Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 09 Дек 2016, 13:49

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 14 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Въпроси - помощ
МнениеПубликувано на: 21 Ное 2009, 13:42 

Здравейте,нов съмв форума и искам да попитам днес сложих в едно стъклено шише 2 годишна ракия била е във пластамасов бидон за около 1 година и не е много хубава но сложих я в стъклено шише затворих я ,сложих и восак върху капачката да не взима въздух и ще я слагам в мазето при колекцията искам да попитам как да я сложа права или легнало шишето ? също имам Уйскита в бутилки които съм си купувал тях как е добре да стоят легнали или прави да отлежат в мазето ?

->имам оше 2 въпроса . ->
Благодаря ти много, имам още няколко въпроса. Преди малко спорихме с един човек, аз му казвам че, имам приятел който си е купил Уискита в шишета от магазин Джонита , Джак Даниелс и т.н и ги е сложил и вече са му на около 10 години има и едно 12 годишно Джони и сега преди малко ми викат че,няма значение дали ще отлежи няма да има промяна искам да попитам есега ако си купя някои от скъпите Уискита и ги сложа да стоят ,отлежават след години ако ги отворя по хубави ли ще са ще има ли разлика от това да си го купя директно и веднага да го отворя?? И още един въпрос Ракията все още нямам дървени буренца но този месец ще гледам да си купя от някаде то в моя мизерен град няма много много но... та да кажа и в бутилка да сложа ракията токната от дървена бъчва или от другаде и ако и сложа някакъв плод сушен , или чорупка от орехче или нещо друго може да отлежи в стъклена бутилка макар и да не е като в дърво толкова качествено нали ??

Последна промяна iasen_h на 21 Ное 2009, 22:32, променена общо 3 пъти

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Въпрос
МнениеПубликувано на: 21 Ное 2009, 17:42 
Модератор
Аватар

Местожителство: София
По първият въпрос:
- както си я наточил от бидона, така ще остане. В бутилка алкохолът не отлежава.
По вторият въпрос:
- зависи с какво са запушени бутилките. Ако са с "винтови капачки" е възможно (макар и много малко) съдържанието да изтече :megagrin:

п.п.
и добре дошъл във форума!

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Въпрос
МнениеПубликувано на: 21 Ное 2009, 19:58 

Благодаря ти много, имам още няколко въпроса. Преди малко спорихме с един човек, аз му казвам че, имам приятел който си е купил Уискита в шишета от магазин Джонита , Джак Даниелс и т.н и ги е сложил и вече са му на около 10 години има и едно 12 годишно Джони и сега преди малко ми викат че,няма значение дали ще отлежи няма да има промяна искам да попитам есега ако си купя някои от скъпите Уискита и ги сложа да стоят ,отлежават след години ако ги отворя по хубави ли ще са ще има ли разлика от това да си го купя директно и веднага да го отворя?? И още един въпрос Ракията все още нямам дървени буренца но този месец ще гледам да си купя от някаде то в моя мизерен град няма много много но... та да кажа и в бутилка да сложа ракията токната от дървена бъчва или от другаде и ако и сложа някакъв плод сушен , или чорупка от орехче или нещо друго може да отлежи в стъклена бутилка макар и да не е като в дърво толкова качествено нали ??

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Ное 2009, 09:25 
Аватар

Местожителство: г. Русе
Просто за пояснение искам да добавя. Алкохолът се счита че старее, когато е в буре. В това буре спиртът поема кислород и ароматът от дъските. След бутилирането алкохолът вече не старее.
А относно корковите тапи, ако си сложил хубав слой парафин от горе няма нужда да слагаш бутилките под ъгъл, понеже парафинът запечатва коркът и така няма опасност от влизането на кислорд,поради разсъхване на тапата. Това се отнася повече за вината, понеже О2 прецаква вкусовите качества на виното...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Ное 2009, 12:03 

Да,така е благодаря ти ,но засега като нямам все още дървено буре , ракийки ще ги слагам в стъклени бутилки и вътре с некво дръвце или плод незнам да има етай в мазето а вината ще ги наредя и тях с шишета и коркови тапи да видим дали ще станат като взема от разни приятели :) апак имам 2-3 уискита в шишета сам ги сложил да стоят незнам дали така се подобряват като са в стъкло ама да стоят там да има след години :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Дек 2009, 17:47 

Колеги, искам да ви попитам дали сте пробвали Volcano Expert? Имам намерение да го купя, но преди това искам няколко мнения по въпроса.. ?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Дек 2009, 18:07 
Модератор
Аватар

Местожителство: Дупница
Valeriii написа:
Колеги, искам да ви попитам дали сте пробвали Volcano Expert? Имам намерение да го купя, но преди това искам няколко мнения по въпроса.. ?

Виж тази дискусия ... viewtopic.php?f=9&t=237
В Бриколаж има едни устройства които правят мъгла над водата в градински езерца - те действат по същия начин , но са по-мощни ! В ефекта съм убеден и затова се отказах от волканото и съм решил да си купя от тях ! Сруват около 70 лева...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Дек 2009, 22:28 

msergiev написа:
Valeriii написа:

В Бриколаж има едни устройства които правят мъгла над водата в градински езерца - те действат по същия начин , но са по-мощни ! В ефекта съм убеден и затова се отказах от волканото и съм решил да си купя от тях ! Сруват около 70 лева...

Благодаря, а бихте ли ми казали как се използва това и как се казва , за да знам кое да потърся в магазина?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Дек 2009, 23:17 
Модератор
Аватар

Местожителство: Дупница
Valeriii написа:
msergiev написа:
Valeriii написа:

Благодаря, а бихте ли ми казали как се използва това и как се казва , за да знам кое да потърся в магазина?

устройства които правят мъгла над водата в градински езерца

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Дек 2009, 13:17 

msergiev написа:
Valeriii написа:
msergiev написа:
Valeriii написа:

устройства които правят мъгла над водата в градински езерца

и все пак как се използва за състаряване на ракийката?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Дек 2009, 13:32 
Аватар

Местожителство: г. Русе
ами потапяш го в ракията даваш копчето ON и чакаш... :? :shock: би трябвало да е така ...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Дек 2009, 19:51 

wufan написа:
ами потапяш го в ракията даваш копчето ON и чакаш... :? :shock: би трябвало да е така ...

благодаря за помощта и наздраве !!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Дек 2009, 13:43 
Модератор

Извинявай колега, ама май започваш да се повтаряш с въпросите виж: viewtopic.php?f=8&t=461

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Яну 2010, 19:47 

Колеги, имам едно въпросче.. есенциите за ракия натурален продукт ли са или не? А, и как се правят и дали има фирма,която произвежда натурални есенции? :?:

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 14 мнения ] 

Часова зона: Европа/София