришеш на бензин или нафта гараж върши работа...А за ракиените съм си купил доста отдавна няколко литра чист спирт който съм разредил с дестилирана вода до 50 гр.Като свърши или извадя ракията, държа буретата с по 5-7литра от тази течност...тя е потъмняла, вече и мирише на коняк)))Това го правя и с цел (освен да не разсъхват)ракията да стои по-дълго в него без много да потъмнява ...да изкара до другото варене например...(не че се е случвало)))-да не се чудя после в кво да наливам вече готовата (отлежала и потъмняла)ракия...шишета дамаджани и прочие...

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: ново буре
МнениеПубликувано на: 24 Фев 2010, 23:36 
Аватар

Местожителство: Казанлък
beff написа:
Е АМА ТИ ПЪК ТОЛКОВА ЛИ НЯМА ДА МОЖЕШ ДА СВАРИШ 50 ЛИТРА НА ГОДИНА :megagrin: :megagrin: :megagrin:

Варя и по повече, но нали не бива да стои цяла година.Ако трябва да я сменям на 2-3 месеца... трябва и от сняг да варя :) .

Остап Бендер

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 17 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часова зона: Европа/София