Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 02 Дек 2016, 22:02

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 26 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 22 Ное 2009, 13:48 

Здравейте, искам да ми дадете идеи всички примерно в гроздова ракия чиста, като си я налея в стъклена бутилка какво да сложа вътре за цвят и аромат примерно имам предвид какви дърва и как да ги сложа и колко и как да ги изчистя .Тези дни ми казаха черупка от орех се пускала в ракията на дъното да има малко , също ми казаха че може да се сложи сушен плод кайсия в шишето и да се затвори и ше даде цвят и ароматче .Искам вие да ми дадете различни вариянти какво да сложа какво дърво и колко като количество и как да го преработя как да го изчисте преди това.Става въпрос за шишета по 0.700 и 1 литър.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Ное 2009, 14:29 
Аватар

Местожителство: някъде в Безхаберия
iasen_h написа:
Здравейте, искам да ми дадете идеи всички примерно в гроздова ракия чиста, като си я налея в стъклена бутилка какво да сложа вътре за цвят и аромат примерно имам предвид какви дърва и как да ги сложа и колко и как да ги изчистя .Тези дни ми казаха черупка от орех се пускала в ракията на дъното да има малко , също ми казаха че може да се сложи сушен плод кайсия в шишето и да се затвори и ше даде цвят и ароматче .Искам вие да ми дадете различни вариянти какво да сложа какво дърво и колко като количество и как да го преработя как да го изчисте преди това.Става въпрос за шишета по 0.700 и 1 литър.

Попрочети малко във форума и ще намериш неимоверно много информация по въпроса. ;)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Ное 2009, 16:19 

четох но само за едно дърво видях ... дет се обелва и се слага пръчка от дървото .. друго не намерих

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Ное 2009, 17:34 
Администратор
Аватар

Местожителство: София
Виж тук:

viewtopic.php?p=2761#p2761

Иди на търсачката и пробвай с "трески" или "чипс" и т.н.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Ное 2009, 19:35 

Да намерих много неща но аз имам предвид като си сипна ракия в стъклено шише затварям го и след години ще го отварям какво мога да сложа там ,че да стои много време .... тука до колкот чета се слагат и се вадят след месеци а аз искам като си затворя сега ракията в стъклено шише и няма да я отварям години наред и искам да добавя нещо вътре да стои да си отлежи в стъкленото шише и вътре да има нещо ... за цвят и вкус тъй като сега ми е чиста ракията гроздова без цвят без нищо

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Ное 2009, 08:41 
Модератор
Аватар

Местожителство: София
Ясене,
няма такъв филм. Направи ракията преди да я бутилираш. В момента, в който я налееш в бутилките времето спира. Едно 12 годишно "Джони" и след 100 години ще бъде 12 годишно.
Това хоби, тази мания изисква време, нерви и желание. (че и на рима го докарах).
Ориентирай се какво искаш да получиш - какъв цвят, аромат, вкус... и тогава ще можем да дадем по-конкретни съвети. В момента единствено мога да ти препоръчам е да прегледаш темите за отлежаване на ракията.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Ное 2009, 12:38 

да да разбрах , благодаря ви за мненията ще пробвам с тия трески да сложим от дъб , акация и черница неска отивам с брадвата в парка :D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Ное 2009, 13:15 
Модератор
Аватар

Местожителство: Дупница
iasen_h написа:
да да разбрах , благодаря ви за мненията ще пробвам с тия трески да сложим от дъб , акация и черница неска отивам с брадвата в парка :D

Колега , не прочете ли някъде че дървото трябва да е сушено 2 години ?!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Ное 2009, 13:25 

msergiev написа:
iasen_h написа:

аз ще ги слагам в стъклени шишета по 1 литър, вътре , есега от една черница си чупнах една клонка пише че трябва да се вари парчето от дърво 12 минути , след това се накисват в студено вода за 24 часа , след това се суши за 15 минути и се слага тогава в шишето 2 грама на 1 литар ама нз от клонче като обеля сега клонката да я резна накисна изсуша и така. или да резна напрао от дървото с брадвата :D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Ное 2009, 13:51 
Модератор
Аватар

Местожителство: Дупница
iasen_h написа:
msergiev написа:
iasen_h написа:

аз ще ги слагам в стъклени шишета по 1 литър, вътре , есега от една черница си чупнах една клонка пише че трябва да се вари парчето от дърво 12 минути , след това се накисват в студено вода за 24 часа , след това се суши за 15 минути и се слага тогава в шишето 2 грама на 1 литар ама нз от клонче като обеля сега клонката да я резна накисна изсуша и така. или да резна напрао от дървото с брадвата :D

Няколко човека вече ти казаха да попрочетеш съдържанието на форума ! Ти уж чете , но продължаваш да задаваш въпроси на които вече е отговорено. Можеш да правиш каквото си искаш - изборът си е твой ... :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Ное 2009, 14:32 

msergiev написа:
iasen_h написа:
msergiev написа:
iasen_h написа:

Няколко човека вече ти казаха да попрочетеш съдържанието на форума ! Ти уж чете , но продължаваш да задаваш въпроси на които вече е отговорено. Можеш да правиш каквото си искаш - изборът си е твой ... :)

еми четох като намеря дърво слагам в бутилки докато се промени цвета и тва е тва ше прая след като се промени цвета и вкуса който искам махам ги затварям си ги и го оставям за няколко години и след време ще има яко пиене :megagrin:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Ное 2009, 18:48 
Модератор

Абе гледай да сложиш ракия в шишетата, то за другото е ясно че ще направиш каквото си си намислил!! Виж тука това е за сливова ракия но може да стане и за гроздова.viewtopic.php?f=8&t=162&p=1984&hilit=%D1%81%D0%BB%D0%B8%D0%B2%D0%BE%D0%B2%D0%B0#p1984

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Ное 2009, 20:03 

beff написа:
Абе гледай да сложиш ракия в шишетата, то за другото е ясно че ще направиш каквото си си намислил!! Виж тука това е за сливова ракия но може да стане и за гроздова.viewtopic.php?f=8&t=162&p=1984&hilit=%D1%81%D0%BB%D0%B8%D0%B2%D0%BE%D0%B2%D0%B0#p1984

добра рецепта сигорно ще е добра да ви кажа чесно тука преди 2 месеца пихме в един приятел Уйски ии дядо му дойде и вика "Тва ко пийте е младежи " и аз му викам Уйски той вика аз имам едно етакова същото на цвят по хубу от тва дет го пийте и донесе една сливова ракия като на уйскито цвят имаше като пийнах много ми хареса сливовата супер беше и сега ще го питам да каже нещо да направим сливова .и сега ще зимам от неговата да си сложа в мазенцето да имам много ми хареса тогава ;)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Ное 2009, 22:10 
Аватар

Местожителство: Varna
Както и да сложиш шишетата ако капачките са затворени плътно ракията не старее в тях.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Ное 2009, 20:51 

petiomalchev написа:
Както и да сложиш шишетата ако капачките са затворени плътно ракията не старее в тях.

значи сега ще ги чакам месеци да пуснат едни аромати от плодове и трески и после викаш да не ги затварям плътно сас восак ами да си ги завия просто не плътно така ли ? защото смятах плътно да ги затворя ...

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 26 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часова зона: Европа/София